• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako nestane goriva jos nekako i upali ako se odma stane cim poscne stucat. Jucer mjenjao filtere goriva nebi upalio ni da sam Hep spojio na njega. Sajla i na ulicu... Govorim o 533 s fiatom.

Pa da to je kod tih pvpa sranje, al sam siguran da ima neka sema ozracivanja da je brzo i jednostavno gotovo al ju vecina nezna, nekaj mi je davno prical jedan mestar da je on naljeval naftu negdje u pvp ili pokraj neznam sad da me rezes,i da onda brzo povuce i zapali,al znam da vecina veli da je jebada kad ostanes skroz bez goriva ili kad mjenjas filtere.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Samo treba dobro odzračiti boš pumpu i odfrknuti lajtunge i nema brige.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,707
Samo treba dobro odzračiti boš pumpu i odfrknuti lajtunge i nema brige.

Kod mog U-445 na bosch pumpi su dva vijka za odrzačivanje, jedan sa prednje strane dok je drugi sa unutarnje strane, mislim da su M6, na diznama otpustim lajtunge i sa AC pumpom ručno pumpam dok ne zaslinim cijeli motor:icon_eyes:. To sve zatežem dok još ručno pumpam i nakon toga gas do kraja i paljenje, obično iz drugog ili trećeg pokušaja kresne. Ne vidim šta je tu tako jako komplicirano :icon_scratch:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije uopče komplicirano, barem ja nemam problema ni s 565 ni s 540 s Fiatom.
Samo pun gas prilikom verglanja da prije izbaci zrak i pali bez nekih večih problema i muka.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije uopče komplicirano, barem ja nemam problema ni s 565 ni s 540 s Fiatom.
Samo pun gas prilikom verglanja da prije izbaci zrak i pali bez nekih večih problema i muka.

Da al fora je da ta roto pumpa tesko izbacuje zrak pa joj mi moramo pomoc.
Kolko ga dugo onda verglas da kresne,jel ti dosta jedan akumulator?
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Prilikom zamjene filtera, treba ispustiti zrak iz lajtunga na izlazu iz 2. filtera prema pumpi, tamo se zadržava zrak koji kasnije dojde u pumpu i prekine rad motora, provjereno na svim TAM-ićima, kojima je zrak još veči problem nego je na traktoru..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prilikom zamjene filtera, treba ispustiti zrak iz lajtunga na izlazu iz 2. filtera prema pumpi, tamo se zadržava zrak koji kasnije dojde u pumpu i prekine rad motora, provjereno na svim TAM-ićima, kojima je zrak još veči problem nego je na traktoru..

Pa to je onda rjesenje i moze pomoci drugima koji se muce.:)
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Kod mene na 540 isto roto pumpa i nikakvih problema za ozračit,samo dobro napumpam da nafta procirkulira par puta odvrti motor i odma prime,zategnem lajtunge i gas,evo baš neki dan išlo sve novo kad se radila generalka i bez gasa bez filtera zraka upalio bez pol muke
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Meni se pokazalo kao dobro riješenje, jer prilikom odzračivanja na svim "anlihterima"nakon paljenja motor je radio 10-tak sekundi i ugasil se, nakon toga je bilo puno zraka u pumpi,. kad sam pustio zrak na tom lajtungu ( a uvjek ga je bilo) motor se više nije gasio u radu. znači, odpustiti to crijevu gore na filteru, i praktično zrak neče doći pumpu Vp, sve ovisi od motora do motora, naravno da AC pumpica mora biti 100% ispravna. ja npr na kombajnu perkins motor, s rotacionom Pvp, samo dobro napumpam, i sav zrak izađe van bez odzračivanja...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da al fora je da ta roto pumpa tesko izbacuje zrak pa joj mi moramo pomoc.
Kolko ga dugo onda verglas da kresne,jel ti dosta jedan akumulator?

Još mi se nikad nije desilo da mi nebi jedan akumulator bio dovoljan za tu radnju!
Mislim stvarno, pa to sam odradim za 10-15 minuta, a najviše vremena ode na AC pumpanje, kaj ti prsti ftrnu od pumpanja :)
Verglanaj svega skupa 2-3 minute u nekoliko navrata i uvjek upali.
Čak i ovaj stari 540 koj ima na sebi 13-14.000 sati upali možda i bolje nego 565 na kojem je sad trenutno loša pumpa.
Baš mi je nedavno 565 ostal bez goriva (jbg, zaboravel sam natočiti:icon_wink:), e tu je bilo malo više zezancije, trebalo je malo više posla da istera zrak, al pomogla mi je cura, sedela je i verglala pomalo pa mi se posel puno ubrzal :(rofl):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Još mi se nikad nije desilo da mi nebi jedan akumulator bio dovoljan za tu radnju!
Mislim stvarno, pa to sam odradim za 10-15 minuta, a najviše vremena ode na AC pumpanje, kaj ti prsti ftrnu od pumpanja :)
Verglanaj svega skupa 2-3 minute u nekoliko navrata i uvjek upali.
Čak i ovaj stari 540 koj ima na sebi 13-14.000 sati upali možda i bolje nego 565 na kojem je sad trenutno loša pumpa.
Baš mi je nedavno 565 ostal bez goriva (jbg, zaboravel sam natočiti:icon_wink:), e tu je bilo malo više zezancije, trebalo je malo više posla da istera zrak, al pomogla mi je cura, sedela je i verglala pomalo pa mi se posel puno ubrzal :(rofl):

Pa to je dosta vremena al nije ni bitno,bitno da kresne a da ne skuris anlaser ili spraznis akumulator.
Tebi bura pomogne a ja kam trebam nekog da mi samo pumpa ili pridrzi nema ni starog ni zene blizu.:fiery:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma i ja večinom to radim sam, nikome se neda smrdeti po nafti....heheh
Taj puta je došla s autom kaj mi je dopeljala gorivo, pa sam ju mam iskoristil da mi vergla :) kaj da ti velim, eve to skupa traje 10 minuta i to je za mene malo duži posel odzračivanja, inače ide to duplo brže.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
U kojoj trgovini kupiti klipove, karike, vodenu pumpu i sve ostale djelove za motor?
Ovisi kaj te zanima kvaliteta ili samo da se metne novo.
Svi inače uglavnom imaju sve samo su im cijene različite.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovisi kaj te zanima kvaliteta ili samo da se metne novo.
Svi inače uglavnom imaju sve samo su im cijene različite.

Ovisi od kog nabavljaju zato nek zove na vise mjesta pa bu imal smjernice kaj di kupit.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Ne proizvodi ih nijedan. Oni to kupuju na kile i čekaju mušteriju da uvale
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Samo treba dobro odzračiti boš pumpu i odfrknuti lajtunge i nema brige.

Točno tak ja stavim pumpu od starog BVM a na iberlaf radi 10 sekundi otpustim jedan lajtung i kresne od prve . Pumpa je bila u na autu na otpadu koštala jedno piće a zlata vrijedi .:icon_syda:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,458
Ovisi kaj te zanima kvaliteta ili samo da se metne novo.
Svi inače uglavnom imaju sve samo su im cijene različite.

Ako se vec bude radila generalna uskoro pozeljno je da bude original fiatovo ako uopce postoje takvi dijelovi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh