• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
imam pitanje zanima me da li ima neko u oklici dugog sela tko bi uslužno inkubirao guske i po kojoj cjeni
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
nema to veze s kim je...jedino ak ti se stvarno nesviđa..pogledaj na forumu (svijet ljubimaca) taj čovjek zna što radi, ja imam kalimero k-63 kojeg neki hvale ali meni se nesviđa jer nema ventilator, pa mi temperatura nije ista u svim djelovima, a i nemam mjerač vlage pa mi izlegnuče nije najbolje dok je kod njegovih znatno bolje.
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
ja nemam iskustva sa ni jednim ali mi je rečeno da je bolji s grijačem nego s lampama a kalimera hvale tako da sam u velikom razmišljanju
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Meni je trenutno slobodan inkubator, pa ako ti nije daleko Velika Gorica....
Imam Kalimero inkubator , a i onaj Mirsin.
 
Posljednje uređivanje:

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Zna li netko da li je naškodilo jajaima što su cca 15 min bili na temp oko 55 stupnjeva, podivljao mi inkubator, mora na popravak, ali da znam moram li baciti jaja ili ne.
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
poštovanje voicee gdje si u vg i da li smeta što su jaja u guskinom gnjezdu pa nisu čista bjonda
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Zna li netko da li je naškodilo jajaima što su cca 15 min bili na temp oko 55 stupnjeva, podivljao mi inkubator, mora na popravak, ali da znam moram li baciti jaja ili ne.

A o kojem je danu inkubiranja riječ?
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
U pitanju je drugi dan, jaja sam stavila prekjučer unutra a jučer je eto zakuhao inkubator.
ma ništa im nebude, nisu se još niti u središtu zagrijala kako treba ali u svakom slučaju sedmi dan uzmi lampu i pregledaj da li se počelo razvijati ili ne.One koja se nisu počela baciš i to je to.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
najbolje je razbiti jedno jaje da se vidi da li je pocelo zgrusavanje bjelanjaka,znam da se bjelancevine zgrusavaju na 40°C,pa si provjeri.
zamazana jaja se inace ne stavljaju u inkubator,em se zatvore pore kroz koje zametak dise,te mogucnost zaraze ostalih jaja u inkubatoru.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Meni je trenutno slobodan inkubator, pa ako ti nije daleko Velika Gorica....
Imam Kalimero inkubator , a i onaj Mirsin.
ako ti nije problem, opiši mane i prednosti jednog i drugog.
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
struganjem oštrim predmetom, ako su jako uprljana onda ništa, ali nikako prati.

Slažem se sa navedenim.Očistiti mehanički veče naslage prljavštine ali ne prati.
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
ako ti nije problem, opiši mane i prednosti jednog i drugog.

Hmm, kako početi?
Moj prvi inkubator je Mirsino zvono sa žaruljama i ventilatorom.
Prednost mu je što je napravljen od stirodura pa je jednostavan za održavanje tj jednostavno ga je oprati.
Mana mu je što je manualan, odnosno treba svakih 4-6 sati pomicati vrpcu za pomicanje jaja. Žarulje možda nisu problem kod inkubacije ali kod valjanja zasigurno jesu jer svijetlo neprestano treperi i pilići su vrlo nervozni i nemirni te stvaraju probleme ostalima koji se još legu. Isto tako se iskreno mora reči da je sama izrada "šlampava" i nedorađena ali to je estetski dojam.

Kalimero:

Vrlo kvalitetno napravljen, drven i sa grijačem od cekas žice pa nema bljeskanja i pilići su puno mirniji kod valjanja.Uz malo truda da se lijepo zaštiti pa nema nekih većih problema oko čišćenja.Konkretno moj model ima i automatsko okretanje jaja pa skoro da i nema nikakve brige oko njega osim svaka 3-4 dana nadoliti posude sa vodom i to je sav posao oko njega.

Ko drži inkubator u stanu ili u kuči, problem sa Mirsinim zvonom je što žarulje stalno bljeskaju pa to po noći može prilično smetati ukučanima a Kalimero je jednostavno neprimjetan i nečujan.

Sve u svemu, Kalimero je kvalitetniji, potpuniji i dovršeniji proizvod ali i duplo skuplji tako da to može imati određenu ulogu kod odabira ali ja osobno da moram kupiti još jedan odabrao bi Kalimero.
 

Najnoviji postovi

Na vrh