• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Kupil sam ga bil za probu. To je stroj za 6-kutne nastavke, najviše Torx i dugačke šarafe za drvo.
Ovu adaptaciju na pol cola sam koristil i lijepo je pritegnul čak M16, no to je silovanje stroja u krivu namjenu.
Da ima kombinirani prihvat, 1/2" izvana i 6-kutni 1/4" izbutra, bil bi pravi stroj, s kojim bi se dali i pritegnuti (no ne baš i otpustiti) šarafi na kotačima auta.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Meni bi posluzio za male gedore, od 6 do 14 mozda do 17. Mana je mala baterija, kad bi se mogla pribavit 3 ili 4 ah.
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
NH imaš ih na njemačkom lidlu, PARKSIDE® Zusatzakku 4 AH für "Parkside X 20 V Team" - Lidl.de . , nažicaš pajdaša koji je u švabiji i dopela ti je. ja sam tak kupil dosta alata kod njih samo sam dal od pajdaša adresu. Ovo je blo zadnje kaj sam uzel

54463100_2266111180322976_6227913883001028608_n.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Baterije možeš kupiti i u Zagrebu, u firmi koja servisira alate za njih.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Isto sam naručio sabljasti pilu i bateriju od 4 Ah . Baterija bi trebala biti 30 eura. Koliko je kod nas takva baterija ?
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Ne razumijem koji je razlog da sa novim adapterom može postići veći moment. Moment = sila puta krak. Sila je ista (isti alat) pa se nešto može razlikovati samo po kraku, odnosno veličini adaptera :rolleyes:.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Jednostavno, ovaj Milwaukee bolji adapter je krući i manje se uvija, pa bolje prenosi udarac.
Ovaj jeftiniji je dulji pa se udarac pretvori u uvijanje, pa u toplinu, ponaša se, dakle, kao torzijski amortizer te time limitira moment.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Jebo te film.
Kupi i donesi mi ga da se igram s njim par dana pa da se uvjerim u istinitost scenariste i režisera. Da vidim po čemu je film sniman.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Jednostavno, ovaj Milwaukee bolji adapter je krući i manje se uvija, pa bolje prenosi udarac.
Ovaj jeftiniji je dulji pa se udarac pretvori u uvijanje, pa u toplinu, ponaša se, dakle, kao torzijski amortizer te time limitira moment.
Ma možda je tako ali kako kaže MUHA, duplo :oops:.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Bila je baterija od 2Ah i punjač prekjučer u Lidlu.
Za veću bateriju možeš pitati u firmi Microtec koja servisira Lidlove aparate.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ako zadovolji uzet cu mu vecu bateriju mada mi se i ova cini ok. Sarafio sam dosta i jos je na zelenom.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
321
Kupio sam borere na ebay_u, onako čisto iz znatiželje. Činili su mi se kao oni iz Lidla. Imam osjećaj kao da nisu dobro nabrušeni. Kad nabrusim buši bolje, ali još uvijek slabo. Koliko god silim ne troši se a slabo buši. Možda ne znam brusiti ili je to jednostavno smeće. IMG_20190816_201022.jpg
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kut 118° i da vidiš burgijanja.

Na dašcici ureži kut pod cca. 118° i pod tim kutem brusi... Nema da ne buši, makar od kartona bio morat će bušiti osim ako ne bušiš tungsten haha
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Pitanje je od kojeg su materijala boreri. Pretpostavljam da su od materijala koji se ne može dobro naoštriti. Imam nožić koji sam pokušavao naoštriti ali nema šanse dok sam drugi nožić naoštrio bez problema-dobar materijal.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
99 komada za niti 10usd i onda čuđenje zbog ne bušenja..ja sam 2 platio toliko i vrijede svakog usda.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
321
Ja znam što je dobar borer I koliko košta i uvijek imam dobar komplet. Ovdje me je samo zanimalo jel ovo što vrijedi, ali očito da ne.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Nisi puno novaca dao,a opet ima sigurno dimenzija koje ćeš nekada zatrebati pa imaš borer s kojim budeš odradio a da nemoraš nekud ići u nabavku..uglavnom ti kineski boreri,nastavci za aku bušilicu i slične stvari,što jeftinije to lošije..
 
Na vrh