• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Nemreš o kvaliteti marke suditi po jednom primjerku.

Ponekad Einhell (npr.) ispadne bolji od Makite (npr.)

No, videl sam puno više majstora koji imaju Makite nego Einhelle.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pravi test alata priznam dvojici majstora i to klesarima i onima kaj čiste kravama papke no one koje poznam ne koriste ni Einhel ni Makitu .
 
E

el pibe

Guest
Sve ovisi na kaj se čovjek namjeri.I kod kupovine je dobro pogledati malo kaj piše na pločici sa podacima,tko je napravil i di.Kod kupovine gledam kod Makite uzeti ako ima japansku.Ja imam model velike flekserice GA9020 kod mene je nekih slabih deset godina.Pretežno režem beton,ciglu,kamen.Sve di je puno prašine i još vozi dobro.Je počele su dolaziti ove za istočno tržište "rumunjke" sad koliko su pouzdane te mašine ne znam.Nedugo sam uzel jednu malu brusilicu pa bu vrijeme pokazalo svoje.Za 400kn ne bum propal.Po meni firma Makita jedna od boljih u rangu cijene i za sada imam dobra iskustva i uvijek mi je u užem izboru:(y):
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Uvijek ima prašine kad se radi sa brusilicom ali mislim da je najgora metalna prašina. Susjed radi klesar već puno godina, ima 4 bosch brusilice i sve imaju manu jer stator nije zašarafljen pa se pomiče u plastici pa pucaju žice što idu na četkice. To možda pukne jednom godišnje ali tri od četiri se to dogodi a inače samo četkice i gas. Makita koja je bila donor rotora bila je u klesarskom poslu i imala je kolektor izderan do plastike između lamela što znači da sam ja valjda imao peh sa greškom na rotoru ležajevi su na obje china.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
E

el pibe

Guest
Fino si napravil ovaj stolek za oberfrezer.Imam ti predlog zašerafi si na ovaj "firung" štraf od nekih deset cm. visine pod 90stupnjeva.Onda si moreš na to pričvrstiti "češalj"da ti fino stišče obradak taman prije kronera.Lahko deneš i dva jednoga poslje kronera i nemaš prelazov(grba) i ono najvažnije nemre ti obradak hitit nazaj i ober važno prsti su na sigurnom:(y):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Na taj povišak firunge sam več pomislio,imam neki alu. profil pa ču baš tog srezat i našrafit na tu firungu.A taj kao graničnik na firungu bi mogo bit i neki ležajčič na polugi sa federom i malog hoda a sve skupa na utor da se štela visina.Izgleda mala stvar ali vremena ode puno da se izradi i da liči na nešto pa i da služi namjeni.:drink:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Za tačku na i je namontirana na cevni okvir od odsluženog stola,sad če u stalaži čekat na poso.Na donji dio se stavi neki uteg i dosta je fiksno za frezanje,več probo i zadovoljan sa igračkom.:icon_biggrin:




image upload no size limit
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Antonio, možda da možda ne. Koliko ima snage i koliko je radila?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ak je kod tebe možeš barem odšrafit ovaj poklopac sa strane i pogledat u kakvom je stanju kolektor i četke-koliko je zajeden kolektor od četki.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,082
Pogledaj iskri li jako na kolektoru.
Ako ne, vrijedi. Košta dvostruko.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Današnji pregled buvljaka bio uspešan,našo pravi alu. pedal po sindikalnoj ceni od 3eur.Jest da je prodavačica bila malo tamnije boje ali pedal je ok.Popodne sam ga več očistio i stavio nove kablove,sad samo još da mi pošalju reostat da ga vežem preko pedale i spravica gotova.:icon_thumright:

free photo hosting
adult photo sharing
image sharing
 
E

el pibe

Guest
abarth ti ja pošaljem pedalu samo mi ju naj skuriti:icon_thumright:Malo izgleda komplicirana ali dam ti i uputstva a i ja sam ti logistika ak bu trebalo:(rofl):
 

Prilozi

  • 001.jpg
    001.jpg
    42.7 KB · Pregleda: 121
  • 002.jpg
    002.jpg
    62.6 KB · Pregleda: 118
  • 003.jpg
    003.jpg
    65.2 KB · Pregleda: 108
  • 004.jpg
    004.jpg
    65.5 KB · Pregleda: 97

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
El pibe može li ovo čudo zvuk flexa pretvorit u neku od Avsenika pa da se sa više veselja radi sa flexom.:cool2:
 
E

el pibe

Guest
Kak ne,nemaš straha ima da ti fleksa pjeva ko Nuša Derenda :icon_wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh