• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,683
Moguće da je za neka tržišta, recimo 533 s Fiat motorom imal drugačiju oznaku, recimo 538. Naravno da tih podataka nema u generalnim katalozima, jer su se oni odnosili za tržište bivše juge.

Uostalom, nemojte razvodnjavati temu, već se držite osnovnoga.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Ma zaboravi,LAKI, ne zelim trosit svoj zivot na ovu tematiku. Pre pametan si za mene i vidim da si procitao cijeli forum jer si duze od mene tu.

@admin : molim obrisi sav ovaj OT...
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ne budi bezobrazan,kakve veze ima forum sa time da li taj traktor postoji ili ne, pa nije na forumu svo znanje ovog sveta,postoje i druge stvari na svetu
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Od kud je najbolje spojiti dovod goriva na grijač za ove motore?
Vidio sam kod nekih da ide s prelivna dizni na "T" komad pa s "T" komada u rezeroav i na grijač.
Čini mi se da tu nije neki pritisak dovoljan da ubrizga u grijač gorivo da on otvori.
Normalno pritiska ima dok ima preliva, ali ako traktor stoji ugašen par dana, pritiska nema pa pri prvom grijanju nema goriva u grijaču.

Drugi način je da ide direktno crijevo niskog pritiska s ozračivača drugog filtera goriva na grijač, tu AC pumpa drži pritisak. Pa ako je AC pumpa dobra onda to drzi par dana pod pritiskom.

Što vi mislite?
I čemu služi kod nekih onaj mali spremnik/razvod goriva koji se nalazi prije grijača ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,683
Upravo tome da ima goriva kad nema tlaka.
Na Štoreu je taj lončić spojen iz povratka s dizi, a iz njega ide u tank.
EDIT: evo slike
 
Posljednje uređivanje:

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ne moraš da praviš nešto komplikovano što ima dovod goriva iz sistema možeš da napraviš neko kao lonče u koga sam sipaš malo goriva i sa nekim tankim crevom spojiš na grejač dovoljno je samo da ima prirodan pad ne treba tu nikakav pritisak,najlakše rešenje ti je neka flašica od vode ili soka što na zatvaraču ima onu sisaljku samo natakneš crevo i sakriješ negde ispod haube da se ne vidi i gotov posao
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Ok super, hvala.
Jel zna netko koji je fi tj M navoja na grijacu za sppj crijeva za gorivo pa da kupim crrijevo ili odgovarajucu niple spojnicu na gumeno crijevo?

Ako netko zna gdje ima za kupit zamjensko pa da sredim to i zaboravim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,683
Zavisi kakav ti grijač ima priključak za gorivo.
Na slici se vidi da je crijevo na mojem nataknuto i stegnuto šelnom. Crijevo je fi 8mm,ali nemoj kupiti Gufero, jer se bu raspao kak se i moje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,683
Pitaj kolegu forumaša Štore 502 jel ima koji lončić s grijačem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Jel zna netko koji je fi tj M navoja na grijacu za sppj crijeva za gorivo pa da kupim crrijevo ili odgovarajucu niple spojnicu na gumeno crijevo?
M 10x1.
To spoji bilo kam na vod poslije ac pumpe, ugradi ventil kojeg buš po potrebi otvoril ili zatvoril, prije grijanja stisni par puta ac pumpu i živi sretno po pitanju grijača.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Pa nikako da mi taj FIAT8035.02 na IMTejcu upali na alnaser.
Na guranac upali u par metara al na alnaser nikako neće, niti s grijačem.
Provjerio sam alnaser, vrti na prazno, čistio mu rotor, pregledao četkice, automat ok...

Dajte mi savjet što može biti...jel može biti da su karike toliko loše da dok uljem ne zabrtvi da neče upaliti zbog kompresije...?
Koji alnaser paše na ovog FIATA, kad se u drugom smjeru okreće?

Ovaj trenutni alnaser ima bendix s 9Zuba, jel treba neki s više zuba il što?
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
pa onako rekao bi li-la...
Tastov 533 s IMT motorom malo mu brze alnaser vrti...nego kod ovoga rekao bih po zvuku...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Onda može biti do alansera prije.
Ima tako jedan štore blizu mene pol sata vergla dok upali ali dimi ko parnjača motor je loš
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Probaj kad verglaš skini crevo što od usisne grane ide do filtera vazduha i dlanom zatvori usisnu granu i videćeš kako vergla i pali FIAT
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
Pa nikako da mi taj FIAT8035.02 na IMTejcu upali na alnaser.
Na guranac upali u par metara al na alnaser nikako neće, niti s grijačem.
Provjerio sam alnaser, vrti na prazno, čistio mu rotor, pregledao četkice, automat ok...

Dajte mi savjet što može biti...jel može biti da su karike toliko loše da dok uljem ne zabrtvi da neče upaliti zbog kompresije...?
Koji alnaser paše na ovog FIATA, kad se u drugom smjeru okreće?

Ovaj trenutni alnaser ima bendix s 9Zuba, jel treba neki s više zuba il što?
Zašto misliš da je do alnasera?
Bosch pumpa isto tako može bit razlog da ne upali.
Moguće da je i motor loš, izmjerit kompresiju i znat ćeš sve.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
M
Zašto misliš da je do alnasera?
Bosch pumpa isto tako može bit razlog da ne upali.
Moguće da je i motor loš, izmjerit kompresiju i znat ćeš sve.
Najgore je to što nisam blizu nikakvog majstora...traktor je između Kutine i Garešnice...

NEgo kako da taj alnaser probam?
Jel paše on na IMT533 al IMT motor? Pa da ga probam na tastovom 533.

Pitam jer je bendix 9zuba a ne znam kakav je orginalni IMT533 alnaser.
I obratno...

Da li se alnaser s IMT560 vrti u kontra smjeru od ovih 533 i FIATa jer se motor vrti kontra.
 

Najnoviji postovi

Na vrh