• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,341
Ja za takve namjene imam einhell aku sabljastu pilu i reže sve od voćki, svinjskih polovica i svakakvih daski, čak sam i osovine rezao gdje nisam mogao sa brusilicom prustupiti. Za tu cijenu meni super alat a baterije koristim i za druge njihove alate.
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
Ima li neko iskustva sa ovim let lampama na kartuše?
koja je bolja/sigurnija verzija, ova na ove duguljaste kartuše ili ova druga?
_vyr_1966plynova-letlampa-TYPHOON-KP01080P-MEVA-kuk-4-kartuse-set.jpg rothenberger-forrasztolampa-kemenyforraszto-keszlet-vizvezetek-szereleshez-rothenberger-rofix-...jpg
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Imam ovu prvu verziju. Drugu nisam probal.
Kod ove zna biti problem, dok ju nagneš da plamen ne kontroliraš. Plin doslovno curi pa to gori bezveze. Pogotovo kad je puna kartuša.
Kod ove druge mi se čini da toga nebi smjelo biti (nisam siguran), da je plin pod većim pritiskom i možda ima usponsku cijev u boci, pa je možda bolja za preciznije poslove. Još jedanput ponavljam da nisam probal.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Drugu imam i jedini nedostatak je što kartušu nemaš svugdje za kupiti i dosta su skuplje.
Meni koristila za dimilicu za pčele i paljenje peći.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Nabavio Sievert torch/ brener na kojem se mijenjaju plamenici s velikom Map kartušom. Daje visoku temperaturu za tvrdi lem s mesingom do 1000 i više °C. Nabavio isti spoj 7/16" muški na brener, cijev od 2.5 m i ventil za plinsku bocu malu propan butan i koristim za meko lemljenje kositrom oluka.
Mogu se lemiti i bakrene cijevi a nije mi trebalo. Prezadovoljan.
Imaju predstavnika kod nas.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,341
Imam jednu i drugu s tim da ova desna je bolja jer ako se slučajno nešto zaštopa može se boca sa plinom skinuti jer ima ventil u sebi dok kod obične kartuše nema skidanja dok se ne potroši. Jedino je nešto skuplja od obične kartuše ali meni se je pokazala puno bolja, s tim da na ovoj desnoj može se regulirati i zrak.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Na mojoj "lijevoj" se također može regulirati zrak.
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
za ovu prvu ima svugdi i jeftinije su kartuše
ali ne znam kako funkcionira,jer npr. korstit ću je sad pa je možda pola godine neću,pa ne znam oće iscuriti plin ili tako nešto
ova druga je izgleda preciznija al kartuša nema svugdi i dosta su skuplje
tako da ne znam ni ja. možda onda ipak uzmem drugu,jer ne planiram često koristiti
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Za ovu prvu kupujem kartuse po 17 kn.
Da svaki mjesec promjenis jednu nije puno, a neces...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ovo je cijena u trgovini koja mi je najbliza i u velikok vecini stvari najskuplja, neki dan sam kupovao pa mi ostalo u sjecanju, a ne znam koliko je po ostalim trgovinama.
 

iemte

Član
Tu od
19 Lis 2019
Poruka
95

Imam ovakvu račnu, kako se zove ovaj nastavak na glavi? Pokušavam pronaći jer bi morao kupiti ali ne vidim nigdje.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Nazovi COMET, zastupnici su za Unior, tamo sam kupio taj nastavak za cca 20 kn.
Evo ti šifra:

Šalju i poštom.

NADOPUNA: vidim da je ovo u videu 3/4" račna, jel trebaš za tu veličinu ili 1/2 ?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh