• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Pa evo vidi moj nema ništa kao ovaj na slici (slika Štore 40x)

A gdje gi mogel pogledati , kroz koju rupu , oznake na zamajcu, (PSM1, TDC, 17' i druge ) dok skidam PVP pumpu i da provjerim jel dobro usađena nazad?
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Ma nema nikakvog šarafa oko oduška.
Samo izlaz za senzor pritiska ulja i pinjon za sajlu obrtaja te izvof za filter ulja, te gore izlazna grana.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
A onda ga ispusti dolje na pipu i upali traktor na kratko da baci van ako šta ima i to je to.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Nemam pipu na bloku, ispustim samo na hladnjak i nikad nije smrznuo. Samo pazi da iscuri sve da neko smece ne zacepi.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
A gdje bi mogel pogledati, kroz koju rupu na bloku, oznake na zamajcu, (PSM1, TDC, 17' i druge ) dok skidam PVP pumpu i stavljam je nazad želim osigurati da je dobro uzubljena u odnusu na radilici u bregastu?!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,569
Nije moguće da nema nekakav utor da ju možeš samo tako namontirati i nikako drukčije?
Kod mene ima nazubljena čahura i na njoj ima kao jedan debeli zub i jedino tako ju možeš namontirati, da se svi zubi podudaraju, ne možeš drukčije. Mora biti i na njemu tako nešto.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Sve to stoji što si rekao i ima utor tj zub gdje se uzubljuje pumpa u zupčanik.
Ali pošto je traktor kupljen prije 4tjedna i nije paljen 4-5godina (stajao u garaži, jer je vlasnik ostario), a u selu svakakvih majstora bilo, htjeo bih provjeriti da nije pumpa fulana za zub i da li je uzubljana uopće dobro na 17'(+-1') BTDC na zamajcu.
Radi se o CAV DPA 3233F410 pumpi koja se stavlja na 17' dok ako je bosch pumpa onda ide na 10'(+-1') BTDC-a.

Evo , znači dok je raskopan traktor da toga što više provjerim i istražim, odklonim nedostatke, a onda špricanje boje, slaganje u hrpu svega.

Ima "tanku šperu", to koliko čitam ovdije nije baš sreća.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bender_300

Novi član
Tu od
4 Ožu 2019
Poruka
1
Ma nema nikakvog šarafa oko oduška.
Samo izlaz za senzor pritiska ulja i pinjon za sajlu obrtaja te izvof za filter ulja, te gore izlazna grana.

Ni moj 533 s FIAT motorom nema nikakve pipice niti čepa za ispust vode...
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Koje gume imate na IMT533 s FIAT motorom? 11.2 ili 12.4?
Što prolazi pri registraciji?
Jel bolje uzeti 11.2 il 12.4 x 28?
I da su ove za 8PR dovoljno jake il pucaju pod jednoosovinkama / prikolicama?

Našao neke Cultor 12.4-28/10PR jel to ok guma?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Na registraciji prolazi ona koja je upisana.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Na registraciji prolazi ona koja je upisana.
Baš sam si mislio da će takav odgovor biti.

Al traktor nema još papira u HR, tj nikada nije bio registriran, pa sad ide prvi put na registraciju pa s obzirom na to pitam.

Ide na tehnički uz kupoprodajni ugovor te dvije izjave, vlasnika i svjedoka.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Ali znaš da imaju oni u evidenciji podatke s kojim gumama su se isporučivali i koje su dodatne koje mogu na njega.
Po mojem ti je najpametnije pitati tam gde ideš i kontrolora kod kojeg ideš da ti objasni s čim te bu pustil pa ti s tim gumama i dojdeš a možda je njemu to i nebitno...
Ne moraju biti tvoje gume, mogu biti od susjeda.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
DA rekli su mi prije mjesec dana da napravim ugovo, potpisu vlasnik i jedan svjedok izjave i da kad sredim traktor tj struju i signalizaciju i vezni lim haube da dodem tad na registraciju.

Zašto? Štro se ne može ???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Kako to onda rješiti jel ima tko savjet? Kupiti papire i instrument panel s pločicom na kojoj je bro j šasije il što ?

Ustvari gdje si to našao da se ne može ? Ne mogu naći nikakav novi pravilnik u NN o tome..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,569
Može se nekako, sud valjda mora odobriti, ne znam točno.
Pisalo se po Facebooku da od 1.11. tako ide.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Po mojem mišljenju i vrijeme je. Rok je bil dovoljno dug i ko ga nije iskoristil do sad ....
 

Najnoviji postovi

Na vrh