• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Ipak sam stavio vodu , sad cemo vidjet sta Ce bit za 21 dan. Vecina jaja su od sive koke 😍🤞
 

Prilozi

  • 1616070356281-01.jpeg
    1616070356281-01.jpeg
    32.9 KB · Pregleda: 16
  • IMG_20210318_132911.jpg
    IMG_20210318_132911.jpg
    114.8 KB · Pregleda: 16

robilenart1977

Novi član
Tu od
18 Ožu 2021
Poruka
4
Pozdrav nov sam zanimaju me neke stvari ali neznam jos se snaci gde i kako da postavim pitanje

Dali sa hlorom sme da se dezinfikuje inkubator tacnije moldex preparat

Jos jedno pitanje imam inkubator od 1000 jaja i problem sa vlagom nemogu je dici preko 45% ako neko zna neka pomogne
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Ja uvijek sa rakijom vršim dezinfekciju ali ja inkubiram od 10 do 50 jaja , u vas je to ipak biznis pa se treba bolje raspitat
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Jos jedno pitanje imam inkubator od 1000 jaja i problem sa vlagom nemogu je dici preko 45% ako neko zna neka pomogne
Dali imaš ventilatora u inkubatoru? Stavi sliku inkubatora da se vidi di ti stoji voda i sustav grijanja.
 

robilenart1977

Novi član
Tu od
18 Ožu 2021
Poruka
4
Dali imaš ventilatora u inkubatoru? Stavi sliku inkubatora da se vidi di ti stoji voda i sustav grijanja.
Imam iznad grejaca ispod grejaca greje vodu ali negde kao da gubi vise nisam pametan sad sam upravo stavio dve tepsije gde su izlagalista i stavio po dva mala ventilatora cisto da pomeraju vodu

20210318_222004.jpg
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Tebi je cijela kutija drvena. tako sam i ja imao nikada vlagu preko 35. valjda drvo upije vlagu.ja sam iznutra obložil stiroporom. meni ventilatori tjeraju zrak sa vrha prema dolje (a ventilatori su u sredini) her gore je topli zrak.
 

robilenart1977

Novi član
Tu od
18 Ožu 2021
Poruka
4
Vo 1616103253794268471150598645737.jpg 16161033078767305395780849419413.jpg

Juce do dva posle ponoci sam smisljao kako da uradim ali uspelo mi sa malim ventilatorima stavio na tepsije ispod izlagaonika sad je diglo na 60 stim da su sve rupe zapusene probacu kad dodjem kuci sposla da odpusim dali ce gubiti vlagu

A ova tri mala rasturaju i sa vlagom i sa temperaturom zadnje leglo od 110 jaja nije se izleglo nekih 9 ili 10 kom ja sam bio zadovoljan i to za 24h sve izaslo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
@robilenart1977
Nemoj pisati uzastopne poruke. Ako trebaš nešto dopisati, imaš pri dnu poruke gumb Uredi, pa možeš svoju poruku izmijeniti u roku od 20 minuta.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ja jesam. od 38 jaja jedno nije bilo oplođeno. njega sam izvadil 10 dan. ostalih 37 svi izašli . sada vec imam drugu turu 15 dan.
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Ima li tko ovdje mješano jato da ima kukmasti, bradarih, golovratih, brama, manras itd.. volio bi stavit u inkubator jaja nekog baš miješanog jata ako tko ima da se dogovorimo ddugo trazim na Njuškalu pa su vecinom sve jedne vrste ..
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Prelistao i pročitao puno toga iz ove teme.
No svejedno molim ako možete ponoviti kako najlakše napraviti ladicu za jaja koja bi se okretala jednim potezom, dakle kao poluautomatski? Jednoslojni inkubator je u igri, kojeg bi radio od stirodura.
Što se tiče termostata STC 100 ili STC 1000, ovaj prvi je i duplo skuplji, valjda onda i pouzdaniji?
Silikonski grijači kabel da ili ne, prednost mu je u odnosu na cekas žicu što se ne možeš opeći i čini mi se trajnije, robusnije riješenje?
Hvala
 

Mr. Pile

Član
Tu od
31 Kol 2020
Poruka
52
Pozdrav, mogu li se skupa inkubirat pačija i gusčij jaja?
Kakav je proces kod inkubiranja pačijih jaja?
Kako ih vlažiti, je li dosta staviti u inkubator 1-2 posude vode pa da zagrijavanjem isparava?
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Prelistao i pročitao puno toga iz ove teme.
No svejedno molim ako možete ponoviti kako najlakše napraviti ladicu za jaja koja bi se okretala jednim potezom, dakle kao poluautomatski? Jednoslojni inkubator je u igri, kojeg bi radio od stirodura.
Što se tiče termostata STC 100 ili STC 1000, ovaj prvi je i duplo skuplji, valjda onda i pouzdaniji?
Silikonski grijači kabel da ili ne, prednost mu je u odnosu na cekas žicu što se ne možeš opeći i čini mi se trajnije, robusnije riješenje?
Hvala
Pozdrav, okretanje jaja je vrlo lako za napraviti. Napraviš dole podlogu i na podlogu napraviš okvir tj. Ram za jaja po kojem će se jaja okretati javi mi se u poruke sve ću ti objasniti. A što se tice stc 100 ili 1000 ne znam šta bi ti rekao vidio sam da skoro svi koriste stc-1000 valjda je pouzdan.
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Pozdrav, okretanje jaja je vrlo lako za napraviti. Napraviš dole podlogu i na podlogu napraviš okvir tj. Ram za jaja po kojem će se jaja okretati javi mi se u poruke sve ću ti objasniti. A što se tice stc 100 ili 1000 ne znam šta bi ti rekao vidio sam da skoro svi koriste stc-1000 valjda je pouzdan.
Što se tiče police za okretanje jaja, gledao sam da se na okvir pričvrste štapovi od kojih se prave stolarski tiplovi, to se valjda kupuje na metar, no prije nego se učvrste na njih se navuku plastične cijevi malog promjera kakve se koriste kod elektro instalacija, sve skupa na razmaku 4-5 cm. Preko svega se omota špaga i krajevi proguraju van inkubatora. E sad ako imaš možda drugi i bolji sistem?
 

Damirs

Novi član
Tu od
9 Svi 2021
Poruka
2
Poštovanje!nov sam u ovome,učim na greškama.imam home made inkubator poluautomatski of stirodura debljine stranica 3cm.oblik je naopake kutije sa 4rupe pri vrhu i 4pri dnu.na sredini je staklo 10x20cm zaljepljeno silikonom.grijači su žarulje od 75w spojene serijski ispod kojih su tanjurići plastični za torte sa vodom.termostat je kineski digitalni za sto kuna.zadnja tura je od 22 jaja,6 mućaka i 10 neizleženih pilića,tj. Samo 6 živih vragolana.temperatura je namještena od 37,8-38,2 C,staklo je vlažno a svi otvori zatvoreni tijekom inkubacije.zanima me kako da postignem veći uspjeh.i još nešto:imam kanthal žicu debljine 0,6mm i htio bih od nje napraviti grijač pa molim pomoć,koji promjer namota i koja duljina te žice mi je potrebna? Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh