• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Kod mene su dobivali da plate porez na zemlju oni koji su davali zakup onom tko je u sustavu PDV-a. Jesi li i ti ?
Meni se još nitko nije požalio da je nešta dobio a to je prvo šta sam im spomenuo kod sklapanja ugovora da ako šta dobiju za platiti da mi jave. Nisam u sustavu PDV-a.
5 kn po ha ili za svu zemlju u zakupu.
 

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
jesam u sustavu sam pdv-a

za mene ovo je katastrofa još jedan u nizu nameta...imam cca 30--tak ugovora pa sad za svakog tako 50 kn godišnje i evo opet jedna ljepa cifra
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
249
Zato se napiše iznos od 10 kuna ili još bolje napravi se ugovor o plodouživanju i ništa ti ne mogu.
 

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
ne vrijedi da napišeš 10 kn kad oni imaju minimalno kolko je po ha i po tome razrežu porez konkretno za našu katastarsku općinu je 363 kn/ha, a za plodouživanje ne znam al i ovako ljudi ne rado sklapaju te ugovore a kamoli još plodouživanje
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Zato se napiše iznos od 10 kuna ili još bolje napravi se ugovor o plodouživanju i ništa ti ne mogu.

A jel to provijereno da za plodouživanje nema poreza,i jel to vrijedi za upisati u upisnik?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Jebe lud zbunjenog,ova isplata od utorka,kao neko očuvanje okoliša i bla bla svašta,ja nemam pojma na osnovu čega su to oni dali,nemam to nigdje u onom zahtjevu od prošle godine
 

Eros

Član
Tu od
11 Velj 2015
Poruka
78
Evo ja takoder dobivam svako malo neke mrvice od kolaca. Jel ima netko kontakt sa udrgama da nam pojasne sto je djelatnicima apprrr zapovjedeno kako i koliko da isplacuju!!
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Koja je ovo sprdačina postala, i meni danas uplatili 35 kn, a neki dan 28 lipa, ne po hektaru nego mi je tolko sjelo na račun...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ja sam okorjeli antikapitalist i pobornik teorija zavjere,masoni,kurve ,sjebani političari i tvrdim vam da ovi nas žele psihički slomiti kada se boje fizički i to im nažalost uspijeva kod jednog dijela,e pa bando šugava ,ja ne idem dizati današnjih 26 kuna ,nema šanse.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Cudnog svijeta, ne valja kad ne daju nista, ne valja kad daju...
[emoji14]

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

FIOLICA

Novi član
Tu od
29 Tra 2016
Poruka
13
Zato se napiše iznos od 10 kuna ili još bolje napravi se ugovor o plodouživanju i ništa ti ne mogu.

A vi bi poticaj jedno 5000 kuna a pisali bi ugovore na 10 kuna????????????????
E vidiš zato nam je svima tako usrano zato što se vara i krade več 20 godina a usput se prasom upire u Todorića a priča o poštenju da ne spominjem stotine malverzacija koje "mali" i nevini seljaci izvode.Uzimaju se računi za PDV kad kupuju repromaterijal a kome oni što prodaju uz ceste izdaju račun,itd,itd.Dok nema reda nema ni novaca.
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
A vi bi poticaj jedno 5000 kuna a pisali bi ugovore na 10 kuna????????????????
E vidiš zato nam je svima tako usrano zato što se vara i krade več 20 godina a usput se prasom upire u Todorića a priča o poštenju da ne spominjem stotine malverzacija koje "mali" i nevini seljaci izvode.Uzimaju se računi za PDV kad kupuju repromaterijal a kome oni što prodaju uz ceste izdaju račun,itd,itd.Dok nema reda nema ni novaca.
Ovo je tema kao o kokoši i jaju. Šta je bilo prije. Sjebano društvo ili lopovi političari.
Svi smo mi društvo u cjelini. I političari i narod. I svi smo isti.
I apsolutno nam nikada neće biti bolje. Nikada.
Mi smo obični kmetovi koji su jedino nešto imali kada su bili pod drugim.
I taj sistem je za*****. Al tako je.


Nekidan na TV-u reportaža o Islandu, ako se ne varam u jeku Eura. Pričali mi drugi o tome. Pa Božo Sušec priča kako je to uređena država.
Veli da na otvorenom negdje vani puši cigaretu. I u šoku mu priđe žena i veli da šta on radi, da ugasi cigaretu jer se to ne smije. I sad on klasični balkanac pita pa kako se nesmije, da šta će se dogoditi ako ju ne ugasi?
A ona u još većem šoku odgovori. Kako mislite šta će se dogoditi? Pa ne smijete to. Ugasite. Dakle ni ne misli na stvarne konsekvence. Policiju ili šta već. To se ne smije i pale im se svi alarmi. To za njih ne postoji.

Kada će naša svijest biti 50% toga (apsolutno nikada), znači naroda u cjelini, onda ćemo mi biti Švicarska x2.
I onda kada narod bude imao takavu svijest, onda neće ni postojati ovakvi političari kakve imamo. Svi su oni odraz društva. Naravno da će uvijek biti pojedinaca. Uvijek. Ali ovo stanje u kojem se mi trenutno nalazimo. Tolika kriza morala i svega ostaloga, ne znam.
Teško nam se piše imalo bolje. Ikada...

Poslano sa mog SM-G920F
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,720
Tako je. Mi bi samo svoja prava i to u punom opsegu i odmah. Svojih obveza se lako odričemo jer moramo nešto odvojiti od sebe, nešto dati. A za progurati se preko reda ili uz neku žnjoru da što prije ostvarimo ono što želimo smo specijalisti i vičemo da je država korumpirana. Doktorima se gura i kada ne žele, kojekakve činovnike se časti od kava, ručkova, poklona u buteljama vina, sirevima ili tko već što ima. I onda se takvi hvale da imaju nekoga svoga u tom i tom uredu ili ustanovi koji će stvar pogurati. Sreća pa još netreba žnjora za javni šekret!
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
A vi bi poticaj jedno 5000 kuna a pisali bi ugovore na 10 kuna????????????????
E vidiš zato nam je svima tako usrano zato što se vara i krade več 20 godina a usput se prasom upire u Todorića a priča o poštenju da ne spominjem stotine malverzacija koje "mali" i nevini seljaci izvode.Uzimaju se računi za PDV kad kupuju repromaterijal a kome oni što prodaju uz ceste izdaju račun,itd,itd.Dok nema reda nema ni novaca.

a kako da ja pišem ugovore kad uzimam zemlju u najam bez naknade i tako pišem ugovore,i kako da pišem račune za prodanog odojka ili janjca kad država nije uredila način da ih ja ispisujem......joj što volim ove pametne i poštene
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh