• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mercedes 16 cilindara na v. cini mi se 1200L nafte da rezervoar prima. dok je bilo zadruzno imanje ovde sam ga video .vecinom sa 5360 su radili i onda kad je ova svotija prosla tresli su se prozori na kuci. vukao plug od 16 brazdi .celo obezbedjenje ispred i iza njega da moze proci ulicom do zadruge.
 
B

Bobo

Guest
Jedan je sasjecen u staro zeljezo, prodan nekim deckima na licitaciji a oni ga uzeli samo zbog motora. motor ugradili u teglenicu za vadjenje sodera iz dunava a sasija sasjecena i prodana na otpad... Budale, dio povjesti, za mene neprocjenjive vrijednosti oni sasjekli u staro zeljezo...

Rekao sam bezbroj puta do sad da znam da je negdje jedan od dva preostala ziv i donekle citav, nekako bih se izborio da se dovede u tvornicko stanje i neka stoji bilo gdje kao spomenik na neka sretnija vremena... Meni je tih 5500 posebno zao sto ga naj vjerovatnije nikada necu u zivo vidjeti...


Evo je jedna "obiteljska" fotografija:



Uploaded with ImageShack.us
 
B

Bobo

Guest
UFFFFF, nemoj me za jezik vuci ;) Ne znam bas da ce MF u skorije vrijeme u moj dvor no nikad se ne zna... Vise me nekako privlaci neki stariji jelenko, ne znam zasto, valjda mi dojadilo gledati crvenu boju kud god se okrenem ;)
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
UFFFFF, nemoj me za jezik vuci ;) Ne znam bas da ce MF u skorije vrijeme u moj dvor no nikad se ne zna... Vise me nekako privlaci neki stariji jelenko, ne znam zasto, valjda mi dojadilo gledati crvenu boju kud god se okrenem ;)

Mislim da je taj stariji jelenko dosta veliki potrošač.Inače bio sam u nekadašnjem piku mehaničar i šarafao sam po 5360 imteju i 5270,mijenjači su im bili jedini problem,sve drugo je dobro radilo a mašine nikada ni na jednom ništa.
 
B

Bobo

Guest
Ma jedan kolega koji je s nama isao gledati 5106 kad smo kupovali je bio mehanicar u IMT-u i radio je 5100 i vece traktore, zglobasa kaze da je sarafao da ne zna vise ni on sam koliko ali 5500 nije nikad vidio...

Kaze da je u kombinatima uvjek bio naj veci krivac sofer kojem se nije dalo raditi a da mehanicari sjede, pa su forsirali strojeve maksimalno samo da ne rade. Takodjer kaze u privatnim rukama NEPODERIV stroj dok god se imalo odrzava. Doteras ga na veliku tablu s nekim sjetvospremacem 8 metara zahvata, ubodes u jednu brzinu i teraj u krug nema stajanja. ipak je to ZF mjenjac i tu nema kvarova. Mnogi kude Radoje Dakic diferencijale da se trgaju al kad mrgu od 15-16 tona pokreces s mjesta pod nekim prikljuckom, moras paziti sto radis a ne rukati po kvacilu kao sivonja. Svaki cisto mehanicki traktor bi trgao poluosovine i diferencijale takvom torturom, ali jednom kad uhvatis zaleta samo ga lozi i imat ce dobar ucinak uz neku normalnu potrosnju.

Jasno, neces ga na tablu 2 hektara tjerati, tu trosi i kad stoji ;)

Necemo se zavaravati, njihovo vrijeme je proslo no ima ih dan danas u privatnom vlasnistvu ako nista drugo za teske drljace, vece sjetvospremace, neke vece tanjurace i tako. za oranje po meni nije, ali za podrivanje dusu dao ;)

Kod nekog velikog gazde se veliki IMT zglobas jos uvijek da na neki nacin iskoristiti a steta ga je prodati u staro zeljezo jer taj traktor ce uvijek moci zaraditi za svoje odrzavanje i kako vrijeme odmice imat ces nesto sto nitko drugi nema ;)
 

sismis92

Novi član
Tu od
3 Tra 2009
Poruka
18
Ljudi meni se cini da ima jedan IMT 5500 kod nas u Bos. Gradisci lezi, a ima on ja mislim oko desetak komada 5200 i 5360 skojim jos rade. Moracu otici da posledam jel jos ziv i da ga slikam... A kod jos jednog gazde ima par komada, oni su to kupili iz propalog pika za pa tako reci dzabe, evo klip kod ovog sa njim ore zato nisu duple gume ali ipak je sila http://www.youtube.com/watch?v=bjmn-jRNxrI ...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ljudski faktor je najveci krivac za vecinu kvarova. kakve suse su vozile traktore u kombinatima to je strasno.nisu se pre 40-50 god ljudi morali takoreci skolovati za upotrebu i odrzavanje traktora. a profesionalci su pravili urnebese. sto rekli tudje pa ga samo lomi , neide iz njegovog dzepa kad se pokvari. zato takvi i dan danas nemaju ispravan traktor i uvek u kvaru. buzdovan nikad nije imao osecaja. a da su takve vozace sankcionisali vec bi drugacije bilo. pricao sam sa jednim vozacem kamiona za nemacku firmu. nas covek. kaze dobija procenat na platu ako cuva i odrzava kamion i slepericu. znaci da nema nekvih kvarova sem normalnog odrzavanja. i do 30% je dobijao vise jer je kamion i posle milion predjenih bio kao nov i bez kvara imam sliku 539 da vidite traktor jednog naseg traktoriste sa kombinata a ima ih jos bar deset ovakvih i to sve od onih koji su tamo radili. stavicu je ovde
 
N

Nevjernik

Guest
Nije ni čudo što države gladuju kad su kombinate poklonile.
Imt bi danas bio jedna od jačih tvornica da se Yuga nije raspala.
 
T

tuaregr10

Guest
Jedan je sasjecen u staro zeljezo, prodan nekim deckima na licitaciji a oni ga uzeli samo zbog motora. motor ugradili u teglenicu za vadjenje sodera iz dunava a sasija sasjecena i prodana na otpad... Budale, dio povjesti, za mene neprocjenjive vrijednosti oni sasjekli u staro zeljezo...

Rekao sam bezbroj puta do sad da znam da je negdje jedan od dva preostala ziv i donekle citav, nekako bih se izborio da se dovede u tvornicko stanje i neka stoji bilo gdje kao spomenik na neka sretnija vremena... Meni je tih 5500 posebno zao sto ga naj vjerovatnije nikada necu u zivo vidjeti...


Evo je jedna "obiteljska" fotografija:

Pozdrav Bobo :icon_e_biggrin:
Hehe, lijepo si ih poredao, od najmanjeg prema najvećem... i neka im se u skoroj budućnosti pridruži još koji, bilo koje marke :eek::.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

Bobo

Guest
Zahvaljujem se na lijepim zeljama no mislim da sad stvarno vise nemam potrebe za cetvrtim traktorom. U planu je na 549 ugradnja jaceg motora jer mi bas fali jedan traktor izmedju brene i 539. Ovako je sa snagom OK no nije to jos uvijek ono kako bi moglo biti.

Iduci traktor stvarno ne znam koji bi mogao biti... O tome za sad ni ne razmisljam nego gledam kako bih ove postojece oprao i malo sredio (sjetva jecma danas zavrsena) da docekaju sjetvu soje 100% ispravni i uredni jer sad su sva tri i prljavi i nepodmazani i imaju problema s instalacijom te ostalim IMT sitnicama...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Čuj ovako, kad budes isao na sajam navratit ces do mene i idemo sat-dva malo s Masnim ako nist drugo šinjat zemlju i neces vise bit na mukama koje ce boje doci iduci stroj u buducnosti.
 
B

Bobo

Guest
Hehehe... Ja bih radije ipak malo Brenku potjerao... Jos da sjednem u "masnog" ti bi me garant uslikao i odmah krecu glasine... ovako ja u Brenku sjednem pa slikaj koliko hoces ;)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Zahvaljujem se na lijepim zeljama no mislim da sad stvarno vise nemam potrebe za cetvrtim traktorom. U planu je na 549 ugradnja jaceg motora jer mi bas fali jedan traktor izmedju brene i 539. Ovako je sa snagom OK no nije to jos uvijek ono kako bi moglo biti.
Ako ce kad bit prodaja motora s 49-tke javi mi meni ce taman odgovarat na 42-ku!
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Brenka ovih dana trpa panjeve pun gas. Prije par dana trgali nekakve betone s njime ahh... jedan lanac je potrgala...
 
Na vrh