• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
BHORV, na koga se referiraš?

R1 možeš zatražiti kao OPG Ime i Prezime, IOB, iako nisi u sustavu PDV-a. To nema veze.
Račun je račun, ne mora biti R1.

Moje je bilo pitanje zašto uopće treba čuvati račune, kad od njih nemaš koristi? Jel trebaju i računi od goriva, ulja...?
Ma normalno NE na tebe, več na onog prije, al dok sam pisal ti si uletel prije..Sorry.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Pitanje je bilo zasto oni koji su u sustavu pdv-a nemaju racune. Naravno da imaju ali mu nisu kuci nego kod knjigovodje. Svacija je dobra volja oce si kopirati i ostavit i od inspektora oce mu uvazit kopiju. Ako nece, posteno mu daju rok da ih dostavi i gotovo.
 

lucky

Član
Tu od
4 Ruj 2013
Poruka
124
Svaku kopiju koju mu dostaviš mora uvažiti, ako mu ne paše može provjeriti račun ili u firmi di si kupio ili zatražiti nalog za knjigovodstveni pregled računa preko porezne!Nema te pravo zakinuti za poticaj!!!!
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ma normalno NE na tebe, več na onog prije, al dok sam pisal ti si uletel prije..Sorry.

Meni su kad sam otvorio OPG "svi" govorili da uzimam R1 i ja uredno kada god nešto kupujem za OPG uzmem R1.
Za gorivo, gnoj, špricanje, repromaterijal... Doduše uzimao sam i neke poticaje od županije pa su mi i trebali R1. Mislio sam isto da ako ću bit obveznik poreza na dohodak da će mi trebat ti računi i da trebaju bit R1.
Ja sam neke od vas isto shvatio da uopće ne čuvate nikakve račune, što mislim da bi trebalo ako dođe porezna.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Koje u sustavo pdv-a treba imat R1 racune da može pravdat troškove a tko nije u sustavu netreba imat nikake račune. Bar mislim da je tako.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
De vratite se na temu...
Kad kreće poticaj? Jel poslao tko upit u agenciju?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Nije stigao jer ga je Petirka prala sve u šesnaest,jedino koliko sam razumio da bi ove godine bilo isplaćeno 90-95% odobrenog.Jedino što ne znamo koliko je odobreno a to smo trebali dobiti na agronet još u prosincu.
 
Posljednje uređivanje:

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Nije stigao jer ga je Petirka prala sve u šesnaest,jedino koliko sam razumio da bi ove godine bilo isplaćeno 90-95% odobrenog.Jedino što ne znamo koliko je odobreno a to smo trebali dobiti na agronet još u prosincu.

Lažovina svakako nije sreća za seljaka, ali Petirka je sa ostalim tzv. HSS-ovcima u koje kakvim koalicijama što kao prirepci, što kao podrepci bila gotovo 20 godina na vlasti- rezultati su i onim najtupavijima jasni.
A Šolčić je sebi nagalamio 25-30 miliona kunica i sada više ni kredita nema i sada samo prede ili pak šuti kao ona stvar u šaci.:fiery::icon_twisted:
 

Rancher

Član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
135
Ima li kakvih informacija da li ce sutra ici kakva isplata?
Prosle godine je ministar danima prije prve isplate najavljivao milijardu kuna.... ove godine se ne spominju nikakve cifre!
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Postoji njegova izjava kako kreće 30.01. al ne i koliki iznos...
I mene to čudi, jer prošle godine je takva informacija objavljena na agenciji 17.01 sa nekim iznosima, a ove godine tišina.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Ovdje cu napisat,,pa neka admin preseli,,obavio svoju inspekciju,Pitali ste za racune koji nisu u pdv-u,svi su duzni cuvati racune,uz evidenciju spricanja,,njima pravdate kolicinu koju potrosili i napisali u evidenciju,to se cuva 3g...U evidenciju se upisuju i one oranice koje nisu,u poticaju,koje se obradjuju bez papira i poticaja.Mora stimat kolicina sredstava sa racunima,
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh