• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Koju oznaku ima taj motor?
Kako se spaja koljevka kad je 533 u pitanju?
Kod 540 koljevka ne odgovara koljevci s imr motorom vec je drugacija, ako se ne varam?
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
prekjučer nađem kupca za svog običnog 533,,čovjek sve vidio i sve se dogovorili,,ja mu reko samo da pričeka 1 dan da ja stupim u kontakt sa ovim što ima 533 s fiatovim motorom,pošto ga na telefon nemogu nikako dobit,naljutim se sjednem u auto i gas dođem tamo i umjesto da kažem da i imam šta vidjet,kad ono nema šta vidjet traktor otišo prije 4 sata nekom šverceru i kupio ga je za 13000kn,,ajd dobro nije sve tako crno reko,mislim u sebi kupio ga je za 13000 ja ću mu ponudit 15000,16000 nek čovjek nešto zaradi jer sam ja već planuo na taj traktor,a i da ne iznevjerim ovoga što hoće mog,,kada vragu ovaj traži 3500eura i neda ni eurića dole,,tak da je sve propalo u vodu al et opet mi je ostao moj dido
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
pošto se dosta piše o 540 da kažem ja koju i o mojem
sada je u 38 godini života

kupljen 1976g nov IMR motor
do sada na njemu su rađene tri generalne motora, sada je na trećoj specijali
zadnji puta je rađena negdje oko 2000g
lamela je promijenjeno više komada negdje oko 3-4
konusno tanjirasti 1
to bi bilo otprilike to

a da radio je 50 jutra zemlje od 1976-2005 plus kako koje godine i koje jutro više arende
kao jedini traktor znači sve poslove
sat pokazuje 8181 sat a prestao je sa brojanjem, ako me djed nije slagao 1984-85g
po mojoj procjeni traktor ima dosta više od 30 000 sati ali nek je toliko

pritisak ulja kad je motor zagrijan na ler gasu je 1,8 , a u radu 3-3,5
ne dimi ni na iberlauf ni na auspuh, ne troši ulje ako se dospe od mijenjenja do mijenjanja 1l

jedina mana mu je sada volan koji ima lufta za popi.
još uvijek radi , sada puno lakše u voćnjaku, špartanje, špricanje, okretanje sijena
tj. sve osim pripreme zemlje

kočnice su još uvijek originalne, prve pakne i koče stvarno ravnomijerno i dobro
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
bio jedan 533 sa fiatom na njuškalu, za 16 000kn, isti kao onaj od prije par postova što ima zakačen oltov kultivator od 4 reda.......mislim da nije bio ni 3 dana u oglasniku.....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kako kažeš, 3500€ je po meni puno.......vjerujem da vrijedi 16-17 000.......al više nebi dao, jer ti svi traktori su se naradili........a nekada kako kaže čovijek par postova prije, jedini traktor koji je obrađivao xy jutara zemlje, i ni sami neznaju koliko točno sati imaju......a 540 koji sam gledao, i on je imao puknute zube na konusno-tanjurastom......
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Ako ko naleti na tog 533 sa fiatom na njuskalu, stavite link da vidimo kako to izgleda..
Ali ovaj svercer, pa taj je lud, kupio je traktor za 13 tisuca i preko noci bi htio duplo na njemu zaraditi, pa nisu ni ti kupci tolike budale..
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
a to ti je ono ako ide ide,mada ako dobi 16-17000 bit ce dobro...jel puno ljudi nezna za takve modele onda misle da je nest kemijano sa motorom
ja sam imo problem kad sam prodavo 540 sa fiat motorom,al kad je doso covijek koji je znao onda nije nista reko ni sta pusi na iberlauf i slicno...
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ja mu davao 16000kn i neće ni da čuje,,mislim da nešto kemija ili je traktor kupljen za nekog tko je takvog tražio,pa je bubnuo cjenu,,nevidim ga na njuškalu još
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
taj nije loš samo me strah prekupaca i švercera,neznam jel ovaj al znam da kupuju krševe,malo farbe par naljepnica i uvjek je prvi vlasnik,ili did umro pa baba prodala i tako te fore, čak je bio slučaj kod jednog 539 sto sam gledao baja nije traktor ni oprao a ofarbao ga ja gledam na bloku gruda neka kao da je varen pitam gazdu ma nema pojma kakvo varenje umalo me istero iz dvorišta kad je vidio 2 knedle progutao,ja malo rukom kad ono otpade komad blata i iza original boja sva sreća da nije blok pukao,,al za mene je i ovo bilo dovoljno...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja ga više volim vidjeti sa prvom bojom, pa neka je i hrđav, samo da nije farban.......sve šti je farbano zaobilazim.......al ima i koji su dobro ofarbani, al njih je možda 2%......
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
ja ga više volim vidjeti sa prvom bojom, pa neka je i hrđav, samo da nije farban.......sve šti je farbano zaobilazim.......al ima i koji su dobro ofarbani, al njih je možda 2%......

:icon_thumright:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Meni je ovaj 540 malo predaleko da ga idem gledat. Imam tu relativno blizu dva traktora koja me zanimaju i njih ću ić gledat kroz desetak dana.
 

Najnoviji postovi

Na vrh