• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,513
Obično se napinju jer su omekanila :icon_scratch::icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,513
Kužim, ali mi je to nejasno i velim da se obično napinju.

Da nije kaj poštopano?
Jel sva usisava ili?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa ne sve, usisava mi 2 crijeva na onom metalnom koljenu, znači s kilera na koljeno i s koljena na vodenu pumpu.
To prvo s kilera sam kupil novo, neko glatko, fino mekano i njega posebno usisava, ali vidim da mješa vodu pa protoka ima i ne grije se traktor.
Radna tempratura mu je u laganom poslu do 70°C, a u težem poslu nikad ne prelazi 90°C
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moguce je da je kiler postopan iznutra i probaj kupiti ak nades sva crijeva ili bar gornja dva na pumpi,kaj imaju u sebi spagu (armirana).
Duze ti budu trajala i nebju se stiskala ni napuhavala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,513
Nemreš verovati, barem su ta dva kratka.
Skini dole da vidiš da se nije to novo iznutra raspalo
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas smo rastavili prednji kraj i skinuli smo vodeu pumpu, sve je išlo glatko bez ikakvih problema, ni imam sad jedan problemčić i nejasnoće.

Onaj dio koji povezuje pumpu s kučištem termostata, to je ko neki bakelit ja mislim i unutra ide ko neka cjevčica, to mi je puklo dok sam čistil od silikona, znači vrh te cjevčice oko koje naliježe gumica.
Dal ima to novo za kupiti???
Evo i slika toga.


Tu se vidi taj dio koji je pukel












Planiram sutra ići u nabavku k hubzinu, nadam se da ima pumpu i dihtunge i sva srijeva i sve ostale pizdarije koje budu trebale nove.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Znaci, nemoze se vodena skinuti ako se kiler ne makne? to i mene ceka sad koji dan onda..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,513
Kolko mene pamčenje služi tam bakelitnih djelova nema.
Između je samo gumica koja ako ju kupuješ kod Hubzina je premala.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A kaj s tom cjevčicom koja je pukla, a oko koje nasjeda gumica???
Jel ima taj celi dio za kupiti??
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Imaš to za kupiti, al uzmi uzorak, i točno izmjeri centar rupa, je ima više vrsta, znam po univerzalima..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,513
Kužim sad, tebi je pukel gornji dio onog aluminijskog komada koji se steže sa dva vijka na pumpu, a gornji dio se utakiva u kučište termostata.

Ako nema Hubzin, znam ko ima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Šanana, kad si već maknul haubu, operi spremnik goriva ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kužim sad, tebi je pukel gornji dio onog aluminijskog komada koji se steže sa dva vijka na pumpu, a gornji dio se utakiva u kučište termostata.

Ako nema Hubzin, znam ko ima.

E to to!!!!:icon_thumright:

Šanana, kad si već maknul haubu, operi spremnik goriva ;)
Samo vanjska prljavština, bude to sutra dok se sve smontira.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Iznutra. Nebuš vjeroval kakvih sve životinjica nutra ima...
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,513
@ Šanana
Zaboravih ti napisati da onaj O-ring koji ima Hubzin nevalja. Premali je.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kupljeno danas sve novo, slijedi montaža...





Sve komplet za samo 650 kn :)


Inače, uzel sam i ovaj novi dio koji povezuje pumpu s kučištem termostata, napasali smo gore neku debelu gumicu, probal sam gurati unutra, ide naknap, trebalo bi držati. Jel treba na taj spoj s gumicom i silikona još stavljati??
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mogel si si reparirat staru sam,sigurno bu duze isla od nove,naravno ako je stara orginal gore.:rolleyes:
Inace nisi skupo platil.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije stara original, ta koja je sad skinjena je stavljena prije kojih 15-ak godina.

Netko je tu hvalio te hrvatske vodene pumpe, valjda bude išla, ima dvije godine garancije.

Reparacija...hmmm, možda bi bilo dobro, možda i ne, a skoro je pa i neisplativo.

Misliš da sam jeftino prešel???...ako usporedimo Fiat s IMR za koji pumpa košta od 180-250 kn, a za ovog skoro 400, onda je ovo puno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh