• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

INDOS i ostali viličari

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Dojdem neki dan u Masivu po ispušno koljeno za 577, a trgovac me pita jel dupla vuča....... Bože, oprosti mi moje grehe kaj sam mu na to rekel, a oprosti mi i one sve na koje sam pomislil
Možda kupuje takav 577 DV pa ga zanima jel na prodaju? 😂
Mene više smeta kad u takvim dućanima rade zombiji koji nemaju volje za životom, a kamo li nešto pogledat jel se da naručit ili popričat normalno o tom šta tražim....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
Možda kupuje takav 577 DV pa ga zanima jel na prodaju?
Taj nezna kak 577 izgleda, a bojim se da nezna ni kak ostale marke izgledaju. Da na njima ne piše.... Najgorje od svega je kaj su bili dvojica na pultu i dok im nisam dal njihovu šifru taj zahvat je za njih obojicu bil nemoguča misija.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
Hmmm, taj nije od Indosa, možda električnog.
Dizel ima prihvat na tri šarafa.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,744
Pa nije spomenuo sam da je u rezervi još od sutocrossa. A i električni Indos je imao pumpu s dvije rupe bočno za fiksirati na stijenu, ali pumpa je pumpa, pogotovo da se Indos ne proizvodi kao ni TAM 5000. No dobro, budu se ljudi nekako snašli.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,744
Indos dizel, stari tip glavnog kočionog / pumpe
Screenshot_20240330_081845.jpg
Indos električni
Screenshot_20240330_081359.jpg
Oba tipa koče na prednje kotače, efikasno 🙃
A i dalje tvrdim da je i ova "moja" pumpa turbo kvalitetno rješenje, samo ju treba "pripasati" 😈🙃
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
A i dalje tvrdim da je i ova "moja" pumpa turbo kvalitetno rješenje, samo ju treba "pripasati
Ma sve pet, ne velim da nebu kočilo, samo sam htel natuknuti da ne paše i treba pripasivati ;)

Izvinjavam se kaj sam vam pokvaril snove, tebi u ovoj temi, a jednom drugom (meni isto tak dragom forumašu) u našem internom prepucavanju oko disk pločica pa ste noču razmišljali umjesto spavali :ppozdrav:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,744
O @MUHA kak da ne bi ti meni pokvaril snove 🤣, čak što više, dok sam išel na večer zapirati garažu mi je sinulo da ju najdem u ladici i škljocnem.

Takvi kao ti ne mogu meni snove pokvariti samo oplemeniti. Sve je manje prijatelja 🎶 (mi se "svađamo" virtualno), na žalost s nekim mojim mehaničarima u kakvu kategoriju i ti pripadaš ne budem nikada više mogao imati raspravu, mogu se samo pomoliti za njih i sjetiti ih se sa velikom sjetom. Našli su svoj mir.
Privilegija mi je dok se dogodi da malo pretresamo neke stare, meni drage teme. Indosi i još brojni drugi su mi omogučavali redovite plaće 👌
 
  • Like
Reactions: ZJ

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
Privilegija mi je dok se dogodi da malo pretresamo neke stare, meni drage teme.
Vjerujem, tak je pomalo več i meni, ali drago nam je da se u našim raspravicama prisjetimo tih dana, a ujedno i ljudi sa kojima smo ih proveli u družbi.
I zato sad ide jedna u temu o pjesmicama :ppozdrav:
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Pa nije spomenuo sam da je u rezervi još od sutocrossa. A i električni Indos...
Nije mi vrag dal mira kad sam ovo pročital i išal sam malo u istragu, kad ono vidi vraga jedan strujić se i prodaje 😯

Jel postojal možda i viličar u varijanti benzin - plin?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,744
Naravno postoji na plin, na bocu. Takvi su kod nas vozili par njih i u pogonu. Samo na plin, ne i na benzin su bili.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
@plus a koje proizvodnje su bili ti motori? IMR kolko znam benzinske motore nije proizvodio?

INDOS se danas preznojil 😎
IMG_20240401_120530.jpg

Sad je kolegi @ZJ vjerojatno kost na mjestu jer više nema onog "kokošinjca" na njemu 😂
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,744
Mi smo u firmi imali čak nekoliko plinskih viličara "jako novih godišta", a Indos nije imao na plin, koliko ja znam samo puno vrsta diesela i električnih.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Aha... Ja sam mislil da je i INDOS imal varijantu na benzin - plin.
Ovo za elektro varijantu me iznenadilo da su u Jugoslaviji već sedamdesetih to smislili, jesu postojale možda i serije sa podiznom moći većom od 600 kg ili samo kao ovaj sa oglasa?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,744
Kojih 600 kg, pa imali su dizele 3 T, električne 2,5 T itd. Imali su čeone, bočne, regalne... Simplex teleskope, duplex, triplex.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Pa ovaj sa oglasa je nosivosti 600kg, doduše i minijaturnih dimenzija(širina 79cm, dužina 220cm) pa sam pretpostavil da kod elektro nije bilo viličara s velikim podiznim moćima(većim od 600kg).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
Ja Indosa bočnog nikad videl nisam.
Plinskog samo jednom u životu, nekog zelenog, mjenjal sam membrane na stanicama ali stvarno ne pamtim kakav i čiji motor je nosil u sebi.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,744
@MUHA recimo S-16 njega su razvijali zajedno s Italijanima dok smo ja i kolega Zvonek bili na specijalizaciji u Indosu, tamo negdje 1982., preko osmog marta u Ljubljani ;) :devilish:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
Može biti, ja se stvarno sa bočnim Indosom nisam susrel. Pogotovo dizlom.
Možda je to bil električni i to retrak?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,744
Da, da električni, tiristorski S-16...

Vidi jedno testiranje "čeonog" iz onih dana:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Naši su bili kupili nekoliko komada takvih e-viličara od Indosa, nosivosti 2 T i 2,5 T za po pogonu i mogu samo reči "vrh-vrhova", zapravo nemam pojma zašto je Indos nestao. Ništa lošiji od Štila, Junghajnriha, Samuka itd. Rakete na struju, 80V.
 
Na vrh