• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Samo zalosno da kako johabica kaze "hladni pogon ministarstva poljoprivrede" odlazi oko 40%.proracuna
Sve te raznorazne sluzbe bi trebale bit u svrsi unapredjenja poljoprivredne proizvodnje,a kako nas unapredju zna se.Umijesto da nas pomazu i unapredjuju te sluzbe su uglavnom mjesta uhljebljenja stranackih podobnika...a sljedece godine kad nam je na raspolaganju 300mil.€ iz EU fondova najbolje ce se vidit njihova ucinkovitost...
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Samo zalosno da kako johabica kaze "hladni pogon ministarstva poljoprivrede" odlazi oko 40%.proracuna
Sve te raznorazne sluzbe bi trebale bit u svrsi unapredjenja poljoprivredne proizvodnje,a kako nas unapredju zna se.Umijesto da nas pomazu i unapredjuju te sluzbe su uglavnom mjesta uhljebljenja stranackih podobnika...a sljedece godine kad nam je na raspolaganju 300mil.€ iz EU fondova najbolje ce se vidit njihova ucinkovitost...

Ovdje sve piše u vezi odrađenog plana ruralnog razvoja odnosno povlačenja sredstava eu.

http://barometar.vecernji.hr/topics...e-upitno-332-milijuna-eura-iz-e/#analysis-241
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Dali ima nekog iz SMŽ da je dobio poticaj za osiguranje usjeva? Izgleda da su opet isplatili 40% manje nego sto je rečeno. Isto tako i za ulaganja u poljoprivredi. Mislim bolje išta nego ništa ali nisam mislio s tim novcima otiči na skijanje nego pokriti minuse. Nema mi gorega nego kad računaš s tim novcima a njih nema.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Računaj s onim što imaš, a ne s onim što bi želio imari i dalje ćeš stići.:cool::icon_fU:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
Dali ima nekog iz SMŽ da je dobio poticaj za osiguranje usjeva? Izgleda da su opet isplatili 40% manje nego sto je rečeno. Isto tako i za ulaganja u poljoprivredi. Mislim bolje išta nego ništa ali nisam mislio s tim novcima otiči na skijanje nego pokriti minuse. Nema mi gorega nego kad računaš s tim novcima a njih nema.

meni isplatili 2443 umjesto 3900...to je ona igra riječi DO 30% od ulaganja..ali nema veze!bolje vrabac u ruci nego golub na grani..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
hehe,ja sam iz gore spomenute opcine mali bukovec... mogu samo biti sretan zbog toga,ma kakvi poljski putevi,to su autoceste,magistrale... nije ih ni trebalo uređivati,bar ne tak kak su to sad napravili...:icon_hang::icon_hang::icon_hang::icon_hang:
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
Tako piše i u čestitki našeg ministra za Božić i novu godinu,evo tog djela:

"Ministarstvo poljoprivrede svakodnevno radi na osmišljavanju i primjeni svih mjera koje su nam omogućene kroz dva temeljna stupa Zajedničke poljoprivredne politike. Kao što već svi znate prvi stup – potpore, ovih je dana dobio zeleno svjetlo - naša Agencija za plaćanja u poljoprivredi dobila je akreditaciju što je potvrda da je spremna već u prvim mjesecima 2014. godine započeti transfer novca za sve oblike potpora na račune naših poljoprivrednih proizvođača, i to po strogo kontroliranim europskim pravilima."

a cijelu čestitku možete pročitati na stranicama ministarstva poljoprivrede
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
Opet se ograđuju jer je velika razlika izmedu jakovinine izjave na tv da poticaji ce krenuti u prvom mjesecu i ove u bozicnoj cestitki u prvim mjesecima 2014 g LAZU LAZU I OPET LAZU
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Seljančice,pa gdje si ti,baš sam neki dan tražila koji tvoj post,tek da vidim jesi li živa.

Ma gdje će poticaji, evo se opet uzimao kredit - znači - para nema,a sada će ih biti još manje,evo tope zime,ljudi će trošiti manje plina,manje će Linić u bagajnu dobiti,a onda neće niti nama dati.Ali za tajkune bude,oni nemoraju brigati - dok ima sirotinje.bogataši će imati šta uzimati.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma da,u pravu si - samo su oni iz bivše vlasti imali u planu uz EU poticaj ispačivati i iz državne blagajne do ujedničavanja iznosa poticaja sa starim članicama unije,a ovi su odluku jednostavno stornirali.Po starome bi poticaji bili puno izdašnij.
Nitko o tome nepriča ništa - još nijednog vođu udruge nisam čula niti riječi o tome.Ali,nije to toliko bitno - ono što je puno bitnije i zaista od važnosti,a o čemu isto tako nitko ne razmišlja je što se nigdje,niti od vođe seljačkih udruga niti bilo kojega seljaka nečuje nijedna riječ o novom mirovinskom zakonu.Jel se tko zapitao i reagirao na informaciju da će seljaci morati do mirovine raditi do šezdest sedme godine? Jeli to fizički moguće? Može li čovjek od šezdeset i kusur godina u poljoprivredi svojim fizičkim radom privrijditi samostalno toliko da pokrije sve izdatke i ostane mu za normalan život?Pričam o ljudima koji nemaju uz sebe mlađe generacije koje će podmetnuti leđa za njih i odraditi dio posla koji oni trebaju odraditi.Poljoprivreda je teški fizički rad.Nikome ne pada na pamet tražiti benificirani radni staž za poljoprivrednike.Niti nama samima.Jesmo li zbila takvi bedaki da glavu poginjemo do zemlje i radimo dok ne krepamo? Jesmo.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Jednostavno po seljački rečeno,od tih eu poticaja Hrvati slabo budu potrgali prste brojeći ih,stvar je u tome što eu birokrati potiču ruralni razvoj a tu ide sve ono oko sela i uređenja a za sve privatne ideje treba gomila papira,novaca i onda čekati da neki birokrata pronađe neku zamjerku i odjebe cijeli projekat i ostavi potencijalnog tražitelja bez novaca ,proklinjat ćemo onaj 1.7 u nadolazečoj budućnosti, jer i eu birokracija je kao i sve ostale
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ajkula i Johabica pa vi ste rođeni za pokretanje novog smjera u poljoprivredi još dok je zima izmislite nekaj da nam konačno krene na bolje :icon_thumright::icon_thumright:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja sam svojedobno pokrenula,zapravo onemogučila opstrukciju obrane protiv tuče raketama na području Republike Hrvatske.Evo,se provodi do danas.Dakle - jel se može nešto napraviti - može.Može,ako izabereš pravo vrijeme i reagiraš na pravom mjestu.I ako izabereš pravi način.
Rekao je nedavno jedan čovjek - on bi u tjedan dana riješio svo svijetsko sranje i usranu ekonomiju - treba mu samo sedam dana i pedsest tisuća ljudi da ih obuči borbi - a onda bi zgazio i skratio za glavu (ko Ajkula)sve hohštaplere svijeta.A ja mu skidam kapu.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma kod nas se riješi situacija jako brzo,jedna vrhunska ekipa hakera da pronađu ukradene novce iz Hrvatske po stranim računima,onih 200-300 tajkuna sa početka 90 tih pozatvarati ,oduzeti im svu imovinu stečenu nakon 90 tih,odjebati eu ,nato,razno razne dogovore ,svu snagu staviti na poljorivredu,turizam i malu privredu koja bi servisirala Hrvatske potrebe,sav uvoz hrane i nepotrebnog ustavom zabraniti,pa tko hoće doći nam u goste ok, tko ne neka produži:icon_madu::icon_madu:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh