• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
obavezno mutimetrom ispitat faze. ispitivač nije mjerodavan kod toga ;)
Evo nakon nekog vremena nakon što sam odgonetnuo nedostatak jedne faze, i nakon što sam izmjerio da je cca 410 V napon u utičnici kad sam spojio iskakali su osigurači pa sam stavio sva 3 da budu po 25 ampera, i sad je super sve. Kompresor pumpa i gasi se na 9 bara, a pali se na 5 i za sad sam zadovoljan :D
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Patim se godinama sa zamjenom uljnog filtera. Na nezgodnom je mjestu i jako je težak pristup uobičajenim trakastim ključem. Malo sam tražil po netu i pronašel dvije opcije koje koje bi odgovarale, kaj se tiče prostora. Univerzalni i za određeni model filtera.

Koristim filtere od 2 proizvođača: original VM (kad ga uspijem nabaviti) i MAN-ov. Za MAN-ov odgovara ključ koji je na drugom linku, a za VM-ov bi trebal

Razlika je u broju ploha na koje naliježe ključ (14 ili 8).
Najpovoljnije bi mi bilo kupiti univerzalni s prvog linka. Ima li netko iskustva s takvim ključem? Jel možda bolje kupiti dva (6-14 i 76-8) ili se ograničiti na MAN-ov filter?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Evo fotki gdje je smješten filter.
 

Prilozi

  • IMG_20200428_080447.jpg
    IMG_20200428_080447.jpg
    36.3 KB · Pregleda: 37
  • IMG_20200428_080508.jpg
    IMG_20200428_080508.jpg
    31.4 KB · Pregleda: 36

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Skidaš li ovu mrežu?
Ja koristim nekog jeftinog s lancem, a na autu stoji isto tak samo je još ispred kiler...tak da ovdje možeš plesati.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Problematično jer su dva šrafa nedostupna bez demontaže još nekih dijelova. Čak sam razmišljal da tu mrežu razrežem na dva dijela i spojim s 2 flaha, Onda bi se relativno lako skinula polovica mreže (perforirani lim) i dobil zadovoljavajući pristup do filtera.
No, rješenje s ključem ili čak s ključevima, mi se čini jednostavnije.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa da probušiš da i sve okolo zamastiš, pa to se ne radi tako, lako kad si na grabi nekoj, ili dizalici.
Kak mi se čini i sa ključem bi imal borbe. A veliš sa remenom nejde? Možda ovakav ključ?
83771_1024.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Patim se godinama sa zamjenom uljnog filtera. Na nezgodnom je mjestu i jako je težak pristup uobičajenim trakastim ključem. Malo sam tražil po netu i pronašel dvije opcije koje koje bi odgovarale, kaj se tiče prostora. Univerzalni i za određeni model filtera.

Koristim filtere od 2 proizvođača: original VM (kad ga uspijem nabaviti) i MAN-ov. Za MAN-ov odgovara ključ koji je na drugom linku, a za VM-ov bi trebal

Razlika je u broju ploha na koje naliježe ključ (14 ili 8).
Najpovoljnije bi mi bilo kupiti univerzalni s prvog linka. Ima li netko iskustva s takvim ključem? Jel možda bolje kupiti dva (6-14 i 76-8) ili se ograničiti na MAN-ov filter?
Onaj prvi s linka po mojem iskustvu ne valja, barem ja nisam zadovoljan s njim.
Ovi ostali dva su ok ključi ali imaju problem kaj imaju prihvat za alat 3/8, a ne 1/2 i tu odmah najebu. Da se to popraviti ali onda imaš dorađivani alat kojeg si mogel i sam napraviti...

Da ne duljim, ja sam u počecima, kad sam bil mali napravil ovaj alat od lanca razvoda od Fiče. Mislim da bi ovakav alat domače izrade zadovoljil tvoje potrebe koje ja vidim na slici.
Samo nemoj gore zavariti colovu gedoru kak sam ja napravil 😇



 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Inače imaš filtere koji imaju vijak na dnu filtera, često to bude 27 ključ :).

Na FENDTU 309 LSA sam imao takav originalan filter...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kupljenec,
ovo je slično kao na mojem prvom linku, samo su namesto flahov, ona ovom narovašeni štifti.

Muha,
hvala na informaciji da onaj prvi nije dobar. Bi li možda bil dobar kad bi se čeljusti skratile tak da prime na mjestu gdje je filter u obliku višekuta.

Za MANN-ov filter postoji originalni ključ koji je vjerojatno malo bolji
Čak je cijena ok, ali dostava je 15 eura.

Pogon mi paše 3/8" i 3/4" jer nemam gedore 1/2", a najbolje bi bilo kak je na MANN originalu. Kad se 3/8" razloha, mogu navariti visoku maticu M16.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
301
Ekipa, slazem si polako neki prostoriju u kojoj bih imal sav alat, pa me interesiraju vssa iskustva sa UNIOR, PROXXON, BGS, kljucevima? Da li ce biti ok za neku amatersku upotrebu, par strojeva posarafiti doma
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
301
ne bi bas te neke jeftine, prije par mjeseci kupio neki jeftini set 6-32 za 169kn i pozalio isti dan

trazim barem neku srednju kvalitetu
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ekipa, slazem si polako neki prostoriju u kojoj bih imal sav alat, pa me interesiraju vssa iskustva sa UNIOR, PROXXON, BGS, kljucevima? Da li ce biti ok za neku amatersku upotrebu, par strojeva posarafiti doma

Odličan izbor za doma, bolje stvaeno netreba.
Sve kaj si nabrojal je odličan alat.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Neznam jel imate takve problema, mene kod novog uniora živcira što mi se već na dva alata izvlače ručke van...
 

Najnoviji postovi

Na vrh