• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

iemte

Član
Tu od
19 Lis 2019
Poruka
95
Ja nije da puno šarafam ali volim imati dobar alat i ne volim kad mi nešto fali. Godinama skupljam.
Ima još toga sa strane...
 

Prilozi

  • 20191018_155655_resized.jpg
    20191018_155655_resized.jpg
    130.5 KB · Pregleda: 58
  • 20191019_140012_resized.jpg
    20191019_140012_resized.jpg
    101.2 KB · Pregleda: 57
  • 20191019_140251_resized.jpg
    20191019_140251_resized.jpg
    109.8 KB · Pregleda: 59
  • 20191019_140422_resized.jpg
    20191019_140422_resized.jpg
    117.9 KB · Pregleda: 60
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,646
Ko i većina nas, ako ti treba bar jedanput, uzmeš, najvjerojatnije će trebati kasnije opet.... A kaj nemrem objasniti svojem starom, volim kad imam nekaj svoje, a ne kad mi treba čekić da idem posuđivati
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ahh. Imam takvog u kući, al' sam ga "odj" lagano. Ne možeš biti poljoprivrednik i održavati sam strojeve bez nekihza početak osnovnih pa i boljih i/ili specijaliziranih alata, koji ako hoćeš kvalitetnije i koštaju koju kunu više nego običan šarafciger, al' neki to ne razumiju dok ne dođe period da treba taj alat i da bi bilo super kada sada ne bi trebalo ići tražiti po trgovinama ili posuđivati po selu. Naravno, ne možeš imati baš, baš sve, ali neke stvari treba imati.

Ja npr. polako slažem mozaik od "običnog" alata do onog specijaliziranog, kako za traktore i strojeve, tako i za vozila jer ruku na srce ne dam pare nekome za banalne stvari.

Ako Bog da sreće i zdravlja u planu je i dobar tokarski stroj, vulkanizerski stroj, autodizalica, dobar TIG švasaparat, itd... Ali to spada u malo duži period i poslovni plan. :D

Izvin'te na monologu. :ROFLMAO:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Ovo sve podržavam, al' vulkanizerski stroj...
Ne košta malo, a da baš svaku godinu mijenjas gume na felgama sumnjam.. Osim ako nemaš neke usluge koje bi opravdale...
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Može li mi neko reci misljenje o ovom pneumatskom udarnom odvijacu? Da li je ok za kucne poslove i za odsarafljivanje tockova... znaci ne nista teze od toga? Link
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Sa kompresorom od 25L zaboravi na bilo kakav udarni odvijač. S 50L još ajde, da se nešto lakše, ali sa 25L ćeš samo psovati i sebe i pištolj...
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
I 50 je malo. JA imam od 50 i pištolj iz lidla. Jednostavno nije to to. Premalo je to zraka a pištolj treba puuuno... Možda bolje kupiti električni udarni odvijač.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
To nije mjerilo brate, komsija mi ima jedan odvijac bzv marka na kompresor od 25 l I bez problema odsrafljuje srafove na tockovima I te sitne zajebancije, zanima me samo misljenje o ovom odvijacu. Nisam znao da je njemacka marka.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Može služit za pripomoć jedino ko što ja koristim, ali obavezno dotezanje kasnije. U početku korištenja bez dotezanja rezultat tri ispadnute matice sa kotača... Neke malo jače zategnute stvari ne može odšarafit, mora se popustit ručno.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Nece ici...po protoku komresora....nece ici...zapremnina pripremljenog zraka pod odredjenim pritiskom....to da
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,581
To nije mjerilo brate, komsija mi ima jedan odvijac bzv marka na kompresor od 25 l I bez problema odsrafljuje srafove na tockovima I te sitne zajebancije, zanima me samo misljenje o ovom odvijacu. Nisam znao da je njemacka marka.
Kineski uređaj, kojega često prodaje (austrijska) trgovina METRO. 310Nm i 114lit/min izgleda taman za otpuštanje šarafa na kotačima. Zategnuti može i više nego kaj ti treba.
Ide to s malim kompresorom, samo kad ne treba dugo neprekidno šarafiti.
Veliki spremnik je nadomjestak za mali protok pumpe kompresora.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
To nije mjerilo brate, komsija mi ima jedan odvijac bzv marka na kompresor od 25 l I bez problema odsrafljuje srafove na tockovima I te sitne zajebancije, zanima me samo misljenje o ovom odvijacu. Nisam znao da je njemacka marka.

Odvije da, ali jedan šaraf pa čekaj da napuni pa opet jedan i tako. Prije odviješ ručno nego tako
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,581
Nebi se složil. Za jedan šaraf trebaš vrlo malo zraka, tak da možeš bez brige odšarafiti 4-5 šarafa, a onda do pritezanja zamijenjenog kotača napuni bez brige. Govorimo o šarafima za kotače auta, a ne M22 na kamionima, jer mu ni takav pištolj ne bi bil dovoljan.

Imal sam godinama mali kompresor s 25 lit spremnikom i malo jači pištolj od toga, pa vjeruj, znam kaj govorim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,581
Imam takvoga: 4kWmotor, 3 cilindra, 87 lit spremnik (samo).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
50 litri kompresor i CP pištolj na direkt otpusti kad je minimalno 7 bara tlaka bez brige ali je problem kaj ti trebaju antifoni jer stalno radi.

Posluži to za otpustiti kotače ali pitanje je koliko se to isplati imati doma. Kad ga trebaš onda osjediš od čekanja da kompresor nadruka tlak. Ja radije i prije ručno odradim takav zadatak.
To je po mom za ljude koji imaju vremena ili hoče imati i takvu igračku doma da bi imali....
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Nebi se složil. Za jedan šaraf trebaš vrlo malo zraka, tak da možeš bez brige odšarafiti 4-5 šarafa, a onda do pritezanja zamijenjenog kotača napuni bez brige. Govorimo o šarafima za kotače auta, a ne M22 na kamionima, jer mu ni takav pištolj ne bi bil dovoljan.

Imal sam godinama mali kompresor s 25 lit spremnikom i malo jači pištolj od toga, pa vjeruj, znam kaj govorim.
Ok. Ja samo pišem iz svog iskustva. Ovaj iz Lidla s kompresorom 50litara kineskim ne može otpustiti šaraf od kotača kojeg zategnem na 110nm moment ključem. Uopće. Tak da ono, i nije neka korist od njega.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,581
Taj pištolj ne valja jer nema dovoljan moment.
Potraži na YT-u “kritiku” toga alata.
 

Najnoviji postovi

Na vrh