• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
0.25 usisni, 0.35 ispušni. Svejedno jel toplo ili hladno. Bolje na hladno.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Procurio ko reseto pa se sredjivalo danas. Usput stavljen i orig. propeler kojeg sam morao skratit posto ne stane u okvir hladnjaka. Ne svidja mi se sto je metalni pa se bojim da bi mogao pumpu doc glave.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
To je čar Fiatovog motora, jedini IMT motor koji nije mastan, Bolji od Mečke :icon_pray::icon_pray:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Netreba tome masti...to je napravljeno da traje :)

Nego, ovo si kupovao ove gotove priključnice na pumpu s 2 i 3 šerafa???
Kakva ste crijeva sparivali gore, pošto navaodno original set za to ne postoji??

Ja sam imal svakakvih problema s crijevima dok smo pumpu mjenjali i još su mi na 2 mjesta crijeva malo uvinuta i smanjen je protok, ali ga ima...

Nego, jel si stavljal termostat ili voda slobodno kruži??


I imam još pitanje za znalce....zakaj mi traktor diže veču temperaturu u radu od kad sam stavio novu vodenu pumpu, a sa starom je bila razlika i do 20 °c manja radna temperatura i dok je bila stara pumpa voda je kružila ko luda, a s novom pumpom ne kruži toliko, odnosno jedva se primjeti da kruži, termostata nema!??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Sam si dal odgovor, zato jer su ti crijeva prefrknuta.

Crijeva ima orginal za kupiti samo nisi htel slušati onda kad si kupoval i nisi htel u dučan u kojeg sam te uputl iči, bilo ti daleko :(nerd):
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Sve je kupovano u traktor centru osijek. Mislim da su priključci od univerzala, uvoznik tamo neki blize tebi, pogledat cu sutra. S crijevima sam i ja muku mucio. Ova dva sto idu ispod hladnjaka su od 539, slican je oblik samo sam ih skracivao. Najvise me pati ono iznad hladnjaka, stisne ga rezervar i pukne brzo, to je od ursusa. Termostata nema nit je ikad bio. Isto tako i satova. Od kad je kupljen prije desetak godina ovo je prvi kvar nakon vodene pumpe.
Kako nije mastan, pogle oko ispuha :icon_blackeye:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Netrebaš gledati, odavde prepoznajem naljepnicu i skoro sam siguran da na njoj piše Traktor Univerzal.
To masti svaki malo na poklopcu, a to je zato jer mu je odušak premali, ali tak bu puhal još sto let.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Tako je. Traktor univerzal. Puse ko lokomotiva na odusak od prvog dana. Neznam koliko ce jos posto je poceo trosit ulje. Valjda kad izgubi na snazi posto je zasad ne fali.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Kad ti strune onaj centralni, onda buš motor otvaral :eek::
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači ima crijeva.....:)

Mene ne muči ono iznad pumpe pa na kiler, muči me ono kaj ide ispod pumpe na metalno koljeno pa na kiler, to je prefrknuto i to popilično, majku mu žarenu!

Ali ako bi našel original sva 3 crijeva, uzimam odmah i postavljam!

I još jedna stvar.
Nemože biti pun kiler do čepa, on odmah izbaci na odušak van i ostane unutre tek nešto malo iznad čelija, to mi se isto ne sviđa. Zakaj je to tak, jer i to zbog crijeva??

MUHA...podsjeti me za to kaj si mi preporučal???? :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Sekra, Hubzin, Hadrovič.
Svi oni su imali zadnji put kad je meni trebalo. Zovi pa pitaj ali ja vjerujem da još uvjek ima.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hubzin mi je rekel da takov set ne postoji pa smo priparivali od MF-a i IMT-a creva koja sam doma krojil i klel ko vrag dok to nekak nesem uparil i svejedno opet nevalja! Ta donja su prefrknuta i malo stisnuta.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
šanana naj filozofirati
Vulkanizacija Pasarić napravi crijevo kakavo ti srce poželi

vaš velečasni
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Slažem se puknuti!!!

Ali kak da ja njima objasnim kakvo mi crijevo treba kad ni sam neznam kak mora izgledati???
 

zorule96

Novi član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
3
zdravo intresuje me da li motor iz zastave 50.8 81ks fijatov motor sa oznakom FIAT 8040.02 3455 CMM ima li traktorski karter od nekog modela traktora.pozzzz
 

Najnoviji postovi

Na vrh