• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja bum opet žical možda mi jednom uspije , pošalji staru k meni .
Vračam troškove slanja .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,513
Mogel si si reparirat staru sam,sigurno bu duze isla od nove,naravno ako je stara orginal gore.:rolleyes:
Inace nisi skupo platil.
Jesi ti kad generalno uređival takvu vodenu pumpu?

@ Šanana.
Obavezno namaži na tanko diht masom.
Mislim da više ni za IMR motore nema za 200-tinjak kuna.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kako nema.....ima po 220kn i po 270kn vodena za 533 ili 539......kao razlika je samo u ležajevima, jedni su SKF, a drugi neki bez imena.....

ja sam reparirao pumpu, i to par puta, al je kratkog vjeka, pa sam prije par godina kupio novu i otišla je ove godine, pa sam nju reparirao, pa dok ide, al nepreporučam.......sada ću kad uhvatim vremena reparirati jednu aluminijsku (od 3-4 sastaviti jednu), nove su sve gusane.......
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,513
Možda i ima ali ako me sječanje dobro služi zadnja za 539 je bila oko 280 Vinova.
Pumpu aluminijskog kučišta nema računa ni malo popravljati.
Gusenu još ajde, ali kad uzmeš pakung, dva lagera, osovinu i peraju i još zmazane ruke........
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
djelovi koje si nabrojao su oko 150kn

kod sebe kada sam radio gusanu, ove godine, otišao je jedan ležaj, drugo je bilo OK......i stavio sam oba ležaja nova, al na jednom ležaju je otišao dosjed na pumpi, pa sam morao to malo kirnerom dotjerati......i to ti je kvaliteta......a na alu pumpama to nije problem, nego one dobiju rupice kod propelera, al imam jedno kučište koje je dobro po tom pitanju, al nevalja osovina......:icon_hang:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,513
Ok. 150 kn plus ruke. I onda potraje godinu dana pa opet hladnjak dole, podrapa ti se crijevo, preskoči šelna, iscuri antifriz.......
Nema računa.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
traje točno godinu dana, i tako 3 godine za redom samo reparirao, a nova je trajala oko 4 godine, do sada...........
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moj starac iz 1974 još ima svoju vodenu pumpu gje takvu kupiti a poderal i dva puta okrenal obrtomer sad ima Muhač tehnik i na njoj 5 sati :(whew):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ima jednu funkciju da vuče zrak kroz kiler i da je balansiran da ne trese i
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, to mi je sve jasno, ako se ne varam Fiat motor se vrti u lijevo gledajuč od iza i sad neznam kak peraje moraju biti okrenute na propeleru...hmmm
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,513
Tak da vleču zrak kroz kiler na motor..........
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesi ti kad generalno uređival takvu vodenu pumpu?

@ Šanana.
Obavezno namaži na tanko diht masom.
Mislim da više ni za IMR motore nema za 200-tinjak kuna.

Jesam na zetoru i prije nekih 7-8god na 533 i jos je super nema lufta i ne zuji ni ne pusta.
Imala je dosta lufta al nije strugala po kileru.
Mjenjal sam oba lezaja,pakung,dihtung,crijeva,vratilo je bilo dobro.
Rekel mi je jedan majstor tada da obavezno lezajeve otvorim i stavim jos masti jer imaju premalo i kak je ugrijana stalno iscuri malo van i pocne zujat,stavil sam fag lezaje tada,na zetora koyo prije 4 god.
Skf vise ne kupujem jer su u kvaliteti uzas zadnjih nekoliko godina!!!
Sve spojeve koji su u dodiru s antifrizom mazem sa SIM 80 masom.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Te Fiatove pumpe, koje su na Štore-u Univerzalu ,i na tom Imt-u se NE mogu reparirati, Tvornički su punktirani dijelovi, i neda se rastaviti ko od IMR motora ili Zetora npr..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A steta ak se neda:(doh):
Al ja bi ju probal rastepsti pa makar ju moral varit poslje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,513
Te Fiatove pumpe, koje su na Štore-u Univerzalu ,i na tom Imt-u se NE mogu reparirati, Tvornički su punktirani dijelovi, i neda se rastaviti ko od IMR motora ili Zetora npr..

Prije desetak let sam jednu slagal na štorku, nije bilo djelova ko danas.
Sečam se da nisu bile nikakve kemije u igri, ustvari jesu jer sam strgal peraju popola, ali ostalo nije bilo nikakve mudrije.

Svaka časr Oficir kad si ju uspel složiti da traje dulje nek nova.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Iskreno niram vjeroval da bu tak dugo trajala poslje reparature,i da ima veze kolicina masti u lezajima al ocito ima jer jos je sve super i nema lufta ni malo ni ne slini nigdje.:drink:
Unutra je uvijek antifriz sa destiliranom vodom,i kad sam skidal peraje i samo kuciste je bilo cisto i nekak bjelkasto bez naslaga icega.
Tak da mozda i taj pakung duze traje kad je antifriz jer je malo mastan,a voda suha i onda mrvice kamenca pa ga poderu pa procuri i odu lezaji pa procuri.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kod mtz 82 je dobro napravljena vodena pumpa, ima mazalicu na sebi, to nebi bilo loše kada bi i IMR imao......
 

Najnoviji postovi

Na vrh