• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Ups, tek sad skužio grešku

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Neznam kaj bi se desilo da stavim antifriz nakon svih ovih silnih godina :)

Uglavnom, ove pipe na bloku ja nemam.


Propišala bi eventualno pumpa.

Brijem da se meni ovo desilo. Kapa kod veceg sarafa na prednjoj strani motora. Nema kaj bit osim pumpe. A zakaj pumpi smeta antifriz?
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Imam info da je korpa i lamela ista na 540 s fiatom i na 539 a da je potisni kao na 542, 542...moze potvrda?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Crijevo vode doljnje trebam za 540. Nekak to cudno izgleda, jako sfrkano i kao da je cijela od metala. Na jednom "zavoju" ima i neki saraf/rupu. Ovo moje kao da je netko krpao s dva gumena komada pa je procurilo.:(devil): Ima li netko tocan link za to crijevo pa da kupim bez da nosim uzorak?

Tu se nesto vidi:
https://drive.google.com/file/d/0BxYvzFltiqftV2hUNVpCUnl4VXc/view?usp=sharing

Kak "podebljat" novi volan? Tanko je to pa ne lezi dobro u saci.:(rofl):

hvala
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
To i je metalna cijev a taj šaraf koji vidiš služi za ispuštanje vode jer je to najniža tocka, niža od pipe na kileru i pipe na bloku. Ja sam za 558 kupil u Auto-poljostroju, možda ti cak ista ta paše.
 

hapy

Novi član
Tu od
10 Ruj 2016
Poruka
7
Imao sam 540 sa FIAT motorom oko12500 radnih sati, do prvog otvaranja motora samo što je diferencijala jedno 3 u tom periodu potrgao, ali strašan traktor, otpustit gas da ide do 2600 i samo deri, a možda je dif i to trgalo
 

hapy

Novi član
Tu od
10 Ruj 2016
Poruka
7
Da je vukao prikolcu je ali ništa pretjerano jednoosovinka do 3 tone u sezoni žito , duhan i kukuruz pa ne znam, na žalost otac ga se riješio
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene samo 2 540 onaj sa Fiat motorom slagana getriba sa IMT motorom slagan motor .
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
koji je promjer crijeva na rashladnom sustavu na 540 s fiatom? i koji termostat preporucate? motor nejde preko 40 stupnjeva pa ni ne sagorjeva dobro gorivo.

takodjer mi je pukao dugacki debeli saraf koji drzi desni blatobran. zna li netko dimenzije?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Promjere i dimenzije nemam pojma. Izmjeri, barem to nije problem ili kupi garnituru crijeva, a vijak po uzorku....
Temostat uzmi od Unija, lakše ti bu odzračiti motor.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
nisam uz traktor a crijeva misle da nemaju jer cim spomenes fiat motor u imt-u odma izbece oci.
mislis na termostat on univerzala?
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ma pusti termostat,bolje je bez njega.Bar su meni tako tu na forumu rekli
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,399
Ma pusti termostat,bolje je bez njega.Bar su meni tako tu na forumu rekli

Iskreno ja se sa termostatom nikad nisam susreo pošto ni jedan od mojih IMTaca ga nema pa sam mišljenja da ga ni ne trebaju. Vjerojatno sam u krivu, ali tako su naši seoski meštri radili kad bi zaštekal termostat i ja u vezi toga nemam ništa protiv.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Da ga ne treba nebi se inženjeri mučili i radili kučišta na bloku za njega.Motor bez termostata u prosjeku traje skoro upola kraće nego sa termostatom.Pa ti zaključi jel treba ili ne
 

Najnoviji postovi

Na vrh