• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Je istina, samo kaj su ti motori sklapani u rumunjskoj, veličine klipa 95/110 i oznake 8035.01, dok su ovi veči/jači 100/110, s oznakom 8035.02 dolazili gotovi iz italije i ugrađivani su na IMT-e 540.
Povjerena informacija :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dali je veliki problem zamjeniti kardansku osovinu na IMT 540??

Stara mi se sva pojela i več sam ju navarivao nekoliko puta, ali nije to to, hoće mi kardan ispasti kad radim s nekim priključkom.

Kaj sve treba raskopati i skidati da se ta osovina izvuče van i stavi nova??
Dal možda postoji kakva razlika u kardanskim osovinama u odnosu na običan 540, pošto je ovaj moj s Fiat motorom??

I nakraju, koliko otprilike košta nova??
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pa ima tu malo zaj.... .Nazad treba samo skinuti polocu na kojoj su unutarnji spaneri.Treba skinuti poklopac hidraulika.Kad njega skines treba skinuti suplju spojnicku.Zatim skidas zeger prsten sa kardanske osovine.Ispod zegera imas zupcanik na lezaju i par podloski.Tu trebas malo pripaziti na raspored podloski jer kad izvuces osovinu van to pada .Za izvlacenje osovine mozes koristiti ovaj nacin prikazan na slici.Komad kardana i pajser cuda cine kad treba osovina van.Ponekad treba i cekic.Slika je od drugog traktora pa nemoj obracati paznju na strelice.
newima3.jpg

Zadnja ploca.
dsc07041f.jpg

Ovako to izgleda iznutra.Zelenom strelicom oznaceno mjesto zegera.Kod tebe nece biti ovako pregledno.Na ovoj slici je skinut konusni zupcanik radi zamjene.
dsc07040q.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uh uh uh....toga se posla ipak onda neću sam primati.
Bude morao majstor to odraditi.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kad smo kod kardana......meni nekada pod frezom, zna isključiti kardan, kada je baš opterečenje, i onda ako udari u nešto tvrdo, onda ga isključi.......što bi tu trebalo promjeniti????

i još jedna stvar, na tom istom traktoru, kod hidraulike, neradi fini hidraulik.......odjednom........one 2 "kockice" sam morao spustiti skoro skroz dolje, a sa kuglicom normalno dižem poluge i sve mogu raditi s njim, osim oranja, jer tada plug jako ulazi u zemlju.......

a kada te "kockice" stavim na položaj nula, i idem podizati poluge, traktor na leru smanjuje obrtaje i dobija veliko opterečenje, kao da je problem u regulatoru, bojim se da nebi pukao poklopac ili nešto slično.......sada me zanima zašto se to događa, da to napravim, dok mi taj traktor nije potreban.......??
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ako ti fini hidraulik tako radi, vjerojatno ti je blokirano ticalo, ispred opruge od toplinka (gornje poluge) pokušaj odšerafiti onu veliku maticu koja drži oprugu, skineš taj mehanizam van i na dnu rupe češ vidjeti komadič šipke, kad ju stisneš, morala bi se sama vratiti van, a u radu motora kad je stisneš morale bi se poluge dizati. a postoji mogučnost i da ti je koji valjčić ispal, ali to s polugom je veča vjerojatnost.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Poklopac hidraulika skini i znaces sve probleme koji ga muce.Stavi sliku ako ne skontas i tad necemo morati pogađati kvar.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Kolega mi ima IMT-a sa Fiatovim motorom. On tvrdi da je to IMT 539 i tako mu piše i u prometnoj, gore je ona tanka špera, jel bilo takvih IMT-a da su se proizvodili?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Poklopac hidraulika skini i znaces sve probleme koji ga muce.Stavi sliku ako ne skontas i tad necemo morati pogađati kvar.



budem to napravio......hvala


539 nije imao fiat motor, to je vjerojatno 533 s fiatom.......samo su krivo naveli u prometnoj
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Trebam informaciju!

Moram očistiti zračni filter na 540.
S čim se najbolje pere ona drotena mrežica i koje ulje kasnije staviti unutra??
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Ivasol je dobar, ja imam neku tekućinu za odmašćivanje i nema dugo sam sa tim dobro našprical tu mrežicu i ostavio jedno 15-tak min. Nakon toga minivoš i udri, strašne stvari su izlazile van :icon_mrgreen:. Ulje sam stavio obično motorno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,515
Samo bilo kakvo sredstvo za odmaščivanje i pranje pod visokim tlakom dolazi u obzir.
Ovo sve ostalo bu ga samo rastopilo i još bolje poštopalo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sredio sam filter, kaj je sve bilo unutra bračo moja mila!!! :)
Namočen je u kantu s benzinom i zatim ispran s mlazom vode i izgledal mi je prilično čist, najgori dio od ona 3 koja su unutra je onaj najdonji, ulja skoro nije ni bilo, a taloga na dnu 2 cm.

Sad je sve sređeno, stavljeno je novo ulje i sad je to kak treba biti.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Pa koliko puta ti njega često čistiš?? El to isti onako uljni filer kao kod mene na 539??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo ovakav, nisam slikao same mrežice, samo par slika posude jer bile su mi ruke masne.







Kod mene je traktor neke dvije godine i nije čiščen filter, a prije dal ga je netko čistio pojma nemam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,515
Taj talog sa slike ti je zanemariv čega se sve nađe.
Bum prvom prilikom poslikal čega sve ljudi unutra znaju imati.
Ali u svakom slučaju je pohvalno kaj si ga počistil
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
A ma to je isto ko kod mene, pa to čisti uvjek kad mjenjaš ulje u motoru i o tome ti dosta ovisi trajnost motora.. I ne smiješ puno ulja sipnuti unutra, a ni pre malo..Ja te mrežice perem uvjek u nafti..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,515
Sipaš do vrha onih rupica, a ima i oznaka.Kak se i na slici vidi.

Isto je to ko i na 533, 539, 540, 542 558 ............. ali ja bi ipak opral pod visokim tlakom one mrežice
 

Najnoviji postovi

Na vrh