• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Sreca pa ih nije nitko nagovarao na to ili im garantirao cijene.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pa da treba biti realan a ne dizat kredite pa to što zaradiš za njihove kamate nije dosta.
I kod nas nikad sigurno poticaj kasni neko ako ti dužan za robu kasni.
A naplata uredno stiže
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Soni, bolje da nisi ništa napisao, ali kakvi smo, malo svađe uvijek dobro dođe, onako sportski, iznad pojasa.
Imam pod sobom preko 70 rali zemlje, 10 rali je uljane repice, deset rali je pšenice. To sam počeo sijati iz jednostavnog razloga jer mi to krave ne jedu, i mogu slobodno prodati i malo pokrpati rupe od stočarstva. Ne budem omaložavao nikoga, ali svi mi iskreno idemo linijom manjeg otpora, i radimo ono gdje je manje posla. Repicu posiješ, pošpricaš protiv korova, pratiš kukce da te ne zaje.., prihraniš i moliš Boga da tuču pošalje poslije kombajniranja. Pšenica je slična, uz naglasak na bolesti, iskombajniraš i tamburica u ruke, ako od otkupljivača dobiješ svoje novce. Kod stoke ne možeš mrdnuti, i uz to stalno imaš nekakve, ajde sad je to moderno reći "izazove". Da je tako lako raditi sa stokom i za stoku pripremati hranu, pa nitko se nebi ostavio stočarstva. Mnogo njih se na nagovor zaletjelo u taj "biznis", vidjeli su kalkulacije x krava x litra mlijeka x 3-4 kn, ali su zaboravili uračunati troškove i pad cijene mlijeka. I sad kad se ponovno okreću čistom ratarstvu, koje je momentalno ruku na srce isplativije od stočarstva, odmah idu osude, tipa gledaj pedera, ide nam u konkurenciju, uzima nam zemlju. Mora se znati i priznati da je kod nas stočarstvo uništio SISTEM, i njegovi sluge, počevši od sela, općine pa na dalje do vrha. A to što su kao stočari u prednosti za zemlju, to bi trebalo po istini procijeniti, jer u pravilu zemlju dobijaju pod 1 podanici svih političkih boja, pod 2 rodbina i prijatelji onih koji dijele zemlju, pod 3 možda stočar ako se ta zemlja ne sviđa ovim prije nabrojanima.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Svi stočari koje ja znam su navukli para u poplune za vrijeme zlatnih godina,nakupovalo se zemlje,strojeva,kuća,automobila,kad je bilo poticaja za kravu i za rog. Sad to treba samo održavati i polako čekati kad opet dođu bolja vremena,a doći će.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Bolja vremena za stocare na ovakav nacin nece doci, jer ovakva proizvodnja nije odrziva. Mora se promijeniti nacin razmisljanja, prelazak na ekstenzivno stocarstvo, vise naglaska na meso nego na mlijeko, maksimalna dorada na gospodarstvu... Ovo sto se kod nas poticalo je besmisleno.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Svi stočari koje ja znam su navukli para u poplune za vrijeme zlatnih godina,nakupovalo se zemlje,strojeva,kuća,automobila,kad je bilo poticaja za kravu i za rog. Sad to treba samo održavati i polako čekati kad opet dođu bolja vremena,a doći će.

Auuuu prijatelju al ga usra... nisam stočar ali znam dečke s ovog foruma koji se još uvijek ne predaju, drže stoku i dalje jer moraju, jer su vezani kreditima koje nebi mogli servisirati bez mlijeka, moraju jer nemaju silne sušare i silose da bi se bavili čistim ratarstvom a nemaju niti turbo mehanizaciju (ljute traktore, prikoličetine i kombajne), znam ih dosta koji nisu nakupovali pun kufer zemljurine pa sad čekaju bolja vremena. Znam ih podosta koji preživljavaju i ne znaju kako dalje. Na rubu su egzistencije, zaduženi maximalno na sve strane od veterinara preko banaka do raznih dobavljača.
Da ne pominjem kako nemaju nikakve poplune pune čvrste valute (skoro se gorko nasmijah), sve se mislim što će pomisliti oni koji se prepoznaju dok ovo pročitaju. Znam neke koji će bit ljuti... :(y):
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Itp- s tim spikama nas žele uvaljati samo u veća govna i zaduženja. Situacija se okreće,samo treba malo vremena.

Kićo-rekoh za one koje ja znam. Nisu se svi jednako snašli,jbg,toga uvijek ima.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Mi smo sad dio puno veceg trzista na kojemu je stocarstvo puno bolje razvijeno i ima puno duzu tradiciju nego kod nas. Mi i junice uvozimo, o cemu imamo dalje pricati. Ono sto Kico spominje je upravo posljedica toga sto su ljudima obecavali brda i doline, uvaljujuci ih u dubioze. Ne mozemo mi konkurirati Nizozemskoj ili Njemackoj u proizvodnji mlijeka. Niti cemo ikada moci. Citava Europa se okrece ekoloskoj proizvodnji, nitko vise ne trazi masovnu proizvodnju. Sto je i normalno, jer standard u omrazenim kapitalistickim zemljama raste, pa raste i potraznja za kvalitetnijom hranom. Ali mi smo i onako 20 godina iz njih. Zato nam je poticaj u 80% slucajeva socijalna stavka.
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
231
Cudim se kad vidim sto neki pisu. Pa kako je uopce moguce usporediti stocare i ratare?!?
Kako mozemo bit u istoj poziciji?
Ajde vi koji tako mislite kupite samo 5 krava pa ih drzite godinu dana pa cete vidjeti.
Ne kazem da je ratarstvo lako, ali kazem da stocari radi i ratarstvo i to im je mozda 20-30% posla.
A kalkulacija...mozes bit pametan kolko hoces i vrijedan, zapravo moras..a opet nemozes nista. Mlijeko 2 kune, bikovi 13, a bravci 7!
Ajde ek mi neko napravi kalkulaciju kako uspjeti u tome, bez da se otplacuju krediti, znaci samo odrziva proizvodnja na toj cijeni.
A ratarstvo, posijes-oprskas-ovrsis...ostane koja kuna , a cak i da si na nuli opet ostane poticaj i sve 4 u zrak od 11. do 3. mjeseca a i sad dok je kisa sta rade ratari?
Nemojte mi pricat da nam je isto
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Odustajem od rasprave :) nemam vremena tipkat a i nije tema
 
Posljednje uređivanje:

zetorcrystal

Aktivni član
Tu od
23 Lis 2013
Poruka
272
Svi poljoprivrednici su u istim govnima i sramota je da se prepirete ovako,poticaj treba svima i stocaru i rataru i svima ostalima,vidi se kako su slozni seljaci zato nam i je tako jer smo uvijek bili neslozni
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
mislim da ovakve prepirke nemaju smisla
priie 2 godine prodao sam junicu čovjeku koji drži krave,uzgaja duhan,kamilicu i ima plastenike a mislim da je rekao da drži i svinje
svaštari, negdje izgubi negdje dobije
i od toga žive on i njegova dva sina sa familijama
i mislim da je tu bit toga da ljudi rade i nešto zarade da mogu živjeti
i da bi politika trebala ići u tom pravcu a ne stvarati neke ogromne korporacije ili tome slično
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Đovani, korporacije su stvorene, Du pont, Singenta i Monsanto drže 55% svjetske proizvodnje sjemena, bilo danas na radiju, tako da polako ali sigurno idu k tome da budu gospodari života po cijelom svijetu. Tko se s tim ne može složiti, taj je ili veliki idealist, ili na marici.
Prava nam smanjuju, a tvrde da povečavaju, da je to sve za naše dobro. Valjda je, samo što ja osobno to ne vidim. Valjda sam čorav, ko i večina nas.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nego, kaće poticaj?
Izgleda se svi pomirili da ove godine poticaj u pol manji i šute dobro im je. I sam sam takav. Tako nam i treba nek nas **bu kako im se svidi, oni misle mi šutimo valjda nam dobro. To malo što nas ostalo ceprkat po zemlji svejedno ćemo izumret ko dinosauri
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,720
Španjolci i Meksikanci imaju zlatnu izreku za nešto što nema šanse da se desi manjana. To im dođe svaki dan kao sutra.
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
231
Kaze jedna stara prica....zaboravio sam kako tocno ide, ali sjecam se pouke:

Kaze jedan sef svome podredenom stezi ljudima "remen" dok ne pretjeramo...i tako on svaki dan jos malo dotegne i pota sef sta kazu ljudi, ovaj odgovori -bune se
Kaze -stezi jos
Nakon par dana pita ponovo sta kazu, ovaj odgovori -bune se,
Kaze -stezi jos!
I tako vise puta....i pita jednog dana svog covjeka sta kazu ljudi, ovaj odgovori -nista, sute.
Kaze sef, nije dobro, pretjerali smo, popustaj!
Neznam samo jel u ministarstvu znaju za tu pricu..
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
315
Svi poljoprivrednici su u istim govnima i sramota je da se prepirete ovako,poticaj treba svima i stocaru i rataru i svima ostalima,vidi se kako su slozni seljaci zato nam i je tako jer smo uvijek bili neslozni

Tocno tako
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Vjerojatno i iz ministarstva citaju forum, pa znaju da se svi seljaci vode onom - nek susjedu crkne krava. A i moja nek crkne, pa da susjed nema od koga uzimat mlijeko.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas gužva u Bjelovarskoj ispostavi agencije za plačanje,a polovina ljudi ili je luda il se pravi blesava,svi bi išli kod svog referenta koji je za njihov kraj a pojedinci moraju pozivati da im se dolazi jer nemaju nikog,normalno ja svoje obavio za cijelih 10 minuta.Ove prepirke ratar stočar,pa jbt, to došlo kao komunističko fašističko ratovanje ove političke vlasti,tu samo meteorit pomaže,eventualno duga 9.Ajde jednu laganu za prekrasan dan luftiranja,[YT]https://www.youtube.com/watch?v=YPYuhqIzc9k[/YT],:icon_weed:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ja sam povukao to pitanje stočara
A Na to sam mislio Sirjan,raic,Pankretić,ona teta iz vigensa koji su dobili po par tisuća hektara a ne mi mali bokci za njih......
Dali su njima manja prava kao nama...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh