• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
nisam rekla da bi radila samo ce i onda biti ovako burno na forumu milina za citat ko neke zute trac novine ima svega od poticaja do ljubavnica tako da zbog toga jedva cekam ljeto i drugi dio poticaja
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
nisam rekla da bi radila samo ce i onda biti ovako burno na forumu milina za citat ko neke zute trac novine ima svega od poticaja do ljubavnica tako da zbog toga jedva cekam ljeto i drugi dio poticaja

ajd bar neko da prizna da mu se ne radi......a da ti nisi zalutala u ovu temu:icon_pai::icon_eyes:
i pripazi na gramatiku da te moderatori ne dohvate.....
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
moja tema su poticaji i ako imaš nešto protiv nemoj čitati .. mene recimo ne opterečuju kvačice na slovima u životu kao tebe imam važnijih stvari o kojima ću razmišljati :icon_weed:
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
moja tema su poticaji i ako imaš nešto protiv nemoj čitati .. mene recimo ne opterečuju kvačice na slovima u životu kao tebe imam važnijih stvari o kojima ću razmišljati :icon_weed:

ma o kojima to molim te.........pa seljak danas mora biti i pismen da bi došo do poticaja ili EU novaca,zato pazi na č i ć,dobro?:(call):
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Sutra krece za kišne gliste potpore.....a nisu ni kokoške isplaćene.
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
235
Kak je situacija sa repom vezano za poticaj. Da li moraš imati otkupni blok ili nekaj slično za predaju repe ili možeš, npr. proizvedenu repu pohranit za svinje a poticaj svakako dobiješ ?

Ne mozes. Do 31.12. moras predat potvrdu o kolicini isporucene secerne repe. Ako to ne predas,nema ni poticaja. Btw. Ove godine sam za vagon repe dobio 1200 kn manje nego prosle godine od secerane, to je po hektaru oko 8.500 kn manje novaca:icon_e_sad:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
ma o kojima to molim te.........pa seljak danas mora biti i pismen da bi došo do poticaja ili EU novaca,zato pazi na č i ć,dobro?:(call):

Baš sam neki dan čuo na TV da je 70-80 posto seljaka nepismena i da je to veliki problem, neka žena iz Ministarstva izjavila.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Baš sam neki dan čuo na TV da je 70-80 posto seljaka nepismena i da je to veliki problem, neka žena iz Ministarstva izjavila.

Mislim da je puno veći problem kaj je ministar nepismen , samo to ne budu priznali....
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Slažem se, samo kažem kako nas je ženetina opisala i da radi nepismenosti nećemo povući lovu za ruralni razvoj ako oni ne pomognu.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Baš sam neki dan čuo na TV da je 70-80 posto seljaka nepismena i da je to veliki problem, neka žena iz Ministarstva izjavila.

Ključna je stvar u cijeloj državi što se u ministarstvima i ostalim službama uglavnom do posla dolazi ili na lizing ili na pušing ili preko rođe iz stranke i da ne detaljiziram dalje pisao sam već o tome dovoljno.:mur::fiery:
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Dečki ja se ne slažem da je 70-80% seljaka nepismenih . Pa gle samo koliko vas tu na forumu ima mladih i baš mi se ne čini da ima nepismenih, a di su tek ostali, pa nije naše selo tak malo kak ga prikazuju . Ruralni razvoj, Ipard,Sapard sve su to ok programi ali problem je u tome da ti kao mlad poljoprivrednik sa željom,voljom i dobrom idejom jednostavno nebreš doći do značajnijih sredstava kroz te fondove jer te likvidnost blokira. Naša agrarna politika je totalno nespremno, nas seljake, bacila u te fondove. Pa pogledajte kaj se prijavljuje na ruralni razvoj sada, 90% samo mehanizacija. I to mogu samo oni koji imaju već velika gospodarstva do kojih su došla na razne i upitne načine.

Umjesto da daju 90% povrata svakom mladom poljoprivredniku, bez ikakovih posebnih uvjeta, koji hoće uzgajati svinje, kokoši hrvatice, patke, zagorskog purana, proizvodnja u sektoru mlijeka koja je na koljenima.....oni će lovu spiskati na mehanizaciju i onda će reći da je iskorišteno 90% novaca iz fondova. A selo i seljak će i dalje u Hrvatskoj propadati zbog toga kaj su seljaci nepismeni...ma daj molim te..

Lokalne samouprave u suradnji sa tim mnogobrojnim agencijama su trebale prije 10 godina smišljati načine kako proizvedene proizvode u sto postotnom iznosu plasirati i prodati u regiji u kojoj su proizvedeni a ne da se sada seljak mora baviti ekonomijom, marketingom, prodajom, proizvodnjom,mora biti mehaničar, agronom, veterinar i građevinar . Pa koja firma ima te sve stručnjake objedinjene u jednoj cjelini ?

U Njemačkoj kad dođeš u neki lokalni kafić nebreš dobiti Coca Colu ili fantu, imaš samo sok od jabuke kojeg proizvodi čovjek koji živi u tome selu. Meso koje jedeš u njihovom "GastHaus" je isključivo domaćeg porijekla kojeg je čovjek uzgojio i zaklao doma u "kocu" koji mu je u sklopu tog restorana ili motela.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh