• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E Marko, Marko, ponekad stvarno lupiš bezveze.

Velika je ralika između 565 i 540, a još je veča između Fiatovog i Rakovičinog motora.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Znam ja sve razlike,samo sam naveo primjer da i IMR motor izdrži puno sati bez diranja motora..I kod djeda je 539,do sad motor nikad diran a naradio se taj za svojih 30godina života..

Viđao sam ja i IMT s Fiat motorom,ništa posebno nisam tu vidio..I jedan i drugi rade iste operacije sa istim priključcima..Kod tako malog traktora meni motor nije uopče bitan..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Možda Marko, možda.
Taj Fiatov motor je mirniji, tiši, većeg momenta i dugotrajniji.
Osim toga, niže je potrošnje i radije se vrti. Raspon njegove brzine vrtnje (kad se raspusti na 2500), osim veće snage, nadoknađuje i nedostatak broja brzina na 533/540.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ti vaši Fiat motori su bili Rumunjski ponos i izdržali boga i vraga a imt tj rakovica kako koji ima ih kaj su izdržali 13 000 rh a bogme i 1300 rh .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Motori na 533/540 nisu bili rumunjski. Rumunjski su motori serije 8035.01(D115), s klipovima fi 95, a ovi na 533/540 su talijanski serije 8035.02, s klipovima fi 100.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mislim da idete u krivom smjeru jer i jedan i drugi motor je nadživel puno ljudi i za tolike godine explatacije nisu ni bili namjenjeni.
A oni koji su riknuli na 2000rs su riknuli jer su ih vozili ljudi bez imalo znanja o stroju na kojem sjede,a kamoli da ne pričam o vozačkoj dozvoli ili ovlaštenom servisu.

-ZGP-
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
I kakve veze ima vozačka dozvola???
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa kad su dobili kupili nove traktore,nisu imali pojma o vožnji,niti o održavanju,a garanciju koju su imali,niko je se nije držal nego doma šarafili i ne mjenjali ulja filtere...
Sa konja na traktor,koji prvi puta vide u životu.
Hladne stiskali,kad je kuhal van termostat i voda unutra i deri.

Kod onih koji su mu posvetili pažnju i držali se pravila održavanja i razrade koju propisuje tvornica,sigurno su radili preko 9000rs bez generalke,a neki i više.

A oni koji imaju politiku,a ima ih tu na forumu dosta,teraj dok ide,i ne diraj dok ne stane,takvima traktori sa bilo kojim motorom nemreju više od 2000rs napravit,a da ne prdne ili razloha nešto.


-ZGP-
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Motori na 533/540 nisu bili rumunjski. Rumunjski su motori serije 8035.01(D115), s klipovima fi 95, a ovi na 533/540 su talijanski serije 8035.02, s klipovima fi 100.

ZJ kod mene ima samo jedan 540 sa tim motorom borung je 95 garant jer sem davno mijenjal dihtung na glavi i vodenu pumpu i još uvijek sve ispod glave nije dirano .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Željko, to onda nekaj nije original.
Kod mene je borung 100, znam kad je 85.-e frknul dihtung glave pod silokombajnom da su ga jedva našli novoga, od štorića nije pasal pošto su oni fi 95, sjeća se deda svega koda je jučer bilo. :)

Naime hoću reči to da je to prvi NOVI traktor kojeg je deda kupil 1978. i nije imal previše znanja i iskustva sa traktorima, vozil je 3 godine prije njega imt 533, prve serije, polovnog je kupil, no da se vratim, taj 540-Fiat nije bog zna kak održavan niti mažen, niti pažen, ali svejedno se pokazala odlična kvaliteta kad je navrtel tolike sate. A toliko se deda bojal toga prilikom kupovine jer nije znal kaj to zapravo je, da je taj dan bilo 540 sa običnim motorom na skladištu, uzel bi njega, ali nije ga bilo tak da je uzel taj sa Fiatom i eto fala Bogu nije se pokajal.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A kaj je kod IMT-a orginal ? Često nekaj ne paše ovaj je motor izdržal dosta i još ide jedino traktor ima onu lošu šperu . Dihtung je otišel jer se smrzla voda u kileru pa je kuhal zbog toga je otišla i vodena pumpa . Razlog kaj je IMT imal te motore je kaj se posvadili IMT i Rakovica i Rakovica nije htela isporučiti motore . Nakraju je bila intervencija SIV-a . A mi se ponadali možda zatvore IMT pa nebude trebalo sto papira za uvoz (stranih traktora).
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Kolika je potrošnja tog nadnaravnog motora, npr meni 533 troši 3-3,5
susedov 542 oko 4 l, pa R-65 npr 4 do max 5 litara itd.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Od litru do 8 L/h, zavisno koliko se izloži teretu, odnosno o vrsti brojila sati.
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Od litru do 8 L/h, zavisno koliko se izloži teretu, odnosno o vrsti brojila sati.
Takvog se odgovora i bojao. Čitajući ovo dosad djeluje primamljivo taj motor, dugovječan no voli okretaje, veći borung kraći hod ih traži a naftu??????
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Još nisu izmislili onoga koji daje, a ne troši.
Navel sam ti stvarnu potrošnju, po satu vremena, a ne po radnom satu. Računaj s 2dcl/ks/h.
Ak netko troši 3L/h, znači da rabi nekih 15ks.
Potrošnja po Rh je prividno manja, jer IMT vrti 1Rh pri 1500 o/min.

Ono kaj tebe zanima je potrošnja pri mješovitom režimu. Tu je šparniji od IMR motora, iz najmanje 2 razloga:
- ima direktno ubrizavanje, za razliku od IMR M33 motora koji ima pretkomore
- ima dinamički varijator faze predubrizgavanja
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolika je potrošnja tog nadnaravnog motora, npr meni 533 troši 3-3,5
susedov 542 oko 4 l, pa R-65 npr 4 do max 5 litara itd.

To si navel potrošnju ako rade u leru jedan sat?? :D:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tema je IMT sa Fiat motorima a znate da je IMT(Rakovica) radili i Fiat motore za traktore i FOB blokove za aute (FIAT 127 isl) Mislim da bi Muhač moral znati više o tome .
 

Najnoviji postovi

Na vrh