• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT prikolice

O

Odessa88

Guest
Nemam okretno oko.A jel mislis da moze da se obrusi spoljna strana sa brusilicom da se skine dovoljno da bi kad se zakaci imala pun hod,da ne polomi kuku??Ruda mi nije polomljena trenutno,bila je al var je previse debeo kako su ga varili.Pre sam vozio tako na automatsku al kad sam prodavao 560 dao sam i kuku i sad imam problem.Znaci ona poteznica nikako?!
 
B

Bobo

Guest
Rudu izvana pobrusi kako pase kuki, da se bez problema mice u rudi obavezno prije svakog kopcanja prikolice staviti malo masti na kuku, da prikolica ne ide "na suho". Poteznica NIKAKO nije namjenjena za vucu prikolica. Sad ce se javiti "doktori znanosti" koji tako vuku prikolice cijeli svoj zivot i nikakvih problema nema, ali ja sam se previse nagledao pomotanih poteznica, polomljenih, iscupanih iz kuciste diferencijala, ma 100 cuda a da ne pricamo o neudobnosti voznje na duge staze, komforu kopcanja i otkopcavanja rikolice kako pune, tako i prazne...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
"doktori znanosti" :mrgreen:

ovo ti je jedno od riješenja za vuču prikolica na poteznici


ali to nije baš dobro,poteznica je pre daleko od traktora,i teret previše ljulja traktor
a što se tiče okretnog oka,orginal IMT prikolica,ima dosta veliko oko,tako da prilikom prekretanja prikolice,ima mjesta da se prikolica okrene (provjereno) hehe
 
B

Bobo

Guest
Ovo je daleko od "rjesenja"... Kao sto se vidi iz prilozenog, poteznica je naopako okrenuta, vec je zavarivana, sto znaci da je pucala, mora se vezati lancem, sto NIJE rjesenje...

Uvijek takve "majstore" zovem doktorima znanosti, jer to su oni za mene.

Rekao sam i reci cu opet: Vidio sam PREVISE pomotanih i pocupanih i polomljenih poteznica da bih se s tim igrao, a kao sto rekoh komfor voznje je u tolikoj mjeri narusen, da je to strasno.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
malo sam se našalio,hehe :)
a da se zna,poteznica je naopako okrenuta da bude što niže,zbog balirke,a varena je,jer se klimala na ona 2 šarafa,pa je to samo tak zavareno,da ne hebe...
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
------dino:::----
ali to nije baš dobro,poteznica je pre daleko od traktora,i teret previše ljulja traktor
a što se tiče okretnog oka,orginal IMT prikolica,ima dosta veliko oko,tako da prilikom prekretanja prikolice,ima mjesta da se prikolica okrene (provjereno) hehe[/QUOTE]




-kada je ta donja kuka pravilno okrenuta?,ja na svome imao sam kontra okrentu i bio susjed i kaže da sam je stavio naopak,sad je kao ikod tebe,samo što na mojoj imaju 2 šarafa
 
O

Odessa88

Guest
Rudu izvana pobrusi kako pase kuki, da se bez problema mice u rudi obavezno prije svakog kopcanja prikolice staviti malo masti na kuku, da prikolica ne ide "na suho". Poteznica NIKAKO nije namjenjena za vucu prikolica. Sad ce se javiti "doktori znanosti" koji tako vuku prikolice cijeli svoj zivot i nikakvih problema nema, ali ja sam se previse nagledao pomotanih poteznica, polomljenih, iscupanih iz kuciste diferencijala, ma 100 cuda a da ne pricamo o neudobnosti voznje na duge staze, komforu kopcanja i otkopcavanja rikolice kako pune, tako i prazne...

A na poteznicu se uglavnom vuku dvoosovinke ili??
 
B

Bobo

Guest
Na donju, klatecu poteznicu se kopcaju prikljucni strojevi. Vucene tanjurace, vucene prskalice, vucene sijacice, beraci kukuruza, malceri vuceni i slicni strojevi.

Prikolice su ipek pre teske za poteznicu i za brzine koje se postizu u transportu.

Dvoosovinska prikolica se kopca za gornju poteznicu koja nema veze s ovom donjom...
 
O

Odessa88

Guest
Jel bi moglo da se skine sa brusilicom sa rude??Da se ostruzi??I do koliko stepeni bi trebalo da ima hod kuka??Jel do 90 sa jedne i sa druge strane u odnosu na rudu???I da li moze da se stave 10.0/75-15 na felne 16??Ili moram da nabavim 15 felne??I koliko otprilike bi kostale te felne polovne,posto sam vec dao vulkanizeru da mi nabavi pa da znam cenu otprilike???I da li ima nekim slucajem 15 a da se potrefi sa istom sirinom srednje rupe??Srednja je kod mene od 14.2 cm

Od cega bi mogao da uzmem sa otpada ono oko samo?Od neke kamionske prikolice ili??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Ako je guma 15" onda i felga mora biti 15" nemožeš gumu 15" stavljt na felgu 16", felge 15" nabaviš sa labudice samo preradiš srca ili prikolice za gnjoj one imaju 15" ali ti je bolje na nabaviš 17,5" felge kad već mijenjaš
 
O

Odessa88

Guest
Ako je guma 15" onda i felga mora biti 15" nemožeš gumu 15" stavljt na felgu 16", felge 15" nabaviš sa labudice samo preradiš srca ili prikolice za gnjoj one imaju 15" ali ti je bolje na nabaviš 17,5" felge kad već mijenjaš

Sto 17.5??Mislio sam staviti polu balonke 10.0/75-15 ili eventualno 16 felne ako ne nadjem 15.Sad imam na njoj 18.5-20.Al neznam koje su dimenzije te felne dal ovo 20 oznacava felne ili
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Sto 17.5??Mislio sam staviti polu balonke 10.0/75-15 ili eventualno 16 felne ako ne nadjem 15.Sad imam na njoj 18.5-20.Al neznam koje su dimenzije te felne dal ovo 20 oznacava felne ili

da 20 di je colaža felge
 
O

Odessa88

Guest
Imam problem oko glavcine tocka.Ima puno lufta u jednoj od glavcina.Onako kad je drmam zadnji deo onaj unutrasnji prema prikolici se klima.Lezajevi izgledaju ok.celi su.Majstor mi napravio jedno platno da ubacim unutra,posto je rekao da ima lufta pa da ne propadne lezaj.ubacio i sad prednja strana nema al zadnji deo.

Evo da postavim kako sam preradio oko na rudi
 

Prilozi

  • DSC00187.jpg
    DSC00187.jpg
    81 KB · Pregleda: 470
Posljednje uređivanje od moderatora:

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Posljednje uređivanje od moderatora:
O

Odessa88

Guest
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

BAGERISTA

Guest
Joj mili to mi neizgleda baš nešto sigurno to bi trebalo bolje zavariti

Koja dimenzija gume je gore sad,,,,i od čega ste stavljali obruč,,,ili ste samo prevarili više unutra,da felga izađe,,odnosno da se izbaci više van..:?::?:

Posa za deset,,,lipo ispalo,a var,,,po meni više nego dobar.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
To su ti 16????Ekstra izgledaju???Ko ti je radio peskiranje???I kolko te kostalo???I da li si kupio felne skoro ili????

To su 17,5" pjeskario Žanić, felge su sa kamiona man 10,150 felga sa gumom novom 100,00€ nabavio na njuškalu, prerada srca 200,00kn kom, pjeskarenje felge 100,00kn kom nije baš jeftino ali kad mi treba moraš platit

Koja dimenzija gume je gore sad,,,,i od čega ste stavljali obruč,,,ili ste samo prevarili više unutra,da felga izađe,,odnosno da se izbaci više van..:?::?:

Posa za deset,,,lipo ispalo,a var,,,po meni više nego dobar.

tokar je izvadio staro srce i stavio ravnu ploču, i proširili smo trag prikolice za 10cm
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh