• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
A gdje ima takvih dugačkih traka za kupiti?

Ako pogledaš, pogonski valjak je oko 120mm, na 3000 o/min brzina je oko 19m/sek (1130m/min).
Možeš ići do 200mm, odnosno do ~30m/sek (1800m/min).
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
321
Hvala na odgovoru. A za traku je jednostavno. Napravim ju sam kakvu trebam.

A gdje ima takvih dugačkih traka za kupiti?

Ako pogledaš, pogonski valjak je oko 120mm, na 3000 o/min brzina je oko 19m/sek (1130m/min).
Možeš ići do 200mm, odnosno do ~30m/sek (180
m/min).

A gdje ima takvih dugačkih traka za kupiti?

Ako pogledaš, pogonski valjak je oko 120mm, na 3000 o/min brzina je oko 19m/sek (1130m/min).
Možeš ići do 200mm, odnosno do ~30m/sek (1800m/min).
Ma nema nigdje za pogledati uzivo. Barem tablicu na motoru. Kako znamo da je motor 3000 o/min? To mi se čini ipak pre velika brzina,neznam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Brusni diskovi se vrte 80m/sek, pa nije previše, tak da ovih 20-tak m/s ne bi trebalo biti previše.

Ako pogledaš neke gotove na AliExu, vrte se 4...9t o/min, a promjer pogonskog valjka je oko 40mm.
To ti odgovara 120mm na 2-polnom motoru.

I sam se odavno spremam napraviti nekaj slično, no ne znam gdje kupiti brusne "remene" niti kojih su dimenzija.
Imam motor 3f 1,1kW 3000 o/min. S jedne je strane borfuter, a s druge bi mogla biti ovakva "remenica" za 50mm traku.
 

ivica1946

Novi član
Tu od
11 Sij 2018
Poruka
24
Ima neko kakva iskustva sa rucnim cikularima bosch ili makita

Bosch je nesto jaci za istu cijenu, i ima vecu dubinu reza

View attachment 47563

View attachment 47564
Kroz rad mi je prvo dopa ruke Bosch gks 190, odličan alat. Gledao sam ga duže vrijeme i kupio sam ga napokon ima jedno mjesec dana.

Samo riječi hvale.

Makitu nisam probao ali za gks sam uz to imao takve preporuke da se nisam dvoumio.

To je moje iskustvo...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
A gdje ima takvih dugačkih traka za kupiti?
Nedavno sam ti napisal, Renotex KC.
Biraš granulaciju, dužinu, širinu ;)
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Fala.
Ma, nisam ih videl u lokalnim dućanima, zato...a u KC nisam davno bil ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Ko bi to držal u lokalnim dučanima? Ovaj treba ovakvu dućinu, ovaj ovakvu širinu, pa sto vrsta granulacije.....
Ima u Svetoj Heleni jedan privatnik koji isto radi po mjeri
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Pretpostavljam da postoje standardizirane duljine i širine, kak za ručne tračne brusilice, koje se mogu naručiti prek E-Baya i slično...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Pretpostavljam da postoje standardizirane duljine i širine, kak za ručne tračne brusilice, koje se mogu naručiti prek E-Baya i slično...
A to sigurno, ja velim za ove domače uradke.
I ja sam jednog takvog delal gore za poglavarstvo pa su tam po trake išli ;)
 

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
258
Jel ima možda ko kojim slučajem epl 32 za rent sutra? Dam za kavu gablec, 1000 kuna🙂 do prije podne bi ju trebal, dolazim bilo kam po nju🙂znači od jedno 8 do 12 bi ju trebal🙂

Ja imam ali 1coll je prihvat
Imam i teroru 1coll i redukciju 1/3'4/1'2
 

Najnoviji postovi

Na vrh