• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
229
Po čemu su te papagajke od 80 eura bolje od nekih jeftinijih i po čemu su bolje od nečeg drugog, ključeva recimo? Nije provokacija :) Zanima me jer su mi papagajke u biti zadnji alat koji imam u mislima kad trebam nešto odšarafiti zašarafiti.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,006
Pa obzirom da mogu mijenjati čitav set ključeva i nisu skupa. Proizvođač je vrh u svijetu ručnog alata, a sam alat je po meni nezamjenjiv, bilo u kućnoj radionici bilo kod profesionalaca.
To da one mogu svašta odvidati ok,ali da mogu zamijeniti čitav set ključeva možete mačku o rep zakačiti
Po tome ispada da je dovoljno mehaničarima imati samo ove papagajke :mad:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,677
Po čemu su te papagajke od 80 eura bolje od nekih jeftinijih i po čemu su bolje od nečeg drugog, ključeva recimo?
Ovo
KNIPEX 86 03 xxx.
Knipex-86-03-180-Zangenschluessel-40mm-180mm.jpg

nisu papagajke, već štel-ključ. Čudo od alata. Imam takve, mislim, 180mm.

Imam i model 87, "papagajke", koje još bolje drže takve komade koji se deformiraju:
cfuoeuze6eskg5qw34av.jpg


@bane, naravno da nemru zamijeniti garnituru i namjenske ključeve, ali mogu biti velika pomoć na raznim mjestima. I ja sam mislil da su bez veze, dok nisam nabavil (dobil) one prve pred skoro 30 godina...a onda sam ove druge (samo stariji model) kupil na za nekih 30-tak kn...
 

Pirko

Novi član
Tu od
16 Svi 2020
Poruka
22
Po čemu su te papagajke od 80 eura bolje od nekih jeftinijih i po čemu su bolje od nečeg drugog, ključeva recimo? Nije provokacija :) Zanima me jer su mi papagajke u biti zadnji alat koji imam u mislima kad trebam nešto odšarafiti zašarafiti.
Nisu ovo klasične papagajke, već kliješta s paralelnim otvaranjem čeljusti. Velika razlika.
Nije mi namjera nikog ubjeđivati, već pohvaliti nešto što je meni najkorisniji alat u radionici.

Kupi, posudi, probaj i daj onda mišljenje... Vidjet ćeš o čem pričam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
To da one mogu svašta odvidati ok,ali da mogu zamijeniti čitav set ključeva možete mačku o rep zakačiti
Po tome ispada da je dovoljno mehaničarima imati samo ove papagajke :mad:
Podržavam tvoje mišljenje.
Najviše od svega volim kad mi dojdu biseri koji su glavu vijka ili matice zaokružili takvim alatima.....

nisu papagajke, već štel-ključ
To na slici lijepo izgleda ali štelajuči ključ je nekaj sasvim drugo.
Ovo bi se moglo zvati švicarski nož.....
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
179
Ima san priliku radit s malom parkside brusilicom i mogu rec da bi brze posa obavio s rucnom pilom. Bila je zelena s jednom baterijom i tankim diskom. Cin se osloni vlastitom tezinom na metal gubi snagu. Malo jace pristisnes i gasi se. Nisam ocekiva nesto puno al mogli su se bar malo potrudit
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,020
Ovo je crna. Performance 🤣.

Ta mora letjeti..

Ali radio sam ja sa makitom 5x skupljom. Nissan još vidio brusilicu na baterije (jednu bateriju) da mogu reći da super radi..

Ali kad ti negdje u polju treba onda te baš briga jel radi dobro ili super. Bitno da radi...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,677
Evo uspjeli ste me nagovoriti. Ajde da i ja probam taj parkside aku View attachment 62842
Meni se ti novi modeli ne sviđaju.
O aj prvi model, D4, mi je nekak najbolji od ta tri modela s mogućnošću promjene brzine.
Ovdje je dobra usporedba :

Sam koristim onaj prvi Performance model iz 2020.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,020
Evo sad sam ju tek probao.

Da sam ranije pogledao ovaj video ne bi ju kupio.

Koja je budala smislila ovo dugme za rad treba u zatvor.

Pa to je toliko nezgodno za stisnuti da to nije normalno.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,020
A taman sam obećao kolegi da idemo rezati stupce metalne u vinogradu koji mu smetaju za stucer 😂😂😂😂
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,677
Onda ju vrati kad izrežeš. Raci da nisi zadovoljan ;)
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
229
Ima san priliku radit s malom parkside brusilicom i mogu rec da bi brze posa obavio s rucnom pilom. Bila je zelena s jednom baterijom i tankim diskom. Cin se osloni vlastitom tezinom na metal gubi snagu. Malo jace pristisnes i gasi se. Nisam ocekiva nesto puno al mogli su se bar malo potrudit
Ja imam zelenu i kad joj se malo prilagodiš, to je stroj samo takav. Naravno, primarna karakteristika joj je da je prijenosna pa ne moraš vući kabel ili je koristiš negdje gdje uopće nema struje. Ili je koristiš za kraće radove. Dosta brzo troši bateriju, s 2 Ah nema smisla uopće ni raditi, 4Ah izdrži 15-30 minuta, ovisno o opterećenju. Ima manje okretaje od takve male na struju. Gasi se ako je baš zajašeš. Ova ograda koju sam nedavno objavio je komplet napravljena Parkside: švasaparat sa žicom s prahom, aku brusilica, brusilica mala na struju, aku bušilica i aku udarni. Da ne spominjem ostali sitni Parkside pribor. Na struju sam pilio, na aku brusio i to mi je ispalo idealno. A sad idem po isplatu od Parkside za reklamu :)
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
179
Makita od 40v serija radi odlicno samo sta je samo baterija 200 eura. Prva u prodana u splitu ako je za virovat prodavacici u ducanu. Jedan lokalni bravar takodjer nije ima povjerenja u nju ali kad je proba osta je u soku koliko snage ima.
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
229
Za te novce bi i ja očekivao ništa manje od savršene aku brusilice. Ovo je ipak jeftinije od toga pa zahtjeva malo kompromisa.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja bi ovo kupio samo da daju poticaje uz nju..u tom kontekstu..ništa dalje od toga .A narocito vezano uz događaje od par dana unazad.
 

Najnoviji postovi

Na vrh