• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Nije dobro stavljati jaja različite peradi, navodno svaka perad ima svoje bakterije, pozitivne i negativne, tako i jaja. Veća, i manja jaja idu na mrežicu ako nemaš original metalnu policu za njih te ih ručno okrečeš, inaće ako imaš automatski, bez problema stavi odma u policu i okretanje od prvog dana.
 

hrvoje03

Novi član
Tu od
12 Lis 2014
Poruka
2
Pozdrav svima,

Želio bih kupiti manji automatski inkubator.
Obzirom da ne znam tko i što proizvodi molio bih vas za savjet što kupiti.
Zahvaljujem
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
798
Kontaktiraj firmu El-ka elektromehanika 049 289 388.
Radi i male automatske inkubatore,
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
danas je osmi dan...i katastrofa i dobro...kaj da velim.
Od 50 pačjih jaja, 11 nije oplođeno i smatram da je to fenomenalno za 6-7 mjeseci stare patke, ali ima drugih problema.
Naime, ona veća jaja, su jaja sa dva žumanjka!!!! jedna od patki mi očito ima problema jer je takvih od tih 50 jaja bilo čak 6!! što bi značilo da jedna patka nese isključivo takva jaja. samo ne znam koja.
e sad, to sam otkrila slučajno dok sam išla raditi ručak i kada razbijem takvo jedno, evo ti dva žumanjka...pa drugo...
pa treće kao neoplođeno iz ikubatora...
znači još su takvih 5 u inkubatoru, iako za sada izgledaju oplođena, sumnjam da bu bilo kaj od toga. ne razumjem kako blizanci čak i da su normalni mogu izaći iz jajeta, ali baš me zanima i budem vidla... taman imala patke sa dve glave i tri noge, e pa baš me zanima!
druga je stvar, iako je rano, osmi dan za lampiranje, iako su pačja jaja bijela pa se lakše vidi, to da je dobar dio umro u jaju još u zametku.
neću dati ruku u vatru za to, kažem, osmi dan je, ali za dva dana bum opet pa ...
na žalost neka su svjetlija od drugih, ali opet se vidi da su bila oplođena.
koji bi mogao biti razlog za to?
sljedim upute o inkubatoru.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jel sada nije malo kasno za polijeganje peradi, mislim ipak ide zima????
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
jel sada nije malo kasno za polijeganje peradi, mislim ipak ide zima????

ako to mene ide...a je! kasno je, ali mlade patke su mi počele nesti i skupila sam 50-tak jaja, bilo ih je sve skupa oko 80, ali neka sam pojela, pa sam išla vidit jel bu kaj od toga.a i imam dobar prostor, pa bum ih grijala prvih mjesec dana a poslije držala u zatvorenome gdje ne vjerujem da će puno pasti temperatura(omeđen je sa svih strana prostorijama osim ulaza koji su "normalna" vrata) a na pod će dobiti debeljuškast sloj piljevine i slame pa što im Bog da.
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
Nina,od tih jaja sa duplim žumanjkom ti niš ne bude,umrijet će ti u zametku,ja sam imala takvo jedno jaje koje se pretvorilo u smajlića,dvije crne točke i crveni prsten,zbilja je bilo smiješno :)
a za ovo što misliš da su stali u razvoju,tu mislim da se varaš,tek nakon 18 dana ćeš točno vidjeti,za pačja jaja je 10-i dan rano za lampiranje,mislim treba se tad lampirat ali se slabo vidi,vidjet ćeš da će se to sve kasnije dobro razviti :)
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Jučer polampirano, i da, definitivno je još najmanje deset umrlo u ovih prvih 10 dana inkubiranja. :icon_cry:
još ih nisam izvadila, ali ova jaja su već fino razvijena i pomalo mračna, a ovih desetak su baš svijetli...negdje se vidi crna točka, negdje onako više grumenasto...ili ne toliko mračno ko ostala.
 

Dini

Novi član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
7
Hvala na linku, pogledao sam i nažalost to mi je preskupo, znam da je termostat najbitnija stavka u inkubatoru i da se na tome ne treba štedjeti, ali nažalost to mi je preskupo.
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Hvala na linku, pogledao sam i nažalost to mi je preskupo, znam da je termostat najbitnija stavka u inkubatoru i da se na tome ne treba štedjeti, ali nažalost to mi je preskupo.

Imam ti ja viška jedan baziran na TR-1A ali ugrađen u kučište i kao okidač koristi triak i optocupler.
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Uh... da napišem svoju katastrofu s patkama...
Znači, od 50 jaja, 11 neopolođeno što i nije tako loše...
Jedno 10-tak uginulih do jedno 15 -tog dana inkubiranja, još 10 uginulih u zametku do jedno 22 gog dana.
Danas popodne će početi 26 dan, a jutros su već počeli problemi. Kada sam ih išla pošpricat, vidla sam da su neka već lagano probijena. na žalost, s obzirom da jutros još uvijek traje 25 dan, to je puno prerano. očekivala sam ih tek u petak ili točnije subotu.
tako da sam jutros na brzinu, s već tako lagano napuklim ljuskicama, ih prebacivala iz polica za okretanje na policu za leženje. naravno, trebala sam ih za to izvaditi van iz inkubatora... pa ne znam koliko su se posušila. pošpricala sam ih na povratku, ali sumnjam da bu bilo išta od svega toga.
To je prerano valjenje, previsoka temperatura...
temp. je bila namještena cijelo vrijeme na 40,5, kako piše u uputstvima.
Inkubator se nalazi u kući, gdje temp sigurno nije išla ispod kakvih 19- a bome ni preko 23. ako je slučajno i otišla preko 23, to je bilo moguće stvarno na jako jako kratko vrijeme... jer se nalazi skroz na drugom kraju kuće od peći, na stolu i to pored prozora, na koji su bile navučene šarapoljke da ne prodire slučajno ikakvo sunce.
pa mi eto, nije jasno...
imate li vi ideju?
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
imamo isti inkubator i ne znam da li je igralo ikakvu ulogu ali patkama se ne znam koji dan smanji temperatura na 40,0 stupnjeva
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Jučer 6 komada, a jutros još 4, i još 5 su nakljucana.
Ne znam baš dal su normalni...
Vidjeti ću kada se posuše i kada ih izvadim iz inkubatora.
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Uh... da napišem svoju katastrofu s patkama...
Znači, od 50 jaja, 11 neopolođeno što i nije tako loše...
Jedno 10-tak uginulih do jedno 15 -tog dana inkubiranja, još 10 uginulih u zametku do jedno 22 gog dana.
Danas popodne će početi 26 dan, a jutros su već počeli problemi. Kada sam ih išla pošpricat, vidla sam da su neka već lagano probijena. na žalost, s obzirom da jutros još uvijek traje 25 dan, to je puno prerano. očekivala sam ih tek u petak ili točnije subotu.
tako da sam jutros na brzinu, s već tako lagano napuklim ljuskicama, ih prebacivala iz polica za okretanje na policu za leženje. naravno, trebala sam ih za to izvaditi van iz inkubatora... pa ne znam koliko su se posušila. pošpricala sam ih na povratku, ali sumnjam da bu bilo išta od svega toga.
To je prerano valjenje, previsoka temperatura...
temp. je bila namještena cijelo vrijeme na 40,5, kako piše u uputstvima.
Inkubator se nalazi u kući, gdje temp sigurno nije išla ispod kakvih 19- a bome ni preko 23. ako je slučajno i otišla preko 23, to je bilo moguće stvarno na jako jako kratko vrijeme... jer se nalazi skroz na drugom kraju kuće od peći, na stolu i to pored prozora, na koji su bile navučene šarapoljke da ne prodire slučajno ikakvo sunce.
pa mi eto, nije jasno...
imate li vi ideju?
Jedno pitanje! Kad si špricala (vlažila) jaja, da li si ih vadila van inkubatora ili si ih vlažila u inkubatoru?
 

Najnoviji postovi

Na vrh