• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Za male prijenose. Od Fuchsa.. Renolit CL 00, polutekuća mast.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Zbog ovog koferčiča sam danas napravio 300km ali isplatilo se,sad če igranje sa strugom bit bolje.
:(angel):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Mislim da je bilo pametnije kupit ovaj kofer neg neke protektor gume:icon_fU:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
za početnike je strija ili vidija , ( a bome i za tvoj stroj)
Puknuti ja osobno vise volim radit sa ploćicama nego sa noževima. Ako se zatupi, okrenes i peglas dalje, a nož ako ode pa brusi, pa lotaj..., ovak dok se sj... bacis u smeće, zamjeniš i peglaj dalje. Jedanput sam sa noževima dobil skoro mlade, istokarivao sam na fi 400 rupe kaj su bile autogeno rezane, zlo živo. Svako malo ili je vidija zgorela ili se okrhnula na okovini. Puknul mi film, uzel u strojni držać 2 pločice i udri miško, išlo kaj u repu, a i više sam mogel ukopavati nego sa nožom.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
za pločicu mora biti dobar stroj , bez lufta, bla,bla,bla
Paaaaaa..., otom potom, ja sam te rupe radil na staroj razlokanoj TRB-jki radijalki. Prije dok još nismo imali velikog borverka u firmi, sve komade kaj nisu mogli na mali borverk sam pokal s tom radijalkom.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Tu garnituru nisam kupio zbog noževa več zbog kofera jer je lepi drveni pa može u krajnem slučaju poslužit i za podpalu.:cool2:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne bi se više mješal u ovu raspravu vidim da me šišate u tom polju ,

rekel bi moj gazda kad smo gledali za komadom :
Idemo , ti nisi još prav počal a ja više prav nemrem
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
ne bi se više mješal u ovu raspravu vidim da me šišate u tom polju ,

rekel bi moj gazda kad smo gledali za komadom :
Idemo , ti nisi još prav počal a ja više prav nemrem
Naj se ve zvlačiti od posla!
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ovakvih klešta za švasaparat po trgovinama još nisam zasledio,svuda imaju samo iz obične pločevine štancano i na kraju mali bakarni nastavci.Ove sam danas našo na buvl. u MB i stopice na metar za sitne novce.Tip je imo i one slične stegi isto iz nekog mesinga ali sam radije uzeo ove kao štipalke.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Decki koga zanima prodaje se nesto alata iz bravarske radionice , alat stoji vec devet godina ima par aparata za zavarivanje tracna pila za rezanje profila skare za rezanje flaha , kompresori za bojanje i tako jos ponesto . Ako koga zanima neka mi se javi imam slike u racunalu ali ih neznam tu postaviti a rado cu ih poslati na mejl , lijepi pozdrav !
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovakvih klešta za švasaparat po trgovinama još nisam zasledio,svuda imaju samo iz obične pločevine štancano i na kraju mali bakarni nastavci.Ove sam danas našo na buvl. u MB i stopice na metar za sitne novce.Tip je imo i one slične stegi isto iz nekog mesinga ali sam radije uzeo ove kao štipalke.
jesu i nisu dobre , no tebi se to sigurno neče dešavati ..ako zakvačiš kabel pa smakneš masu ili loše primi na neku cjev padne na pod pukne ko da je od stakla ...
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ak pukne pukne je.. ga,onda opet stavljam obične i ove reklamiram na buvljaku:icon_rofl:A imam pitanje za tebe:na ovo čudo ide samo plus i ozemljenje ili grešim.Ulaz plusa na namotaj i izlaz na ručici za regulaciju.Za beli kabal nisam baš siguran šta se tamo nakači.Inače ima oko 8,5kila i nek bi imo 7 ili 10 ampera što bi za moje igračkanje sa elektrikom trebalo bit dosta.
Trebam dobit još neku pametnu kutiju pa lepo to spakovat unutra tak da je vani samo kotač za regulaciju i izvodi za priključenje potrošača.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja poštivam old skul majstore ali ipak sam malo mlađi , ne znam kaj je to ..osim da ima dosta bakra u tome ,xd

logika kaže da ide samo plus , odnosno faza ...time se ograničava struja (amperi) prema nekom trošilu
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
To je variak sa kojim se može regulirat voltaža od 0 volti do 270 volti i može se priključit potrošač od 1,5-2,0 kw.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Abarth:
- na početku namota ide nula, zajednička za ulaz i izlaz
- na "sredini" namota ide 230V
- četkica je izlaz

Uzemljenje bi trebalo biti negdje posebno spojeno (obično na jezgru, a ako ne, onda na ohišje).
 

Najnoviji postovi

Na vrh