• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Bobo kaže:
NE... nemam ja 577 koji ide 45km/h, ali imaju ljudi ovdje i staru i noviju liniju 577 sa prednjom vucom, i kad se vozi zito u silos, ovaj sto ima noviju liniju ga ganja kao lud i ide 45Km/h.

Ja imam 549 sa prednjom vucom i on na iber gasu ide 45km/h, mjereno autom. Isti auto je mjerio i 577 koliko ide, tako da nema greske.

Raspored brzina na IMT-u je slijedeci: na 549 je 4. gore, a 5. dolje (naravno u sredini ostalih brzina). Na 577 je 4 dolje, a 5. gore. Na 5136 je takodjer 4 dolje a 5. gore...


Ide sigurno toliko, a i tu vidim da cu morati snimati clip... Moj 539 je raskliman jako i bio je negdje isjecak koliko mu se sat okrece. To je najbrzi 539 u 4 okolna sela. Kad ga pratim sa 549, to je 5 brza na 1500 okretaja. Dam gas do 2400 i obidjem ga kao da stoji...

I nisam toliko sjenilan koliko sam mislio,neceg se sjecam od prije 23 god.,a za ove brzine kretanja:ako pogeldas u tvoj sat na traktoru vidjeces koliko ides sa kojom brzinom,ako pri 1500 o/min vozis 25 km/h(a potrebano mislim veci gas,cak mislim 2000o/min),onda ispada da za 45 km/h moras imati 2700 o/min,mozes tu nesto uraditi sa vecim gumama,ali to je sve marginalno.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
:lol: :lol: :lol: IMT 45km/ha :roll: :lol: :lol: pa danas toliko ide JD a ne prije nekoliko godina napravljen IMT :roll: .Sto Suljos kaze 25-30km/ha granica. a ovo sa mjenjacima ima tih nekih serija
 
K

krx pozega

Guest
Neznam baš da ovi novi imt577 idu 45km/h...to su velike brzine...al negdje runi u njemu kao u majdanu na drobilci...da je ruju očepit na pumpi išo bi 100 :shock: :D
 
B

Bobo

Guest
Jebemu sve!!!

Brat je dovezao traktor u Pozegu, a ja sutra ko za vraga moram na praksu ici ujutro. Ako traktor bude u Pozegi kad ga bude vracao na selo, reci cu mu da ga nagazi do ibera, a ja cu ici iza njega i snimat cu sve...


Nemojte mi ljudi pricati, molim vas...

30km/h ide u 5. brzini na 1600 okretaja, i brat ga tako uvijek vozi, vise sam mu puta mjerio. Kaze da je tad najmanja buka i da mu je najudobnije tako...


Uglavnom, znam sto pricam, a sto se brzine i obilazenja tice, samo me jedan ogroman MF uspio zaobici i nitko vise... Krx zna o kome se radi, jer je MF iz Jaksica...
 
B

Bobo

Guest
Ovako, narode!

Danas sam sa svojim autom (lada samara) mjerio koliko 549 ide iber gasom, i ide 40km/h. Imam i video clip na fotoaparatu, samo mi se ne da skidati. Lik koji je mjerio moju brzinu, ocito ima neki klimavi brzinomjer, pa je pokazivao vise. Isti auto je mjerio brzinu i 577, tako da i 577 ide 40km/h...

Ispricavam se zbog sirenja lazi, ali i 40km/h je vise od vasih "max moguce 30" ;)

I da, 549 nije napravljen prije par godina, nego tamo '80-ih je napravljen, i mehanika mu je do dana danasnjeg ostala nepromijenjena...
 
S

strojar

Guest
Pozdrav ljudi, :D

samo bih Vam prenio iskustva čovjeka koji radi s mjernom opremom.
Po njegovom iskustvu, pokazivači brzine kod osobnih automobila pokazuju 10% manju brzinu od stvarne.
Ako netko zna njemački može ga priupitati na Thomas.hesse@hbm.com

Zanimljivo je da su brzina i masa najčešči podaci o svakom vozilu.
Još zanimljivije je da ih kao mjerljive veličine svi trgovci i proizvođači u potpunosti izbjegavaju.
Probajte dogovoriti kupnju vozila ili traktora određene mase koja se nalazi u katalogu proizvođača.
:D :D :D
 
R

Ratarko

Guest
Vidim da se priča razvila pa evo još malo podataka o brzini .
Moj Torpedo RX 170 ide 23 km/h na 1900 okretaja motora u najvišoj 6 brzini . Mislim da sam onda sve rekao koliko je sa njim isplativo transportirati bilo koju robu u prikolici .

Da , mjereno GPS uređajem tako da je točnost o brzini vrlo velika .
 
B

Bobo

Guest
strojar kaže:
Pozdrav ljudi, :D

samo bih Vam prenio iskustva čovjeka koji radi s mjernom opremom.
Po njegovom iskustvu, pokazivači brzine kod osobnih automobila pokazuju 10% manju brzinu od stvarne.
Ako netko zna njemački može ga priupitati na Thomas.hesse@hbm.com

Zanimljivo je da su brzina i masa najčešči podaci o svakom vozilu.
Još zanimljivije je da ih kao mjerljive veličine svi trgovci i proizvođači u potpunosti izbjegavaju.
Probajte dogovoriti kupnju vozila ili traktora određene mase koja se nalazi u katalogu proizvođača.
:D :D :D

I dobro onda...

Ako svi auti lazu, onda je to jednako mjerodavno, kao i da ne lazu, tako da opet dodjes na isto...

Brzinomjeri na automobilima lazu tek poslije 80km/h, jer se ne kalibriraju toliko precizno poslije te brzine. Znam da mercedes kalibrira svoje brzinomjere po cijelom rasponu skale na 15 tocaka. Na osobnim autima je to max. 5 tocaka.

Ferrari, BMW i slicne "limuzine" su kao i u svemu ostalom iznimke, pa tako i ovdje, jer su oni precizni na svakom dijelu skale zbog potrebe da se zna koji je najbrzi.

Skuteri do 50ccmposebno lazu, jer su ima ciljna skupina djeca koja moraju biti u zabludi da je njihov skuter najbrzi u drustvu. Osobno sam mjerio apriliji 50ccm koja je max isla 70km/h, na njenom satu je pisalo 120km/h...

Toliko o tome...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
moj 533 ide brže od 539,samo zato jer mu je bosch pumpa raštelana,i ima gasa ko đavo...ja i brat se na cesti utrkivali,i on je brži na 533 za nekih 5 km...
 
B

bajki

Guest
Ovo sa točnošču brzinomjera u autu nije istina. U večini auta (99,9%) brzinomjer pokazjue više od stvarne brzine. Å to je auto starije proizvodnje ta je netočnost veča. Današnji auti imaju malu grešku u pokazivanju brzine i ona raste kako se brzina povečava. Pri brzini oko 100 km/h ta greška iznosi oko 2-3%, pri manjim brzinama je manja, a pri večim je veča (pri maksimalnim brzinama je 5-10%, ovisno o automobilu.
Također kod auta jako ovisi i dali su gume standardnih dimenzija ili ne.

Isto tako ni obrtomjer nije točan, tako da ima odstupanja od traktora do traktora. Vjerovatno današnji trakotri imaju zadovoljavajuču točnost obrtomjera, dok za stare traktore, pogotovo IMT, Rakovica, Torpedo vjerujem da imaju odstupanja veča od 10%.

Najtočnije mjerenje je putem GPS-a.
 
R

Ratarko

Guest
Da , automobili novije proizvodnje gotovo da i ne lažu ako su brzine kretanja male . Pri brzini od 150 km/h po GPS uređaju moj Opel pokazuje 157 na satu . Isto tako traktori sa digitalnim pokazivačem brzine kretanja ne lažu gotovo ništa . Testirao sam ( između ostalih traktora ) na vadilici za repu Ropa i John Deere traktoru 8300 i brzina kretanja im se poklapala u decimalu , meni je bilo malo čudno ali tako je .

Za neki zaključak bi rekao samo ovo , ako se brzina traktora mjeri automobilom novije proizvodnje koji se vozi iza traktora točnost je velika i osobno nemam razloga ne vjerovati da recimo Robert nije izmjerio 55 km/h za onoga Rusa ma koliko mi to zvučalo brzo . Možda je to bilo 53 km/h ili 57 km/h mjereno nekim GPS-om ali mislim da nije toliko bitno .
 
B

Bobo

Guest
Tako je, preko 50 je rus isao i to je dovoljno za zakljuciti...

Isti je i moj 549 isao (i jos uvijek ide) 40, isto kao i MF koji ide preko 50... To su za traktor vise menje okvirne informacije i tako treba biti...
 
S

strojar

Guest
Pozdrav narode,

drago mi je sto ste procitali poruku :D .
Zao mi je sto sam pogrijesio. :cry: .

pokazivaci brzine uglavnom pokazuju 10% VECU brzinu od stvarne.
VW transporter je na mjerenjima za simulator voznje trebao naglo
zakociti s 80km/h. Spomenuti gdin. Hesse je vozio 90 km/h. Mjerenja
su pokazala stvarnu brzinu manju od 80km/h. Mislim da to nije greska
vec nekakva konvencija u automobilskoj industriji.

Jos jednom oprostite na dezinformaciji. :oops:

Inace vezano na traktore, pratim ovu raspravu o max brzini kretanja
jer s obzirom da imam malo gospodarstvo ne bih zelio kupiti traktor
koji ce mirovati, vec kojega cu koristiti za svakodnevnu voznju do kolodvora.
E sad bih trebao eksperta za potrosnju, isplati li se to uopce? 16km svaki
dan? Moze li uopce vozac prezivjeti to 'drndanje'? 'Ajd pomognite Amateru!
:)
 
R

Ratarko

Guest
Strojar , po menei se ne isplati iči svaki dan sa traktorom 16 km do kolodvora . Zar ne misliš da je automobil bolja opcija ? Kod nas u HR se može kupiti polovni automobil več od 100 € a za 500 € dobiješ " solidno " Zastava vozilo koje če ti iči bez problema tu kilometražu . U auto ti stane i suputnik ili dva pa prepolovite troškove do kolodvora i slično .

Traktori su daleko skuplji za nabavu a svakodnevnom vožnjom do kolodvora bi za 2-3 godine sigurno morao mjenjati gume što ti dođe ista lova kao da sada kupiš polovni auto . Pomnoži malo 16 km puta 300 dana u godini , puno je to kilometara po tvrdoj cesti :shock:

Eto , tako ja na to gledam , možda netko ima još bolji prijedlog ?
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Ratarko kaže:
Eto , tako ja na to gledam , možda netko ima još bolji prijedlog ?

Kad si napisao cijenu, i ja sam počačkao po našem Obrisan neispravan link.

Možda bi radije kupio ovaj za 199 Eura.

Obrisan neispravan link.
Mitsubishi Lancer 1,3, 1991, 137.000 km
 
R

Ratarko

Guest
Jaooo , leleee , daj par komada :D
Star je i ne može se legalizirati u HR ali strojar ga možda može registrirati za sebe u Srbiji .
 
Č

Čugi

Guest
abrkili kaže:
pa za takvu kabinu,za takvu liniju...
a što znači 555???

Å to se tiče 555, to je prvi traktor koji je u potpunosti razvijen u Jugoslaviji 1964 god i imao je naš trocilindrični motor. U mojoj okolini ima jedan 555, ponekad ga sretnem u polju, pa bih ga mogao zaustaviti i malo vise saznati o njemu, naravno uz poneku fotku, inače izuzetno je visok.
 
Na vrh