• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,720
Koliko sam primjetio ti duhanci imaju najviše posla na sam Božić i Uskrs kada stočari dignu sve četiri u zrak i uživaju .
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pozdrav, da li zna itko koliko je kuna poticaj po hektaru za pojedinu kulturu za prijave podnesene za 2015. godinu npr. posebno za kukuruz, posebno za krumpir, posebno za pšenicu i gdje se može dobiti ta informacija?

Nema posebno kukuruz, pšenica, krumpir. Imaš ratarske kulture, povrće, trajne nasade...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Osobno mislim da je duhan najveći problem Hrvatske,jebu ljude da ga sade,svega znanog i ne znanog uvale ljudima da ih sjebu,sa godinom prođu kao i mi većina,onda kada ga poberu jebu ljude sa klasom i cijenom,a država još i sa ovima milicajcima što iskaču po šumama i gorama u potrazi za sitno rezanim upakovanim za tržište,pa onda te hvataju po kafičima šta se puši u kutijama,pa brane narodu da puši tu i tamo,a narod davnih dana popušio,tako da je velika šansa da duhan ode u povijest kao i mi kravari:icon_rofl::icon_rofl:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,186
poima nemaš dečko.........to je isto ko da duhanac kaže,daš kravam jest i podojiš ih.....:(hi):

Das im jest i podojis ih i tako dva puta u danu, 365 dana u godini..

Moja majka je prosle godine bila bolesna 3 dana i dojila je krave i povracala, jer ni ja ni stari nismo nikad dojili, tako da nemojte vi koji niste nikad imali stoku govoriti sta je teze i sta je muka..
Dok je bila dobra cijena , ajd nekako su se sve takve patnje iskompenzirale, ali sada, gotovo je, vise se muka ne isplati..

Koliko sam primjetio ti duhanci imaju najviše posla na sam Božić i Uskrs kada stočari dignu sve četiri u zrak i uživaju .

Ja se nadam da je ovo sarkazam?!
 
Posljednje uređivanje:

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Koja prepucavanja majko mila.
Pa sami biramo kako ćemo živjeti ...
 

zeljkomir

Član
Tu od
25 Velj 2014
Poruka
70
Ej decki, dosadni ste, ponašate se ko neke trač babe, radije se primite teme poticaja!!!!!

Kad će krenut isplata?
 

klint1

Član
Tu od
17 Lip 2015
Poruka
57
Klasični hrvati.Politićari nas jebu na kamare a mi se sveđamo oko totalni gluposti.Nebude nama nikad bolje sa ovakim stanjem uma!!!
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Das im jest i podojis ih i tako dva puta u danu, 365 dana u godini..

Moja majka je prosle godine bila bolesna 3 dana i dojila je krave i povracala, jer ni ja ni stari nismo nikad dojili, tako da nemojte vi koji niste nikad imali stoku govoriti sta je teze i sta je muka..
Dok je bila dobra cijena , ajd nekako su se sve takve patnje iskompenzirale, ali sada, gotovo je, vise se muka ne isplati..



Ja se nadam da je ovo sarkazam?!

Eto vidiš da nema mame krave bi ostale nepodojene....
A pazi ovo meni berba je lani trajala ravno tri mjeseca, prije tri god sam si najebo termogene na bio masu, ta tri mjeseca bi ti se digao u 4 ujutro nabaco drva u ložište i narikto samo doziranje (peleta ili siječke) otišao u polje jel punim sušaru novu. Došli bi doma radnici bi nabacali rame u sušaru ja bi otišao ugasit doziranje biomase i nastavio ložit na drva, drva bacam svakih 45- 60 min u sušare tako skroz do drugi dan ujutro do 4. Umeđuvremenu poslijepodne skidam sam s roditeljima i ženom sušaru od 105 rama, nakrkam si kutije od 120 150 kg, i sam ih bacam u skladište do 4 reda visine....
Hvala bogu ne naradim se..
Samo još da kažem do sredine veljače nisam počeo normalno spavat od dizanja zbog sušara i loženja.

Ej decki, dosadni ste, ponašate se ko neke trač babe, radije se primite teme poticaja!!!!!

Kad će krenut isplata?

Evo kad pitaš krenila meni još u 11 mjesecu 2015 godine ....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Dečki, problem je kaj se mi seljaci međusobno uopće ne poštujemo, najjači smo kad treba nekog popljuvati. Nismo mogli skupiti sto vrećica sjemenskog kukuruza da svi zajedno kupimo na incijativu našeg člana. Sto izgovora i izlika je bilo. POnekad treba pokazati dobru volju i želju za zajedništvom makar za početak nebi ništa profitirali. Pa odnekud se mora početi.
I onda su nam političari uvijek za sve krivi, ha, ha... ne kužim od kud samo ideja u našim glavama da nas politika i vlada moraju zbližiti i ujediniti.
Kad malo čitam ovu temu "poticaji" dojde mi da se ispovraćam. Vlada i politika su krivi sve a mi smo uvijek velike žrtve...pa tko tu koga j...
Kad promjenimo sami sebe i prestanemo biti "seljačine", kad sto tisuća seljaka bude jedna zajednica sa istim razmišljanjem, možda ćemo imati snage i pameti da utječemo na agrarnu politiku.
 

mihajlo

Član
Tu od
28 Sij 2014
Poruka
154
Da poticaji,potpore idu tj isplacuju na vrijeme nebi bilo potrebe za ovom temom i nervozom,neslogom a ovako ....
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,910
Ja mislim da i isplate na vrijeme,bilo bi onih koji bi rekli,e da su isplatili 2 tjedna prije,bilo bi bolje...Plakali smo za novcima,kad su sjeli,nije dosta bilo...a pisalo se da budu isplate i u 5. mjesecu...nebude ni to dosta,već se kuka kak će smanjiti isplate za 20ak%...najgore je što bi se kukalo i da povećaju 50%,jer neki bi htjeli povečanje od 70%...ja sam 5 god radio bez kune poticaja,nebi se žalio da sam dobivao,ali imao sam premalo površina da dobijem poticaj,i gurao sam,a guram i sada..(ne živim od poljoprivrede i suosjećam sa onima koji stvarno ovise o tim poticajima)
Kad sam krenuo ozbiljnije u poljoprivredu,stari me otkantao,a tast mi je reko da imaš poticaje i bar 10ha zemlje bilo bi ok...
Za 3 god dodjem do 8 i po ha zemlje i upišem zemlju i prijavim poticaje,i kaže tast,e da,polakomili su se mnogi za poticajima,pa su otipli kvragu,a da imaš 20ha zemlje,onda bi bio neki ku*ac...i tako u nedogled...da imam 50ha zemlje,rekao bi,da imaš 100ha itd...
Tako razmišljaju mnogi,a to pokazuje da kako su kolege rekle,ne poštujemo se međusobno,jer stočaru je krava "teži posao" nego rataru repica ili duhan...
Nije mi namjera uvrijediti nekoga te se unaprijed ispričavam ako tko tako shvati ovaj post,nije mi to bila namjera..
Ali kako i ministar govori,a mi to ne čujemo ili ne želimo čuti,UJEDINIMO SE...tada smo jači...samo to 99% ljudi ne shvaća...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,481
Puno ima istine u tome ali pusti ti to da svi moramo isto razmisljat. Takva su vremena prosla. A ni uvjeti nisu isti svima nama.
Pod pravim vođom svatko ce dati svoj maksimum. Ne mozes krivit sortu psenice ili svinje sto se razbolila ako si los gazda.
Kako da ja krivim sebe sto je 300 milja eura namjenjenih razvoju sela otislo u ruke trojici tajkuna. Kako da ja krivim sebe dok jedni otvaraju opg na mrtve babe, a meni se prijeti oduzimanjem dodjeljene mizerije. Kako da ja krivim sebe sto je 30 milja kuna ulozeno u navodnjavanje koje stoji prazno, a nisu mene ni ikog pitali oce uopce netko navodnjavat. I za to dobiju nagradu.
Ni jedna tema nije zustra kao di se radi oko novca. Hebo vas on kao da ce te vjecno zivit ili ce te ga ponjet u grob. U par desetljeca ste zaboravili da su vasi djedovi bili sretniji s rucnom kosom, a dopustili ste se uvjerit da dubina dzepa odredjuje kolicinu srece.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Evo, kod mene se sa 1.5. ugasio otkup mlijeka u selu, inače je dukat otkupljivao.. i to malo krava što je ostalo, ode na bubanj.. pa nek potiču onda proizvodnju.. a čega?? Nije samo slučaj kod mene, nego je u dosta tih sela po posavini ugašen otkup...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Nekada je u svakom selu bio laktofriz,i svima bilo dobro,svi dobro živili,a sada se to samo može spominjati.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Ja mislim da i isplate na vrijeme,bilo bi onih koji bi rekli,e da su isplatili 2 tjedna prije,bilo bi bolje...Plakali smo za novcima,kad su sjeli,nije dosta bilo...a pisalo se da budu isplate i u 5. mjesecu...nebude ni to dosta,već se kuka kak će smanjiti isplate za 20ak%...najgore je što bi se kukalo i da povećaju 50%,jer neki bi htjeli povečanje od 70%...ja sam 5 god radio bez kune poticaja,nebi se žalio da sam dobivao,ali imao sam premalo površina da dobijem poticaj,i gurao sam,a guram i sada..(ne živim od poljoprivrede i suosjećam sa onima koji stvarno ovise o tim poticajima)
Kad sam krenuo ozbiljnije u poljoprivredu,stari me otkantao,a tast mi je reko da imaš poticaje i bar 10ha zemlje bilo bi ok...
Za 3 god dodjem do 8 i po ha zemlje i upišem zemlju i prijavim poticaje,i kaže tast,e da,polakomili su se mnogi za poticajima,pa su otipli kvragu,a da imaš 20ha zemlje,onda bi bio neki ku*ac...i tako u nedogled...da imam 50ha zemlje,rekao bi,da imaš 100ha itd...
Tako razmišljaju mnogi,a to pokazuje da kako su kolege rekle,ne poštujemo se međusobno,jer stočaru je krava "teži posao" nego rataru repica ili duhan...
Nije mi namjera uvrijediti nekoga te se unaprijed ispričavam ako tko tako shvati ovaj post,nije mi to bila namjera..
Ali kako i ministar govori,a mi to ne čujemo ili ne želimo čuti,UJEDINIMO SE...tada smo jači...samo to 99% ljudi ne shvaća...
ne shvačam te krivo......ali ti shvati da nismo svi isti........nisu sve kulture jednako dohodovne............čisto ratarstvo(npr kukuruz,pšenica)plača se po ha,a recimo nama koji imamo,neznam već kako se to zove,strateške kulture,nama je to 70% poticaja i jedino što ti ostane(i od toga poplačaš zaostale račune).i sad ti reci da ne ovisiš o poticaju,ako sam te ,kilega dobro shvatio.......?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,910
Kolega labavi sve mi je jasno,nismo svi isti i divim se ljudima koji uspiju preživjeti isključivo od poploprivrede.
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Jedan tijedan je prošao,iduči idu pare ako ministar održi rijeć.

Siću su isplaćivali kroz tri tjedna, kako če ostatak moć u 5 radnih dana...
Možemo zaboravit da če do 15 bit isplaćeno.
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
Molim za pomoc bila sam prijaviti za poticJ ijednu zemlju smo krivo oznacili umjesto ugara je kukuruz da li mogu to sama izmjeniti i kako?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh