• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Sa lijeve strane bi trebala bit pipica, ako nema onda je vjerojatno šeraf ušerafljen.
Njega odšerafi i ispusti vodu.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To se i ja pitam, u ovih 40-ak godina kak je kod nas niakd iz bloka nije ispuštana voda, samo iz kilera, a voda je od prvog dana u njemu.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,448
I kod mene je vjecito voda, jedne godine mi je izbio cep pored dizne.
Neki dan sam ispustao vodu pa sam trazio po bloku.
Muci me gornje crijevo s hladnjaka, suplje je pa ga krpam, a drugo ni slicno nikako naci.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Uložite 100kn za antifriz

Evo slike
f7bf18e822bc6e88650647afc88a2e11.jpg


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
I kod mene je vjecito voda, jedne godine mi je izbio cep pored dizne.
Neki dan sam ispustao vodu pa sam trazio po bloku.
Muci me gornje crijevo s hladnjaka, suplje je pa ga krpam, a drugo ni slicno nikako naci.
dolazi zima , trakor ti vjerojatno ne treba
kod zaprešiča ima Vulkanizacija Pasarić

, oni rade te stvari po uzorku , čak ni netreba uzorak ako znaš objsniti ili nacrtati kaj trebaš..izmjeriš promjere dosjeda , kut dužine .jedne i druge strane , za sigurnost ostaviš malo duže pa prikratiš kod ugradnje .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam kaj bi se desilo da stavim antifriz nakon svih ovih silnih godina :)

Uglavnom, ove pipe na bloku ja nemam.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Propišala bi eventualno pumpa.

Umjesto te pipe je vjerojatno šeraf(čep) stavljen.
Kod mene na jednom su original mesingane pipe, dok na drugom koji je godinu mlađi bio je čep gore na bloku.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
ja sam vodu isipao iz pipice na hladnjaku, dole desno, strana prema motoru...

da li je netko od vas uspio promjeniti kvacilo na traktoru u kucnoj radinosti, tj trebaju li neki specijalni alati i kako ga rastaviti na pola - kojom tehnikom? imam dizalicu 30T i sve gedore, kljuceve itd...frend koji ubija mehaniku bi to radio a nije da mi je lagano traktor slepat u zgb...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
Od specijalnih alata trebaš ručni viličar, kakva kolica ili dobru dizalicu krokodilku. Ako nemaš nijedno može poslužiti i dobra fosna ili još bolje dvije pa cijevi između.
I još trebaš trn za centriranje lamela, a u nedostatku istog dovoljno je i dobro oko kakvog lovca.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
trn mogu kupiti gdje i lamele? kolko otprilike to traje uz iskusnog majstora i sve dijelove? treba li ulje iz hidraulike van? neki majstori su mi spominjali i zamjenu nekog semeringa kad se to vec radi.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

i jos nesto. dal mogu djelove kupiti unaprijed prema modelu traktora ili bas moram uzet uzorak? ovo s uzorkom ak nema na lageru ode par dana a nije da majstora mogu voziti amo tamo. 540 s fiatom iz 78

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
Trn nema za kupiti, to ima majstor ili ga tokar otokari.
Lamele i sve ostale dijelove možeš kupiti u bilo kojem bolje opskrbljenom dučanu.
Semeringa imaš 3 za izmjeniti. Na motoru i dva na mjenjaču. Ako mjenjaš ove na mjenjaču onda ulje mora van.
To je posla za jedan dan ako se radi u leru, ako se malo požurite i ako ručak bude malo kasnil taman se budete uskladili vi i gazdarica, a gazdarica ne voli kad se ohladi.....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kad budeš uzimao dijelove, obavezno naglasi da je to 540 sa Fiat motorom, ima nekih razlika oko dijelova, ostalo mi je u sječanju kad smo mi slagali kvačilo na našem, isto je 78. godina.
Mislim da druk ležaj je nešto drugačiji ako se dobro sječam.
Uglavnom, tad je bilo zanimljivo oko nabavke dijelova, jedno 2 puta smo išli nešto mjenjat, nije pasalo.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
sanana, gdi gid sam spomenuo fiat motor odma odgovor da donesem uzorak. ak cu tak radit mebum gotov za tjedan dana. a koji djelovi su majblizi kvaliteti tih iz 78?
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
to su uputstva za koji traktor s kojim motorom? brijem da nema uputstava bas za imt sa fiatom.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Ovo su uputsva za rumunjski "Fiat" oznaka motora 8035.02 ili D-115

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh