• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mazalicu ima i stari zetor moja namazana na servisu i nikad više a vrti se od 1974 g i još drži a više od 20 tisuča rs .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Traktoristi često pretjerivaju s natezanjem remena .
A remen najviše uništi pumpu .
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Evo jedan 542 sa fijatovim motorom i 14,9-24 gumama,takvu colažu sad prvi put vidim na imtju,uslikan u elektrinom voznom parku a pored njega stoji neko home-made vitlo visoko i glomazno da se usereš

prije par jedna je tu bio isti,stupe vukel jer je kiša bila nisu na breg mogli

čudan mi zvuk bil ,to nije bil od IMT,sad vidim da je fiat
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
Re: IMT 542

kolega imam priliku uzeti 533 s fiat motorm,,traktor je kao apoteka čovjek prvi vlasnik,nisam puno razgovarao sa njim al sam traktor vidio i mogu reći da je traktor zmaj,ima šperu i dvostepeno,prva boja,nigdje ogreban,motor reže kao zmaj,,jel mi možeš reći malo više o tom fiat motoru pošto vidim da imaš 540 s fiatovom mašinom..najbitnije jel djelovi nisu problem,,cjena 15000kn i sve 4 gume nove
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Re: IMT 542

To odmah kupuj ako je ta cijena tocna, taj traktor s tim motorom je zmaj..
Ja ponekad radim s takvim 533 i traktor jede malu djecu, a nezna ni on sam koliko vec sati ima:
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
Re: IMT 542

neces imat brige sa dijelovima a i ja sam imo 540 sa fiat motorom a 533 bi trebo bit jos bolji,zbog getribe a i okretniji je,mali je potrosac a zivahan motor i sta je najbitnije nije mastan kao rakovicin motor...
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
Re: IMT 542

najviše mi se sviđa zvuk motora,i to kako prima gas,,možda bude itrgovine neke ovih dana,,cjena je ok čak i odlična,,
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Re: IMT 542

Ja ga isto već jedno vrijeme gledam na njuškalu. Ako budem kaj uzimal to će bit krajem mjeseca ili u trećem. Tu se jedino treba vidjet ako ga uzmeš kakav je konusno tanjurasti zupčanik, odnosno obratit pažnju na vijke
koji ga drže. Meni su na običnom dva vijka pukla a ostali su bili već dosta pojedeni.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: IMT 542

Uzimaj to, pogotovo ako ide za te pare i ako je na njemu sve tako kako si napisao, s tim traktorom nečeš požaliti!!!

Spominjeti konusno tanjurasti na tim modelima 533 i 540???

Evo samo za primjer, IMT 540 - FIAT motor, 1977. kupljen nov, motor sa preko 13.000 rh, da dobro ste pročitali!!!, nikad otvaran, 3 puta mjenjana lamela, mjenjač ne taknut, a šalta se ko auto s niže u višu i s više u nižu koda ima sinhrone, toliko je sve "razrađeno" u njemu, ali nikad problema, a i da bude još gore, još je uvijek prvo ulje u getribi, gusti hipenol, zadnji dio traktora nikad otvaran, još uvijek prva ugradnja hidraulične pumpe, nikad dirana, kakav konusni par, nikad ga ni vidio na tom traktoru kako izgleda, a podero 3 para zadnjih guma i kardanska osovina poderana da skoro nema ni zubi pa kardan pada s nje, ma STRAVA OD TRAKTORA!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Re: IMT 542

Uzeo sam samo za primjer svog bivšeg običnog 533 koji je možda imao kakvih 6000 sati i kad sam ga otvorio imao sam šta vidjet. Znaš i sam @Šanana da IMT voli na tom konusnom popustit. Nije na odmet to pogledat ako se kupi traktor.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Re: IMT 542

Šanana, to sad dok si opisaval svojega 540, kao da si i opisal ovoga Bozidarovoga 533..
Salta se ko auto, oces u visu ili u nizu, nema krcanja.. A kardanska osovina isto poderana kaj kardani ispadaju s nje.. Ali motor se ne predaje.. Vlece 4 reda kultivatora i sadilicu na kakvem kod terenu oces u drugoj brzoj..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: IMT 542

Ivan...znam, znam :)


Mane....ma meni je to čudno, pošto problem sa konusno-tanjurastim se javlja najčešče kod 542 i 549, to im je boljka, nisam od nikog čul da je imal problema s tim na 533 i 539, al sve je moguće.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Re: IMT 542

Svi su oni bolesni na šarafe na konusno tanjurastom.
Na jednom 540 sa Fiatom sam več tri promjenil, a makina ide, ide, ide, ide, ide i puše, puše, puše, puše .... Nezna se broja satima
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: IMT 542

Ja se onda valjda samo Bogu morem zahvaliti kaj ta na ovom našem niakd niej ništ dirano!! A kak veliš stalno ide, ide, ide, ide i puše, puše, puše :) :) :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Budi sretan kaj je tak.

Raspravu sam preselil u odgovarajuču temu
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene (hvala bogu) imaju samo dva 540 jedan sa imt motorom taj je utamanil motor i drugi sa fiat motorom taj je utamanil sve osim motora .
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Nas 533 s fiatom je 13 godina kod nas radio sve poslove osim oranja i pripreme na preko 100 jutara. Promjenili smo dvije lamele i vodenu pumpu. To je sve sto je ikad radjeno na njemu. Prije nas ko zna koliko je vlasnika imao i koliko je radio.
Od prvog dana pusi na odusak, a zadnjih par godina poceo je trosit ulje. Proljetos je napokon docekao mirovinu iako se nadje uvjek posla i za njega. Zlata vrijedan traktor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh