• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemojte pričati gluposti, taj s Fiat motorom je najbolji IMT ikad napravljen :) moj ima preko 13.000 rh i još nikad nije motor otvaran, eno ga radi po cjele dane i tučem dnevno sigurno 10 rh s njime pošto je trenutno jedini na gospodarstvu i još drži pritisak ulja 1,5 bar na vruče :), a potrošnja ko upaljač :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kod nas ima par sa fiat motorima i nema sve se raspada al motor nisu dirali,vele da nezna kaj je u tim motorima da samo idu pa cak po par god.ne promjene ulje.
Jedino kaj isto maste ko i srpski al idu puno bolje.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Kaj bi mastili, nijedan Fiatov motor kaj sam ja vidil bio na Imt-u, Štoretu, Universalu je suh. Moj je zadnji put bio otvoren pred 14 god. i suh je ko barut, a znam mu mast vadit kad radim sa njime. Otac dok je " vodio brigu o njemu" 10 god. nije ulje promijenio nakon generalke i nije mu niš. Samo ide i ide.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,514
Potpuno se slažem s tobom Mane.
Ovaj Oficir melje ko vodenica (i još veli da ih ima par komada u okolici, ajd još da je napisal da je jedan :icon_rolleyes:) i ne gasi se.

Nisam štel komentirati, ali ipak bum.
FIAT (i ostale njegove kopije) je obično mastan samo oko oduška :icon_wink:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije jedan ima ih vise al ipak je srbov puno vise.
Pa da nema vodenice(mlinova) nebi se imali s cim hranit.:icon_wink:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da je meni nabavit negdi fiatov motor oko 55ks to bi mojoj 42-ki bilo taman:eek::
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Potpuno se slažem s tobom Mane.
Ovaj Oficir melje ko vodenica (i još veli da ih ima par komada u okolici, ajd još da je napisal da je jedan :icon_rolleyes:) i ne gasi se.

Nisam štel komentirati, ali ipak bum.
FIAT (i ostale njegove kopije) je obično mastan samo oko oduška :icon_wink:
ne oko oduška nego na njegovom izlazu:icon_weed:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Da je meni nabavit negdi fiatov motor oko 55ks to bi mojoj 42-ki bilo taman:eek::

Dosta mu je i ovaj kaj su stavljali na Štoreta ili U -445. Snage i okretaja za tu veličinu traktora sasvim dosta.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Dosta mu je i ovaj kaj su stavljali na Štoreta ili U -445. Snage i okretaja za tu veličinu traktora sasvim dosta.

Bolje par konja vise pa nije tolko onda mucen ko ovaj moj kojem dusu vadim non stop!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,514
Nije jedan ima ih vise al ipak je srbov puno vise.
Pa da nema vodenice(mlinova) nebi se imali s cim hranit.:icon_wink:
U pravu si, pogrešil sam.
Vodenica u ljetu stoji u nedostatku vode. Ti si više onak elektro mlin.

Koja god tema ti daješ (nazovimo ih upute) a sa svakom od njih imaš jako malo ili uopče nemaš dodira.
Ili su tvoja iskustva sasvim kontra od svih ostalih.
Ali da mi ponekad dođeš kao melem na ranu, tu si u pravu.
Kad se samo setim onog tlakomjera :icon_eyes::icon_eyes::icon_eyes:

ne oko oduška nego na njegovom izlazu:icon_weed:
U tom pravcu sam ciljal :icon_wink:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E da skoro sam zaboravil nije tema al se koristi na traktorima,svi manometri koji mjere tlak mogu se koristiti za mjerenje tlaka bilo kojeg medija i ne smeta im visa temperatura ili bilo koja tekucina tak da samo ovisi o proizvodacu za koju se granu opredjelil.
Odsarafil sam svoj manometar nakon duzeg rada i suh je nema kapi ulja u njemu,al i da dode ne smeta.
Ako je off preseli ili obrisi....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,514
E da skoro sam zaboravil nije tema al se koristi na traktorima,svi manometri koji mjere tlak mogu se koristiti za mjerenje tlaka bilo kojeg medija i ne smeta im visa temperatura ili bilo koja tekucina tak da samo ovisi o proizvodacu za koju se granu opredjelil.
Odsarafil sam svoj manometar nakon duzeg rada i suh je nema kapi ulja u njemu,al i da dode ne smeta.
Ako je off preseli ili obrisi....
Nije tema, ali nebi smjel biti ni problem.
Možda se Šanana sjeti staviti obečane slike manometra :(happy)::(happy):

Ovo gore si donekle u pravu, ali sjeti se onih svojih cjevovoda.
A ovo dole boldana je vezano na prošli moj post i samo govori da ti uvjek imaš kontra iskustva od mojih, a mislim da su moja mrvicu veča od tvojih :icon_wink::icon_wink:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da imas to sigurno jer ipak je i razlika u godinama.....
Evo mojega nije masno al mozda zato jer je 1.5m crjeva i vislje je od motora dosta....?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije tema, ali nebi smjel biti ni problem.
Možda se Šanana sjeti staviti obečane slike manometra :(happy)::(happy):

Ovo gore si donekle u pravu, ali sjeti se onih svojih cjevovoda.
A ovo dole boldana je vezano na prošli moj post i samo govori da ti uvjek imaš kontra iskustva od mojih, a mislim da su moja mrvicu veča od tvojih :icon_wink::icon_wink:

Bit će kolega, bit će :) :) :)


FIAT mastan????????moj masti sad trenutno samo na izlaz gde se šerafi sajla od obrtomjera, tu i puši malo :eek:: i naravno na odušak puši ali još nema nekog ulja da kapa :)
Inače, motor suh nakon svih ovih radnih sati!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo slika za kolegu muhaničara kojem se ovim putem i zahvaljujem za poslanu redukciju!! :(handshake)::(handshake):
Traktor je prljav, pa su slike kakve jesu.






 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,514
Nema na čemu. I drugi put.
Jedino možda da je indikator stajal prema gore radi eventualnog mogučeg čupanja žica.

@ Mane
Kolko se ja sječam on pokazuje temp. vode.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Lijevi pokazuje temperaturu vode, a desni pritisak ulja, to dvoje je po meni najvažnije da znam kak se kreće i uz to indikator lampica ulja i punjenja akumulatora i sve je sigurno za rad :)

Isčupalo mi je jednom žicu kad sam šprical pšenicu, ali ne skupa s klemicom nego je isčupalo žicu iz klemice, to sam složil onda kak treba i više nema tih problema :)
Meni se sviđa tak kak je i funkcionira odlično i sad sam mirna srca kad vidim pritisak ulja i temperaturu vode i samo po gasu :)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Već duže vrijeme razmišljam da stavim sat sa pritiskom ulja na U-445. Sat imam nekakav, stoji mi na IMT 533 ali ne pišu brojke nego ima bijelo, zeleno i crveno polje. Baš ga budem skinul da vidim kakvo crijevo se na njega stavlja pa možda nešto i skemijam, indikator je tak i tak crkao pa njega možda nebi ni stavljao novog, nego stavit sat i onda znaš na čemu si.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa kupi novi od masea je izmedu 60-80kn i novo crijevo oko 150kn max.a imat ces novo i ispravno.
Ja sam moral duze crijevo kupit pa je bilo malo skuplje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh