• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Ako je to,to onda nam je jasno sve....nakon sto je smanjena proizvodnja mlijeka u protekloj godini za 20% oni prepolovljavaju poticaj....
Ako drzava radi tkzv. fin. disciplinu prema polj. proizvodjacima dali onda ti isti mogu i prma drzavi??Naprimjer zakonski rok isplate naknade za krave odvezene zbog leukoze je 90 dana,a ja novce dobio nakon 105dana???
Takodjer se navodi da cu bit obestecen i za period do isplate, a nisam dobio sve ukupno ni onolko kolko bi dobio od nakupca za kile....kome da se ja zalim???
Neki dan stigne opomena da sam premasio odobrenu mlijecnu kvotu,pa sad moram popunjavat obrasce i slat zahtjeve....a sve to u situaciji kad se uvozi skoro pa pola potrebnih kolicina. ...
Najizglednija opcija odustajanje,jednostavno nevidim vise smisao ove borbe.
 

zetor

Član
Tu od
1 Velj 2014
Poruka
45
ova današnja najava rebalansa u poljoprivredi ne gledi na dobro,nadam se da sam u zajebu ali pogledajte od 2008 kada su krenuli sjeći seljački proračun ,sve je tanji i manji a i nas sve manje a pojedinci iz gradova kupuju zemlju i propala imanja:mur::mur:

slažem se s vama kod nas je isto taka situacija dolaze iz Zagreba i kupuju zemlju i nama podižu cijenu zemlje dabi se oni počeli bavit nekom proizvodnjom i male uništili samo ne znam kuda sve to vodi MOJ NARODE!
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
To sve vodi u propast ili ti robijanje,sramota bit čemo robovi na svojoj zemlji:icon_sad:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
moju zemlju koju su jedan dio kupili moji roditelji a veliki dio je kupljen mukom moje žene i mene ne bude nitko radio ,tko korakne na tu zemlju zna gdje ide,za način odlaska imam stotinu ideja i sve je moguće realizirati uz malo volje a to mi ne nedostaje,nego da ne skrećem puno sa teme,jučer sam otišao podnijeti zahtjev za izlaskom iz selekcijske službe,malo su me čudno gledali i kao pitanje je bilo razlog izlaska.Pa im kažem, gospodo krave su obespravljene i nema smisla da vam mažem vrat,kako se niste zabunili i trošak selekcije naplatili na drugom dijelu isplate poticaj,šlus amen,gotovo, još jedno davanje birokratskom aparatu od moje strane je THE END,:drink::drink:
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
jučer sam otišao podnijeti zahtjev za izlaskom iz selekcijske službe,malo su me čudno gledali i kao pitanje je bilo razlog izlaska.Pa im kažem, gospodo krave su obespravljene i nema smisla da vam mažem vrat,kako se niste zabunili i trošak selekcije naplatili na drugom dijelu isplate poticaj,šlus amen,gotovo, još jedno davanje birokratskom aparatu od moje strane je THE END,:drink::drink:
O ovome i ja razmišljam
Oni govore da će krave koje su pod kontrolom mlječnosti dobiti više a dobiju k....:icon_redface:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Što ti vrijedi da ti čuvaš svoju zemlju kada na tebe jednog dolazi deset lijenčina i gotovana koji svoje prodaju da bi podmirili minuse na tekućem ili kupili kakav drndavi auto. A kada ovaj nakupuje koliko mu treba biti će ko u Americi da mu zagađuješ sjeme ili usjeve pa se ti onda brani.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
slažem se s vama kod nas je isto taka situacija dolaze iz Zagreba i kupuju zemlju i nama podižu cijenu zemlje dabi se oni počeli bavit nekom proizvodnjom i male uništili samo ne znam kuda sve to vodi MOJ NARODE!

Tko god želi neka dođe i kupi moju zemlju, cijena je 30 tisuća eura za hektar, ispod toga mi je isplativa.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Pa pod točkom 7 i 8 valjda ti moraš znati koji su razlozi i koliko da napišeš.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Država uvijek ima načina da otme zemlju, mojima su koamasacijom negdje 50-ih ili 60-ih godina uzeli 2-3 hektara.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
@zeljac
najednostavnije nazoves pa pitas,il ako ti nije daleko odes do HPA pa nek oni to rijesavaju...da nebi bilo poslje nisam znao ili nepotouno popunjeni obrazac...
Ja u ponedeljak idem tamo,a ujedno i rijesit neke druge stvari...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
zeljac@, budući s Bahama, ti nemoraš ništa popunjavati, živjet ćeš od bananna..:mur:
Ipak da ti odgovorim: pod točkom 7 upišeš koliko kg, tj. l mjesečno predaješ otkupljivaču a koliko izravno prodaš nekom drugom, a u točci 8 križić staviš u 4 red ako si novi proizvođač, tj do sada nisi imao dodjeljenu kvotu,
A ovdje imaš uputstvo o kvotama...http://www.mps.hr/UserDocsImages/publikacije/2012/Brosura_Vodic kroz Mlijecne kvote_v5.pdf
 

zetor

Član
Tu od
1 Velj 2014
Poruka
45
glavno da oni nama režu sve za sebe ništa ne pričaju daće smanjiti nego kupuju još nove aute a ne razmišljaju koliko ljudi ima gladni i na ulicama pogotovo ovi ljudi di su sada poplave to je žalosno lako sada doči i obećavati im brda i doline
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Vidiš da Zoki ima rješenje za ova područja gdje su sada poplave. Koliko sam ja shvatio njegovu izjavu od jučer, spremni su ta područja iseliti, ljudima dati "pravednu odštetu" i problem rješen. Što nisu uspijeli mnogi osvajači kroz stoljeća Zoki riješi u času. Da je on bio na čelu Nizozemske ovi bi bili upola manji.
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
svi su oni jednaki dali laburisti prijedlog za smanjenje plaća svim zastupnicioma ------- ali malo morgen-----nebumo si mi smanjili ,,,,,,,,,,
 

zetor

Član
Tu od
1 Velj 2014
Poruka
45
zato uzimaju nama na poljoprivredi koji se naradimo,namučimo i ovisimo o Bogu kako će vrijeme biti oni samo sijede i ogromne plače idu svaki mjesec
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Jutros slušam na radiju i ova ideja o raseljavanj pojedinih mjesta u posavini ide u daljnje razmatranje, tako da bi se vi iz posavine već lagano trebali spremati.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Vidiš da Zoki ima rješenje za ova područja gdje su sada poplave. Koliko sam ja shvatio njegovu izjavu od jučer, spremni su ta područja iseliti, ljudima dati "pravednu odštetu" i problem rješen. Što nisu uspijeli mnogi osvajači kroz stoljeća Zoki riješi u času. Da je on bio na čelu Nizozemske ovi bi bili upola manji.

Rješava i poljopivrednike, bio je izjavio u Saboru da oni koji nisu uspješni neka sele u gradove, ako ova vlast ostane još šest godina neće biti sela ni seljaka.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh