• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,618
Naš forumaš mi je spomenul da je kupi one sa Super Goldy-ja i veli da su dobre.

Videl sam ju otvorenu u dućanu. Zanimljiva ali preskupa.
Crna bušilica je sasvim OK, iako je i njoj cijena paprena.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Supergoldy hmm...
Mozda i je skupa ali iduca najjeftinija varijanta je bila vise nego duplo skuplja.
Iduci alat koji pikiram je aku mazalica, ali ce biti od milwukeea.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Evo i ja riskiral 650 novaca za aku set busilica - brusilica, 24v 5,0 AH dvije baterije u kompletu,,,
Onako na prvi dojam busilica fino radi, ima i dosta snage (iznenadilo) ali flex nekako malo ronda, ili je previse fiksan ili nema podmazivanja, danas ce se malo zaviriti u unutrasnjost glave,,,
Kupljeno najvise radi flexa jer bi mu namjena trebala biti pomoc prilikom rezidbe u vocarstvu i vinogradarstvu,,,
Ima grana koje su predebele za velike skare a motorna pila mi nije opcija,,,
Samo da napomenem da je kruzna vidija rezna pila isla gratis,,,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,618
@Plemeniti, poveznica nije dostupna članovima koji nemaju FB račun.
Napiši još neku poveznicu ;)
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Evo i malo rezime kupljenoga,,,
Brusilica nakon dodavanja masti radi odlicno pogotovo ono za sto je kupljena, dakle granje cca 4 cm debljine, koliko moze odjednom radi promjera pile prereze u trenu, rez fin i gladak,,,
Nedostatak je mali promjer pile, isprobano sa vecom fi 180 mm ali promjer rupe ne odgovara, bez prstena, pa je postavljena odokativno, ide super ali opasno je jer nema zastite jer su sve te zastiteod fi 180mm za velike brusilice pa valja jos malo poraditi na tome,,,

Busilica iznenađujuce fino radi i ima snage, tlacili smo je do smrada sa konusnim borerom od 32 mm na 4 mm plocevini,,,
Kad su baterije pune i brusilica i busilica rade super,,,
Nije to vjerovatno za neku profi upotrebu ali za povremeno se posluziti pogotovo na mjestima gdje nema mogucnosti prikljucka na struju i vise je nego dobro,,,

Usudio bih se reci da ovo nije uzalud bacen novac,,,

c065.gif
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
One crne prije su imale razčičite baterije od zelenih. Za ove ne znam.
Kupil sam zelenu bušilicu prije mjesec dana za 299kn i mislim da je ova preskupa. Radije bi gledal neku marku.
Glede baterijske brusilice: imam Ryobi 18V 4Ah i mogu reći sa to nije Bog zna kaj. Probal sam i Lidlovu;iako je moćnija od ove koju imam, ipak je slabo upotrebiv alat radi nedostatka snage.
Na žalost, Lidl je promijenil dobavljača alata: umjesto kvalitetnijeg Kompernass-a, sad prodaju Grizzly Tools.

Nije promjenio dobavljača... Dio alata je od Kompernassa,a dio od Grizlly Toolsa.
Već duže vremena je tako.

Imam dosta njihovog alata...i nedavno sam u DE kupio aku bruslilicu,aku bušilicu(onu jaču,udarnu kao) i mali aku odvijač,bušilica i brusilica su Kompernass,odvijač je Grizzly.

Na njihovim njemackim stranicama je navedeno da su im Kompernass i Grizzly jedni od dobavljača alata.

Znaci treba samo gledati kod kupnje što je od Grizzlya,a što od Kompernassa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,618
Na Performance (crnim) alatima (u prodaji prošlog tjedna) piše OWIM Gmbh, dakle ni Kompernaß ni Grizzly.
Tko će ga znati.
BTW, bušilica izgleda dobro napravljena, ne klima se, ne šlaga, ima Röhm borfuter, samo košta ko dvije zelene.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Evo i ja riskiral 650 novaca za aku set busilica - brusilica, 24v 5,0 AH dvije baterije u kompletu,,,
Onako na prvi dojam busilica fino radi, ima i dosta snage (iznenadilo) ali flex nekako malo ronda, ili je previse fiksan ili nema podmazivanja, danas ce se malo zaviriti u unutrasnjost glave,,,
Kupljeno najvise radi flexa jer bi mu namjena trebala biti pomoc prilikom rezidbe u vocarstvu i vinogradarstvu,,,
Ima grana koje su predebele za velike skare a motorna pila mi nije opcija,,,
Samo da napomenem da je kruzna vidija rezna pila isla gratis,,,
Pa kakve su to velike škare da nemogu odrezati 4cm ja i sa teleskopskim režem to čak i do 4.5cm.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Nisam pisao da sa skarama nemogu odrezati 4 cm debele grane vec o tome koliko poklonjena sajba moze debelo otpiliti,,,
Inace koristim Tick mislim da su rucke 80 cm duzine,,,
Buduci da sam u procesu pomlađivanja stabala trebam orezati grane koje ponekad budu debljine i preko 5-6 cm, zato je u planu kupnja sajbe od fi 180 mm,,,
Dostaje meni pilanja sa rucnom pilom, ubija to,,,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Kupljeno najvise radi flexa jer bi mu namjena trebala biti pomoc prilikom rezidbe u vocarstvu i vinogradarstvu,,,
Ima grana koje su predebele za velike skare a motorna pila mi nije opcija,,,
Samo da napomenem da je kruzna vidija rezna pila isla gratis,,,
Nije ti nezgrapno nosit brusilicu po vocnjaku? Razmisljao sam o maloj aku sabljastoj, no cijena me odbila. Ako ovo sljaka mozda si i uzmem reznu plocu pa probam. Samo sto meni treba za vinograd pa je cesto tesko uopce pric pilom ili skarama, a ne brusilicom.

Na ovakvu sam mislio:

 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Infaco preklopna ručna pila u Cedar-Agro za kakvih 160kn i da vidiš, e sad jedino ako ne voliš puno ručni rad, onda ništa. Ja derem sa Felco 8 i Infaco ručnom pilom i da vidiš posla, jedino baš stare čokote ostavljam za motorku, ali ovo sve do 3cm odradim ručnom pilicom.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
@
Nije ti nezgrapno nosit brusilicu po vocnjaku? Razmisljao sam o maloj aku sabljastoj, no cijena me odbila. Ako ovo sljaka mozda si i uzmem reznu plocu pa probam. Samo sto meni treba za vinograd pa je cesto tesko uopce pric pilom ili skarama, a ne brusilicom.

Jasno mi je da je ovo univerzalni alat i da vjerovatno nece u svim prilikama biti idealan,,,
Ovo je relativno mali iznos novaca a ti alati ce vjerujem posluziti i u svakodnevnim aktivnostima kad mi se jednostavno neda razlaciti produzni kabel,,,
Sigurno nece biti ni prvi niti posljednji alat koji ce mozda biti promasena investicija,,,
Gledao sam i ja te sabljaste ali stvarno su mi malo previse skupe za to koliko mi trebaju,,,
Ja trenutno imam grana koje su i preko 7-8 cm a to je previse za velike skare,,,
Za koji dan krecemsa rezidbom pa ce se pokazati vrijedi li to ista ili ne za tu namjenu,,,
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Ja za takve namjene imam einhell aku sabljastu pilu i reže sve od voćki, svinjskih polovica i svakakvih daski, čak sam i osovine rezao gdje nisam mogao sa brusilicom prustupiti. Za tu cijenu meni super alat a baterije koristim i za druge njihove alate.
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
Ima li neko iskustva sa ovim let lampama na kartuše?
koja je bolja/sigurnija verzija, ova na ove duguljaste kartuše ili ova druga?
_vyr_1966plynova-letlampa-TYPHOON-KP01080P-MEVA-kuk-4-kartuse-set.jpg rothenberger-forrasztolampa-kemenyforraszto-keszlet-vizvezetek-szereleshez-rothenberger-rofix-...jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh