• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT prikolice

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj ti nije jasno kolega????

Model je točno takav kak sam napisal 682.5
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma zanima me jel 3t ili 4t nosivosti jedan kolega ima takvu al veli 635.5 i da je 4t nosivosti.
Po gabaritima bi trebala biti 2kubika.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam koliko je kubika, ni trebala bi biti 3500-4000 kg nosivosti
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
Po njezinim papirima proizvođač kaže da je nosivost 3T.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,157
Te sve Imt-ove prikolice su nosivosti 3T. Ja imam jednu doma i odlična je. U moju staje 4T pšenice ili kukuruza kad je puna naravno sa nastavcima, ali sam ja na svoju stavljao veće gume. Kad uhvatim vremena budem stavio par slika. Sa samim metalnim stranicama ona je 2 kubika jer kad trpam pijesak u nju stane oko 2, 2.5 kubika. Ove mane sa cilindrom i šerapima sam i ja imao i stavio sam svih 6 novih šerapa i cilindar mi je curio pa smo onda promijenili gumice i stavili crijevo sa strane i više ne pušta ulje. Na njoj je i kačenje za dvosoovinku što smo sami pravili. Sve u svemu jedna odlična prikolica.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ajde dobro 3T nosivosti je, ali je po meni glupo zašto ima tako malu zapreminu, jer je to prikolica namjenjena za poljoprivredu, i kako onda npr 2 kubika pšenice može imati 3T, ja imam tehnostrojku koja je 3.5x2m i visina stranica 50cm, znači 3.5 kubika i kad je dobro natrpaš pšenicom ili nečim drugim taman ima 4T koliko joj je i nosivost.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,157
ajde dobro 3T nosivosti je, ali je po meni glupo zašto ima tako malu zapreminu, jer je to prikolica namjenjena za poljoprivredu, i kako onda npr 2 kubika pšenice može imati 3T, ja imam tehnostrojku koja je 3.5x2m i visina stranica 50cm, znači 3.5 kubika i kad je dobro natrpaš pšenicom ili nečim drugim taman ima 4T koliko joj je i nosivost.

pa ljudi stave nastavke i onda nosi tu težinu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Postoji isti model koji ima nosivost oko 4t ali je prazna teza i ima gume balonke 15.5cola.
A ova ima 7.50/16
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
Mi smo nekad dok su gume bile nove trpali u nju po 4.5-5 bunkera kukuruza u klipu. Bunker ima zapreminu oko 1.5 kubika što ispada da je u njoj bilo oko 7 kubika kukuruza, stranice smo dizali oko metar na postojeće. Federi su sjeli skroz na gumene graničnike i nikad ništa nije pucalo. Ruda se je na jednom djelu pojačala sa šasijom i ništa drugo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,692
... Ove mane sa cilindrom i šerapima sam i ja imao i stavio sam svih 6 novih šerapa i cilindar mi je curio pa smo onda promijenili gumice i stavili crijevo sa strane i više ne pušta ulje...
Ak sam dobro shvatil, izbušili ste cilindar sa strane ili ste pak dovod napravili na dnu cilindra? Ak ste bušili cilindar sa strane, jeste li na najdebljem teleskopu napravili kanale za prolaz ulja?
Postavi koju sliku ako imaš.
Jel' mažete donju kuglu čime ili ne?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,157
Ak sam dobro shvatil, izbušili ste cilindar sa strane ili ste pak dovod napravili na dnu cilindra? Ak ste bušili cilindar sa strane, jeste li na najdebljem teleskopu napravili kanale za prolaz ulja?
Postavi koju sliku ako imaš.
Jel' mažete donju kuglu čime ili ne?

Mislim da je bušen cilindar i da je odrađeno sve šta treba. Ma otac je to nosio majstoru da to sredi. Ne kuglu ne mažemo ni s čim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,692
Tam gdje je ulazil lajtung treba ugraditi mazalicu. Pogledaj da i gornja kugla ima mazalicu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma sve je to masno od ulja :) :)

Mi smo baš jučer računali zapremnini i iznosi sad s ovim nastavcima 3,9 kubika, znači s vrhom oko 4 kubika zapremnine. No to je kak bi rekli "za vodu"...

Ja vjerujem da bi moralo stati u nju oko 4 tone žitarica. Budemo vidjeli sad drugi tjedan u meljavi kukuruza u zrnu koliko bude gore stalo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,692
Složil bi se s Puknutim da bi bilo dobro pomaknuti kotače malo naprijed...
Malo bi manje tiskala traktor, no ovaj ovjes ruda bi bil znatno rasterećeniji.
 
B

bosniahos

Guest
Šanana vi ste to dobro izračunali,nego dali su specifične težine priračunate.Netko je u jednoj od tema na forumu pisal otome da nije isto kubik žita, kuruze,vode,šljunka,drva.Ondak rastu i sile i otpori.Nije li potrebno stavit oni lanac-raijter.Ijoš to, dali češ kod kipanja skidat drveni nastavak od strane nakoju češ kipanje radit.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kako sam napisao, to je samo zapremnina tog sanduka, to kod nas kažu "ko za vodu", a sve ostalo kaj se vozi ima svoju specifičnu težinu i tu se stvari mjenjaju.
Naravno da će ići rajter na gornje stranice, to obavezno, danas je namontiran.
Zadnja stranica je viseća i neskida se prilikom kipanja u rikverc, a bočne stranice se moraju skidati ako bi se nešto kipalo u rikverc, mada za to nebude nemjenjena.
Straga je napravljen ispust sa lijevkom i to se bude najviše koristilo za istovar žitarica.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Riješili smo rudo neki dan. Ima tu 8 šerafa m14 i nemože to mrdnuti nikud!!




 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A evo i finalnih slika, to je za ovu godinu to!
Na prolječe ako bude volje možda ju pofarbam cijelu, no to budemo vidjeli kad dođe vreme za to.
Procjenite sami jel valja il ne!



















 

Najnoviji postovi

Na vrh