• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mislim da je bio prošli četvrtak. Kupio sam nedavno preko facebooka sds bušilicu i stvarno se dobro ponaša za sad.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Od cetvrtka je kod nas u lidlu za 444kn. 100nm zavrtanja i 300nm odvrtanja.
Kupil sam ga. Lidlov je malo drugačiji od ovoga iz Hofera. Nema vrtnje u praznom hodu dok nije regulator brzine stisnut do kraja, pa nema ni regulacije momenta. Ovaj akumulira brzinu za udarac, pa je zato broj udaraca puno manji, ali jači.
Ima 10,8V bateriju u ručki i kabel za rad prek upaljača.
https://katalozi.net/lidl-katalog/lidl-katalog-neprehrana-2-10
Koga zanima, ima još par komada u lokalnom Lidlu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kupil sam ga. Lidlov je malo drugačiji od ovoga iz Hofera. Nema vrtnje u praznom hodu dok nije regulator brzine stisnut do kraja, pa nema ni regulacije momenta.

....

joj kaj se bude smijal kad bu MUHA išel vaditi potrgane šerafe iz kojekavih dekli :icon_pray:
Ovaj akumulira brzinu za udarac, pa je zato broj udaraca .....
kaj mamata feder pa okine ko zračnica ?,:biggrin:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Da, izgleda kao da namata feder, a lupi tek kad se motor zavrti na veću brzinu. Zapravo, neki način centrifugalnog uklopa.
Kad nije uključen, izlazna osovina nema veze s motorom i slobodno se okreće. Isto tak stoji dok je gumb regulatora stisnut do pol. Motor se čuje, ali se izlazna osovina ne vrti.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Nek mi zamjeri ko hoče ali ti alati iz lidla i kojekakvih centara su alati za kolekcionare. Ljude koji vole imati ali alat ne koriste. To čak nije alat ni za hobi korisnike.

ZJ, donesi ga da da mu razradim čekič pa ga vratiš ispravnog ili neispravnog :(angel):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Muha, nema ti se kaj zamjeriti, nebi se baš u potpunosti složil s tobom.
Jasno je da to nisu profi alati, ali za povremenu upotrebu su OK.
Imam mali šarafciger (3,6V) već punih 7g.i dok sam doma, stalno nekaj šarafi. U garanciji su mu zamijenili bateriju, tak da ova druga dela već punih 4 g.
Bušilicu 10,8 V isto tak stalno imam u rukama. Ide joj treća godina i ne posustaje.


Ovaj udarni iz Lidla
282944-2x.jpg

namijenjen je prvenstveno umjesto ključa za kotače koji se dobi u autu, a od kojega je često malo koristi kad treba zamijeniti kotač.
Za probu je otpustil i stegnul maticu na Same-ovom kotaču, M20x1,5 (OK30), bez ustručavanja.
Sigurno nebi dugo živjel pri Gajgera, jer mu tam nije ni mjesto.
Kupil sam ga prvenstveno da vidim jel paše njegva baterija u ovubušilicu. Paše, i to mu je najveća vrlina, jer sad imam dvije baterije za dva alata koji se ne koriste istovremeno.
Zato sam ga i odlučil zadržati.
Ak hoćeš, donesem ti ga, pa ga slobodno razvali, jel još tri tjedna ga morem vrnuti :)
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
namijenjen je prvenstveno umjesto ključa za kotače koji se dobi u autu, a od kojega je često malo koristi kad treba zamijeniti kotač

Kog nam ku*ca onda isporučuju alat s autom, ako ga se ne može upotrijebiti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Ja osobno iz lidla imam set nareznih svrdla ( dobil na poklon za rođendan). Okretač je pukel na prvom narezivanju M6 , ako narežeš maticu moraš pročistiti i šaraf jer se koraci baš ne podudaraju. Kad narežeš nemaš brige, imaš lufta i samo moraš nježno stezati.
Ovaj moj kupi svako malo neku zvečku u lidelu i ako bi to sve skup na kup deli to je ništ korist, za silu se može s tim poslužiti ali samo za silu.
On s tim alatom dela kak i ti. Isproba ga, napuni bateriju i vrati ga u kofer da se odmara.

Ni treba meni tog alata, ja više volim u rukama osjetiti kaj se događa, a kotače na autu (sebi) kilo ključem stežem.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da, izgleda kao da namata feder, a lupi tek kad se motor zavrti na veću brzinu. Zapravo, neki način centrifugalnog uklopa.
Kad nije uključen, izlazna osovina nema veze s motorom i slobodno se okreće. Isto tak stoji dok je gumb regulatora stisnut do pol. Motor se čuje, ali se izlazna osovina ne vrti.
taj gumb rgulatora , jel to stručni neki naziv za ono kaj stiskaš kažiprstom kak i na pištolju okidač?
Pišeš da se motor čuje a ne vri firkant , to daklem nije ON/OFF prekidač nego neki s krivuljom ?
To meni po tvom opisu govori da je tu nekaj neispravno :icon_mrgreen:
daj snimi neki video da vidim kak to radi da ne bi i ja došo u napast spaliti janjca za to ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Ono kaj stiskaš kažiprstom. Nije ON-OFF, već je regulator kak na bormašini.

Kog nam ku*ca onda isporučuju alat s autom, ako ga se ne može upotrijebiti?
Slažem se s tobom. No, jesi li kad probal otpustiti kotač s tim ključem?

Muha, ti si profesionalac, a mi ostali SSM:)
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Ne. Zakaj?
Na Caddy-ju je ključ za kotač pukel pri prvoj upotrebi, na Jugu je bil kratak da si ga moral nogom otpuštati...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na novom WV kombiju se okrenul oko glave šarafa skoro mi nos stradal i još ima WV znak otisnut na sebi .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Upotreba sile bez upotrebe mozga??? Ili ih je neki glupan nategnul s pistoljem.....
To vam ja i pripovedam za ovaj stroj za izmjenu guma na automobilu..... kak da ih jednom mjesečno mjenjaš pa bez toga nemreš živjeti....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Kojega si vulkanizera videl da steže moment ključem?
Svi stegnu udarnim pištoljem, a to je obično iznad 15kpm, pa ga ti otpusti onda na terenu.

Muha, ovaj otpušta sa do 300Nm, a steže na do 100Nm ;)
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja sam bio u Zg pred dva mjeseca i primjetio da mi po autoputu malo tresu gume pa sam navratio do jednog vulkanizera i tamo ih je čovjek kulturno stegnuo sa moment ključem.
Na saxou sam okretao ključ oko vijka koliko je bio tanašan a na yugu iako je kraći mogu sa svojih +100Kg skakati po njemu i bome ide vijak a ne ključ.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
Na vrh