• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kak velim, samo onaj najdonji dio koji je do ulja je bio najprljaviji i fino sam ga razmotao i oprao kak se spada nakon što se namočio u benzinu, talog iz posude je poičišen i stavljeno je novo ulje na polovicu oznake "NIVO ULJA", mislim da je to tak dobro.

Nemam minivaš da ga morem isprat pod tlakom, nego šlauf i prst na kraj i da viš kaj šiba pod tlakom :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ide se sutra u košnju pa sam morao to napraviti, naravno i kiler je očiščen i propuhan kompresorom.
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
Trebam informaciju!

Moram očistiti zračni filter na 540.
S čim se najbolje pere ona drotena mrežica i koje ulje kasnije staviti unutra??

ja sam par puta prao na 539 naftom i minivašem al ovaj put je unutra bila neka vrsta želea :icon_mrgreen: jer traktor samo čisti peradarnik pa treba to redovito čistit... i tak ja fino to gledam i ničim izazvan nazovem dućan sa dijelovima i nakon kratkih konzultacija za 50 kuna kupim novi uložak :icon_pidu:

a ulje sam metnul motorno
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
Kakvo je kvačilo (komplet) na ovim imt 533 sa fiatovim motorom, dal je identično kao na "običnom" 533?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Za 533 neznam ali 540 ima isto kvačilo.

Malo bi se prevaril kolega, nema 540 identično kvačilo, prije 3 godine smo ga kalali i mjenjali lamele te reparirali korpu i bilo je malo škakljivo oko djelava, no hubzin ima sve po uzorku. Uglavnom ima razlika.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,515
Moguće, ono kaj sam ja videl je bilo isto.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mi smo kupili standard za 540 i odnesemo k majstoru kad on zove drugi dan da pol djelova ne paše da nek idemo mjenjat i nek naglasimo da je to 540 s Fiat motorom, rekel je hubzin el niste znali odmah tak reći :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa reci tu ili si mu na pp to mogel poslat!?
Koja je razlika??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,515
Da bum iskren ionak me ne zanima.
Dragom bogu svejedno, kak i meni kaj bum našel unutra.
Bitno da znam prisložiti nekak.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa reci tu ili si mu na pp to mogel poslat!?
Koja je razlika??

Razlika korpa potisni ležaj i lamele , Sorry oficir ak sam kaj krivi napisal ovo kaj sam htel Muh.. reči nije bitno za kolege iz foruma svima duboka isprika .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma ne sve pet samo ak znas koja je razlika napisi ustvari si napisal tak da je ok.
Al neki mi je covjek prical da je zamasnjak drukciji i potisna ploca al ja neznam pa bi nekom mozda pomoglo da napisete.....
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Imamo 533 s fiatom i mislim da ide isto kvacilo. Mjenjana je par puta lamela. A za nasiroko obilazenje...da je nac takvog novog ujutro bi ga kupili. Ima preko 10000 sati sve sto se pokidalo je vodena pumpa i eto lamela promjenjena par puta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh