• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja svog ne koristim puno preko zime,pa nije problem par puta nalit vodu,a ako se ikad bude radila generalka na njemu,tad se valjda cijeli sistem može očistiti od hrđe da se normalno koristi antifriz...

dongeng-ne znam, vidio sam slike raskopanih motoraa,i bilo je puno hrđe u bloku...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Normalno da ce biti hrdje,stari permanti nisu imali nikakve zastite od korozije tako da je to isto bilo kao i da je voda u njemu
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nije samo stvar u hrdji stvar je i j kamencu svaki puta kad nalijete novu vodu a nije destilirana ona ostavi sloj kamenca u bloku i hladnjaku koji kasnije moze otpadat i stopat rashladni sistem.
Kad je antifriz u sistemu on moze biti nekoliko godina te on sprijecava nastanak hrdje i kamenca!!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ja na IMT nikad nisam videl blok koji je pukel prema unutra, glavu da, ali blok nikad. Mislim da je to neizvediva operacija.

Voda po zimi na 533 je s moje strane prihvatljiva samo radi lakšeg paljenja, ali čim zatopli antifriz unutra.


Fend, to pali dobro.
Membranu, cjev sauga i pripadajuče priključke si pogledal i dotegnul?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja sam imo slucaj da je na rakovici 65 puko cilindar ali blok prema unutra nikad!!!
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,372
Nisam nista dotezao sutra cu vidjet...

I u zadnje vrijeme je poceo bacat crni dim a ne radi nista...jel bi promjena dizni to rjesila
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Riješi prvo ovaj dio oko dodavanja gasa, poslije pemo dalje.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,372
Posto sam naglasio na pocetku...nisam ssigurann da cu znati sta trebam...bilo kakva pooc je dobro dosla
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Znaci provjeri sve od usisne grane do PVP a nakon toga i membranu u pumpi sve je vrlo jednostavno!!
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Ja na IMT nikad nisam videl blok koji je pukel prema unutra, glavu da, ali blok nikad. Mislim da je to neizvediva operacija.
Imao sam slucaj na tamicu,pa zasto onda ne bi mogao i na IMT-u.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
533 sam kupil od coveka kaj nikad nije antifriz natocil. Odma pred zimu sam ga natocil i nikaj nije procurelo niti se kaj zaštopalo. Moji na svim traktorima stalno kubure s tom vodom i kad god ti traktor treba sranje, treba vodu nalevat. Ja bi popizdil da moram svaki put vodu tociti pa makar ga samo dva puta u zimi palil. Antifriz nutra i bok i to mi je uvijek na oko -37 do - 40. I ljeti i zimi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
8.5l a cijena kako gdje,ima akcija pa treba pronjuskati.
Pazi ima razrjedeni i koncentrat koji doma razrjedujes s destiliranom vodom u omjeru koji ti pase.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ma ne treba to u traktoru, napraviš kao moj prijatelj. Ošpricaš pšenicu, opereš špricu, zaparkiraš u garažu, naliješ antifriz u pumpu, ispustiš vodu iz traktora i na proljeće nađeš pod fercem mlaku, smeće zaštopalo pipicu i rastiralo blok ali je pumpa na šprici preživela jer je unutra bil antifriz.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,372
Želim riješiti ovaj problem sto sam dodaje gas. Stari kaže da kad je vozio drva da na ravnom ne dodaje gas, a kad ga pusti nizbrdo on gas daje dosta...tako kaže...ja ga dns upalio na ravnom on opet daje gas, tata kaže zbog tog jer je vruć...

Nema nikakvih znakova da je nešto puklo...napuklo :p
 

Najnoviji postovi

Na vrh