• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo kaj mi se jučer desilo.





Zaboravil sam na betonske temelje u travi i ode, sva sreća kaj nije unutra u volanu ništ puklo, samo je spona dobila.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,514
Si bugnul kam ili? Ma jesi sigurno jer nije se sama od sebe pofrkala.

Za sad bat i poravnaj, a za zimu ugradi gore cijevi večeg promjera debeloga mesa i nebu problema.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Si bugnul kam ili? Ma jesi sigurno jer nije se sama od sebe pofrkala.

Za sad bat i poravnaj, a za zimu ugradi gore cijevi večeg promjera debeloga mesa i nebu problema.

Jesem da, v betonski temelj, mislil sem da vozim 565, kaj češ :)

Uglavnom, poravnata je na licu mjesta, jer nesem mogel nikam mrdnuti z mesta više:icon_weed:

Malo dizalica i panj i diži i zravnal sam ju.

Problem je opčenito baš s tom desnom sponom, tu zbog AC pumpe nesmije biti ravna spona jer prilikom gibanja traktora bi zapinjala za AC pumpu da je ravna pa mora biti malo zavinuta, odnosno odvinuta od traktora da nebi zapinjala i samim tim je malo oslabljena jer več je blago zavinuta.
Veli mi deda dok sam mu rekel kaj se desilo da ju je on sfrkal barem 5 puta kod prelaska preko kakvih jarkova i međa.:icon_eyes:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje sijena i trave

@ŠANANA ide to tebi, baš mi se sviđa ovaj imt/fiat :icon_super:

Strašan traktor, 35 godina, a još uvjek pali na ključ i vozi i radi, puno radi :)

Dok se oparim malo budem mu komplet motora dao srediti, piksiranje prednjeg kraja i sve nove gume i još ide 20 godina sigurno. Za ponos našeg gospodarstva bude sređen jer on je prvi novi kupljen traktor i radio je za sve ove koje imamo danas i još za neke u selu. :drink:
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
Re: Spremanje sijena i trave

Strašan traktor, 35 godina, a još uvjek pali na ključ i vozi i radi, puno radi :)

Dok se oparim malo budem mu komplet motora dao srediti, piksiranje prednjeg kraja i sve nove gume i još ide 20 godina sigurno. Za ponos našeg gospodarstva bude sređen jer on je prvi novi kupljen traktor i radio je za sve ove koje imamo danas i još za neke u selu. :drink:

Kak to sa nisi stavio kabinu natrag na njega :icon_question: može odgovor u odgovarajuću temu da ne idemo u off.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kabina stoji u garaži več godinu i pol, na jesen bude 2 kak sam ga sredil.
Jednostavno mi se sviđa ovak kak je i preko ljeta mi je žao stavljat kabinu, malo fali akbina u jesenskoj sjetvi, ali izduram nekako.
Najvjerojatnije ju budem vratio gore na jesen prije sjetve.
Imam još oko 500-600 kn uložiti u radne lampe, novi motor i metlica brisača i boja i tjedan dana posla da ju sredim tip-top, malo gumenih dihtunga i može se postaviti gore...bude jednog dana.
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
Tak je i kod mene. Kupljena je prije mislim 2 god. i uvjek bit će na proljeće pa onda na jesen i tak stalno
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,514
Problem je opčenito baš s tom desnom sponom, tu zbog AC pumpe nesmije biti ravna spona jer prilikom gibanja traktora bi zapinjala za AC pumpu da je ravna pa mora biti malo zavinuta, odnosno odvinuta od traktora da nebi zapinjala i samim tim je malo oslabljena jer več je blago zavinuta.
Veli mi deda dok sam mu rekel kaj se desilo da ju je on sfrkal barem 5 puta kod prelaska preko kakvih jarkova i međa.:icon_eyes:
Nisi me skužil.
Napraviš novu od cijevi debelog mesa i nebu problema, ili ovu postoječu pojačaš na način da u nju uguraš fi komad.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Aha, kužim, kužim.
Dok dojde na red budemo složili kaj bude dobro.

Slijedi mu remont čim dođe 565 doma, moram rastaviti prednji kraj da skinem vodenu pumpu i još kakve sitnice složiti.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Evo jedan 542 sa fijatovim motorom i 14,9-24 gumama,takvu colažu sad prvi put vidim na imtju,uslikan u elektrinom voznom parku a pored njega stoji neko home-made vitlo visoko i glomazno da se usereš
 

Prilozi

  • DSC00504.jpg
    DSC00504.jpg
    82.5 KB · Pregleda: 726

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Prije par tjedana je uz mene prošao , zapazio sam ispušnu granu i fiatov odzračnik motora .
Na haubi pisalo 533 , jel moguče?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
to može biti samo 540 sa fiatom......i te gume se mogu naći i staviti na sve traktore od 533 do 549........ja bi si uzeo takve felge s gumama.........isti je opseg, samo je guma široka.......vjerujem da bolje ore s njima, pogotovo u vlažnijoj godini........
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
hm, 540 .
Ali on je imao okruglu haubu i blatobrane kao i svaki drugi 533 .
Mora da je kemija neka .
I mora da je sila od traktora
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
to može biti samo 540 sa fiatom......i te gume se mogu naći i staviti na sve traktore od 533 do 549........ja bi si uzeo takve felge s gumama.........isti je opseg, samo je guma široka.......vjerujem da bolje ore s njima, pogotovo u vlažnijoj godini........

Ta bi guma mogla ići i na onu felgu! Samo koliko motor ima snage za tu gumu, jer ta guma više hvata, ima veći promjer.. Za transport bi bilo idealno, jer bi bio dosta brži!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
hm, 540 .
Ali on je imao okruglu haubu i blatobrane kao i svaki drugi 533 .
Mora da je kemija neka .
I mora da je sila od traktora

Pa ugrađivali su Fiatov motor na 533, nije isti kao na 540 već malo slabiji od 42 ks.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
hm, 540 .
Ali on je imao okruglu haubu i blatobrane kao i svaki drugi 533 .
Mora da je kemija neka .
I mora da je sila od traktora


?????

nekužim te.......

533 ko 533, isti izgled sa fiatom i rakovicom

a tako i 540, isto izgleda sa fiatom i rakovicom, isti kao i 542, stariji tip......kockasti blatobrani......

istu brzinu bi postigao sa gumama 11.2-28 i 14.9-24........jer je opseg isti gume, a gumu 14.9-28 neznam da li bi mogao staviti na tu felgu od 533 ili 540 ili 549, i neznam jel bi išla pod blatobran, jer je većeg opsega, ili bolje da kažem vanjskog promjera.........
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
to može biti samo 540 sa fiatom......i te gume se mogu naći i staviti na sve traktore od 533 do 549........ja bi si uzeo takve felge s gumama.........isti je opseg, samo je guma široka.......vjerujem da bolje ore s njima, pogotovo u vlažnijoj godini........

Ak misliš na ovog kaj sam ja stavio na haubi piše 542 a sad možda je i 540 pa samo naljepnice od 542,nisam zavirivao da vidim kolko brzina ima da nebi neko došao vikat kaj prčkam

Al kotači mi se opasno dopadaju veličinom nisu veči od 12,4-28 al su široki da milina za vidit,dao bi odma svoje nove 12,4-28 za takve :(clap):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nekužite puknutog...
Vidio je Fiat motor na kolima od 533 i s naljepnicom 533, pa evo da pojasnim.

Da, Fiat motor se tada ugrađivao na kola od 533 i 540, znači kao mali i malo veči traktor i zato si ti vidio taj motor na traktoru s naljepnicom 533 i da, to je sve tak u originalu.
Isto kak imam ja ovaj na 540.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zašto se krče (stišču) crijeva od vode kad se traktor zagrije na radnu temperaturu??
Napominjem, termostat nema več 30 godina i prije nisam to primječival, to tek unazad godinu-dvije primječujem da se stišču crijeva.
 

Najnoviji postovi

Na vrh