• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

E

el pibe

Guest
Zgzac Sve ja to razmem ali pogle za tu lovu si kupiš prek kvadrat kvalitetnog brusnog papira na platnu i zrežeš si krugove za onakav stariji model lamelke.i garant buš više obradil nek sa tom rašpom.Tak sam ja nekad delal dok nisam još imal hoblerice i šlajferice.Daske i grede za podove sam rješaval sa velikom fleksom.Eto za moj ukus te rotorašpe nisu sretno rješenje da ne pričam da mi se jedna razletila.Srećom pa me nije niš pogodilo.Za neke manje stvari ok ali ne imati velika očekivanja oko te rotorašpe.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pa meni i treba za nekaj sitno u kucnoj radinosti. Šmirglina dobijem kolko mi i ne treba i te krugove si rezem sam. Ma sve 5! Razmem ja tebe el pibe. Da se bavim s tim profesionalno, il poluprofesionalno, vjerojatno bi imal isto razmišljanje ko ti !?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
@kawasaki0201

Danas sam ga rastavio i vidio da je to ubiti samo jedna mala pločica sa 3 - 4 stvari unutra... E sad, kad ja njega uštekam u struju i unimerom mjerim na polovima daje mi napon od 4,12V, ak' to treba bit 12V onda je nešto prdeknilo... Baterija daje 6.04V.

Inače na bušili nema nikakvog loga niti imena...

A to izgleda ovako:
 

Prilozi

  • 20160327_145220[1].jpg
    20160327_145220[1].jpg
    60.1 KB · Pregleda: 99
  • 20160327_145228[1].jpg
    20160327_145228[1].jpg
    43.2 KB · Pregleda: 90
  • 20160327_145534[1].jpg
    20160327_145534[1].jpg
    44.5 KB · Pregleda: 94
  • 20160327_145545[1].jpg
    20160327_145545[1].jpg
    42.7 KB · Pregleda: 92

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
da ne pričam da mi se jedna razletila.

Meni se zimus razletila jedna roto rašpa a samo ju prislonil na drvo. Sin mi je bil blizu mene, umro sam od straha. Otpali komad nisam našel. Nikad više kod mene !
 
E

el pibe

Guest
AirBox to je klasični Einhelov punjač koji ima ulaz sa strane za adapter.Imam ga ja negdje moram ga potražiti.Ja bi prije rekao da je tebi baterija gotova.Sam punjač nema dosta snage da pokrene motor.Tako sam ja isprobavao,spojio sam direkt sa žicama bušilicu i punjač znači bez baterije ali samo je dalo naznaku da bi proradila.Po meni je baterija prije krivac.Ja sam isto mislio da mi punjač ne štima.Ali naletio sam na akciju i kupio akicu sa dvije takve baterije.Jer da sam kupovao samo jednu bateriju koštalo bi me preskupo.Tak da sam si iskompletirao dvije akice dvije baterije i dva punjača.Stari punjač je ispravan.Znači problem je bio u bateriji.Već sam pisao u ovoj temi o tome.

dado6340 velim ja opasna je ta rašpa ko sam vrag.To su opaki okretaji za taj disk.Možda tko ima regulaciju da malo smanji obrtaje.Svejedno niti sigurnosti niti trajnosti.Pa ko voli nek izvoli ja sam je kupio prije dosta godina kad su bile novitet na tržištu.Sad je zadnja opcija da bi više to zašao kupovati.Imam još nekoliko komada koje su mi ostale.Jednostavno ih ne volim i stvarno sam radio sa strahom i oprezom.
 
Posljednje uređivanje:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kupi nove baterije preko ebaya i ubaci u staro kuciste

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
@AirBoX, budem ti pogledal kaj imam od tih punjaća po radioni. Jel imaš mogućnost štekanja direkt u bateriju dok je u bušilici?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
@el pibe.
Prije mi se palila ova mala ledica kad bi uštekao punjač u struju, a sad se ne pali, moguće da je ona samo pregorila, a moguće da je i punjač. Danas budem probao spojiti direkt na bušilicu punjač pa ću vidjeti jel stvarno do baterije... A baterija mi djeluje standardno i kontam da bi je mogao kupiti u bilo kojoj trgovini sa alatom. Kao i punjač.

@kawasaki0201
Nemam tu mogućnost. Samo baterija u punjač.

U slučaju da mi ne uspije ovo gore navedeno spajanje... Jel ima neka dobra duša da ušteka svoj punjač pa ako ima multimetar izmjeri napon na polovima? Bio bi jako zahvalan :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
Izmjeri napon iz adaptera, te napon u podnožju za bateriju.
Regulator je gotovo uvijek u podnožju, tak da je pri tebi vjerojatno regulator pregoril (radi loše baterije). Nemoj adapter direktno spajati s baterijom jer ga može uništiti.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nisam mislil direkt, nego dali ima đek, utor, za direktno uštekavanje? Moja ajnhelica ima za punjać ali i ima za direktno uštekavanje adaptera i baterju dok je u bušilici.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pre par meseci mi sused donese blekdekerovu 12v bušilicu i kaže da je ne može napunit.Ja malo mjerio origi punjač i sasvim malo je pokazivo,kažem ja njemu nabavi novi punjač a kaže on stara je bacit ču je i kupit novu.A ja ko ja priklopim bateriju na auto punjač a smanjio sam amperažu i napunim pa mu je vratim.Od tad sam mu več nekih 5 puta ju napunio jer njemu treba samo za koje sitne poslove.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sa sajma malo alata preskupog za moje potrebe.Kupljena jedino kanta za gorivo od stihla,tako da če sad stihl bit za nalivanje goriva u husqvarnu za ostalo nije dobar.:icon_rofl:
080420161707.jpg
[/url] [/IMG]
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Ne znam gdje bih postavio ovo pitanje, ali jel zna tko dobrog i postenog tokara u siroj okolici Bjelovara?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Bila akcija pa sam danas kupio zelenu MAKITU u lidlu:icon_rofl:pored sam uzeo još pilice za sve vrste drva i metala tak da za hoby potrebe če bit sasvim ok.Htio sam imat pravu makitu ali previše para za ono malo što če meni trebat ovakav strojčič.

screen capture
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pila sa dvima pilicama je 40 eu a kompleti u kojima ima tri pilice su po 5 eu.Kompleti su različiti ja sam uzeo jednog za metal i jednog mješanog.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ne u slo ali cena bi i kod vas trebala bit ista samo u kunama.Prati kad je akcija jer akcija traje samo par dana.
 

Najnoviji postovi

Na vrh