• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT prikolice

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Je stabilnija kad ima niži sanduk, bez federa i širi trag.

Šanana: pojačajte spoj ruda sa šasijom ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj se tiće ruda, do toga još nismo došli, ali bude ovih dana.
Moramo osloboditi rudo, odnosno podklocnati šaciju pa onda budemo vidli koliko je rudo u luftu, ima 6 šerafa m14 ili m16, nisam sad 100% siguran, ako se nabudu dali pritegnuti budemo stavili nove, no rudo ne mislim variti za šasiju, to nikako.
Vjerujem da je to dovoljno jako tak kak je tvornički da vuče još jednu prikolicu za sobom, normalno bez navlačenja po blatu i sl. tu se sve trga.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Mislil sam na to da zamijenite šarafe i dobro ih stegnete. To je najslabija karika te prikolice.
Nego, jel ti curi cilindar dolje na kugli?
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Kaj se tiće ruda, do toga još nismo došli, ali bude ovih dana.
Moramo osloboditi rudo, odnosno podklocnati šaciju pa onda budemo vidli koliko je rudo u luftu, ima 6 šerafa m14 ili m16, nisam sad 100% siguran, ako se nabudu dali pritegnuti budemo stavili nove, no rudo ne mislim variti za šasiju, to nikako.
Vjerujem da je to dovoljno jako tak kak je tvornički da vuče još jednu prikolicu za sobom, normalno bez navlačenja po blatu i sl. tu se sve trga.

imt prikolice novije proizvodnje imaju zavarene dvije pločevine od 8mm ili 10mm svaka sa jedne strane i te nemaju problema sa rudom ja tovarim 5t kukuruza i nema mrdanja, a na drgoj koja ima rudu kao tvoja počela je pucati kod same šasije. ako misliš tovariti veći teret bolje odma pojačati
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mislil sam na to da zamijenite šarafe i dobro ih stegnete. To je najslabija karika te prikolice.
Nego, jel ti curi cilindar dolje na kugli?

Aha, to budemo, mora se riješiti prije berbe, samo nek vlovimo vremena koji dan.

Cilindar nije baš potpuno suh, ima naslage stare masnoće, ali na friško nisam primjetil dal kaj pušta.
Malo slini gore po sviječama na gumici valjda to vidim dok dignem sanduk, no nikaj značajano da bi trebalo intervenirati.
A more puštati i dolje na kugli???

@banijac
Ajd molim te poslikaj mi to spojeno i pojačano rudo na toj tvojoj novijoj IMT-ovki.


Evo za sada bude to ovak izgledalo. No još treba dovršiti gornje stranice.






 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
...
Cilindar nije baš potpuno suh, ima naslage stare masnoće, ali na friško nisam primjetil dal kaj pušta.
Malo slini gore po sviječama na gumici valjda to vidim dok dignem sanduk, no nikaj značajano da bi trebalo intervenirati.
A more puštati i dolje na kugli???
...
Ne da more nego mora :icon_fU:
Buš videl kad kipaš par put. Meni slini, pa mislim modificirati cilindar.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja bi tu osovinu pomaknul malo naprijed , ne malo nego skroz do dijela gdje šasija krene u konus .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ZJ...mora de sa to zaštopalo od naslaga, videl bum doj ju operem z minivašom pred špricanje :)

Puknuti...misliš da se rudo rastereti??
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja bi tu osovinu pomaknul malo naprijed , ne malo nego skroz do dijela gdje šasija krene u konus .

Bravo Puknuti daj malo pomogni jadnicima u IMT-u :icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,326
ZJ...mora de sa to zaštopalo od naslaga, videl bum doj ju operem z minivašom pred špricanje :)
Ne diraj masnoču, brtvila koštaju ko svetog Petra kajgana
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Istina , ali tam gdje izlazi ulje lako ulazi sve iz atmosfere .
A on ne želi svega toga u svom novom ulju .
 
B

bosniahos

Guest
Od iste firme postoji model sa dvi osovine,Sičam se da je bila reklama dase može kompletna tovarit-punit bez dase ukapča pod traktor.E kakvih san se nagleda situacija od ljudi.Pa kaže bilo u reklami a vidi sad izvrče se, pa kako daje sad prikopčam pala je.Jednu je moj kum ganjal nekih 10 metara,sve dok nije udarila udrvo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,326
Istina , ali tam gdje izlazi ulje lako ulazi sve iz atmosfere .
A on ne želi svega toga u svom novom ulju .
Ono kaj uđe iz atmosfere bu melem na ranu u odnosu na ono kaj bu došlo iz mjenjača ili diferencijala
 

Najnoviji postovi

Na vrh