• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ovo si dobro obrazložila,njima svima je cilj doći do vlade,sabora tamo se najbolje živi na grbači naroda. Pogledajte nekada HSS dok je bio stari Pankretić to je još držalo vodu,onak seljački i ako ti imaš ruku u saboru nema ti ravnog. Sve u svemu moj potpis sve govori o našem društvu i tako će biti svagda. Nikakva ljevica kao sada u Grčkoj niti desnica niti lijevi niti desni centar ne mogu nas izvuči iz dužničkog ropstva,pa ni živi zid niti radnička fronta a kamoli nj. čelnici oni imaju svi jedno za cilj leglo nerada,sabor. Ali Bože moj trebaju nam promjene i treba komplet sabor izokrenut,ali ništa ti ne možeš praznog đepa a to je danas Hrvatska.Počela su predizborna obečanja oko EU fondova spustimo se na zemlju to je za velike,evo nešto o tome sam sam se uvjerio da je tako kada sam se počeo raspitivati prije 20-tak dana.
http://www.glas-slavonije.hr/259271/7/Vise-od-80--malih-gospodarstava-nece-moci-do-novca-iz-EU

Problem je sto smo najivni.mene samo žalosti sto lako zaboravljamo sto je sve bilo prije i tko je šta radio.
I da ce se opet vlast dati u ruke onima koji su nas doveli gdje smo sada.
Netreba te Grke zaliti to je hrpa ljencina koji su naučili dobro živjeti i pogledajte tko je u krizi sve zemlje koje imaju turizam a koje bi najbolje trebale živjeti.
Taj pokojni gospodin Pankretić je ljepo prical kao i Kolinda a radil je za sebe.
Kad je bila zabrana uvoza teladi prije 20 godina onda je dogovoren interventni uvoz a on je već imal sve spremno i oni su upeljali a drugi nisu stigli.
Njegov sin je jedan od većih tovljaca junadi koji je pobral 250 ha zemlje drugim firmama napravili su pAr farmi iz iparda itd.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Zašto bi trebale najbolje živjeti? Zbog turizma? Pa nitko na svijetu osim Hrvatske i par zemalja u Aziji i Africi ne živi od turizma.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Ne,nije se najavila,samo je dosla na dvoriste sa autom..Krave po brojevima gledala,evidencija špricanja,racune od herbicida i ormar..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Daj malo objasni stvar: kakvi računi, kakav ormar?
Ak nisi u poreznom sustavu, kakvi ti računi trebaju?
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
U poreznom sustavu sam..Morao uzet racune,kod knjigovodje,provjerava sa evidencijom,a ormar za herbicide jel ima,to me odmah pitala.
 
Posljednje uređivanje:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pa svi koji imate OPG morate R1 račune čuvat za sve šta kupite za OPG, bili u sustavu PDV ili ne ( porez na dohodak). Morate imati onaj list šta se skine sa neta evidenciju špricanja... i sve za špricanje držat u posebnom ormaru pod ključem. Ja sam u eko i nemam herbicide i pesticide ali moram tako recimo čuvat Nordox75.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Hele, malo si pomješao lončiće..odkud meni R-1 računi kad nisam u sustavu PDV a ima OPG.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ne moraš biti u sustavu PDV-a.
Dođeš u poljoprivrednu apoteku, pevec, kaufland.... staviš stvari na pult i kažeš "molim vas R1". Daš ime, prezime, adresu, OIB i dobiješ R1.
Kako kupuješ gnojivo i špricariju? Imaš sreće što ti još nije došla kontrola.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Ne razumijem, čemu računi ak nisi u poreznom sustavu i ne pravdaš ih?
Ionak plaćaš PDV na sve, a ne vraćaš ga, a niti dohodak umanjuješ računima?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Stvarno te ne kužim?? šta ima kontrola ak ja imam obične račune što sam kupio plativši PDV u trgovini, jer za mene R1 ništa neznači tj ništ ne koristi,Baš bih volio proučit to slovo zakona o čemu ti pričaš..možda sam ja u krivu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
BHORV, na koga se referiraš?

R1 možeš zatražiti kao OPG Ime i Prezime, IOB, iako nisi u sustavu PDV-a. To nema veze.
Račun je račun, ne mora biti R1.

Moje je bilo pitanje zašto uopće treba čuvati račune, kad od njih nemaš koristi? Jel trebaju i računi od goriva, ulja...?
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Tko nije u sustavu pdv-a nemora imat R1 račune toje jasno ko dan.
A nevjerujem da mera imat ikake račune od špriciva nego samo vodit evidenciju špricanja i razduživat ambalažu.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Zašto bi trebale najbolje živjeti? Zbog turizma? Pa nitko na svijetu osim Hrvatske i par zemalja u Aziji i Africi ne živi od turizma.

Trebale bi bolje živjeti zbog dodatnog izvora zarade.
Povezati zelenu i plavu hrvatsku kaj je nekad lupal HDZ+HSS u koaliciji ali nista od toga
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh