• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
A doće i studeni samo pomiču.
Ako niš kupio umjet na akciji srećom imao novaca niko niš ne kupuje pa ga skinuli podsta.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Hehe,ovaj poticaj će dolaziti ko plaća,svaki mjesec ponešto. Tek su prestali isplaćivati,već opet kreće!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
da li se npr ja kao vlasnik zemlje mogu sljedeče godine prijaviti za poticaj , uglavnom livada ili oranica i kaj sve treba od dokumentacije ..opčenito postupak ?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
da li se npr ja kao vlasnik zemlje mogu sljedeče godine prijaviti za poticaj , uglavnom livada ili oranica i kaj sve treba od dokumentacije ..opčenito postupak ?

Osnovni uvjet je registrirani OPG, a mislim da to za sobom povlači plaćanje doprinosa.
Najmanji posjed za ostvarenje poticaja je 1 ha.
Za livade moraš imati registriranu stoku.
Moja saznanja ne sežu puno dalje, ali možda ti je i ovo dovoljno.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Ne treba ti OPG i nemaš nikakve doprinose. Odeš u agenciju upisati zemlju u arkod(predpostavljam da nije), i vjerojatno treba još nešto da se prijaviš u upisnik, najbolje odi u agenciju i postavi im koje pitanje pa ćeš znati najbolje.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
734
Kad se upises u upisnik, otvorjo si opg. Ako si zaposlen, ne placas doprinose, ako nisi, placas 550 kn mjesecno. To vrijedi do 80.500 kn prihoda godisnje. Tko ima veci prihod od toga, postaje obveznik porezne prijave pa na to idu porezi i doprinosi.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
Mislim da se sad jedno vrijeme ne može upisivati nove parcele u akord ako se sjecam prije dvije godine je bila referentna godina mozda sam lose ja to razumio
I moras imati opg ako zelis primati poticaj

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Iduća referentna je 2020 god..
Ako sam dobro shvatio upisivati novu zemlju "nemaš računa" jer nebi ostvario poticaj,ali ako je zemlja do sada bila "u poticaju" ,a ugovorom o zakupu ili darovnim ili nečim trećim je prenašaš na sebe,moraš prenesti i prava za poticaj da bi dobio poticaj..
No kako je kod nas sve spetljano,moguće da ovo što pišem i nije 100% tako..
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
734
zemlju može upisati novi opg, mladi i posebna državna skrb. prava idu iz nacionalne rezerve i ne znas kolika će biti, vjerovatno 5-10 puta manja od prosjeka. ako ti netko prenese prava a tvoja je zemlja, dobit ces 100%, ako nije, bit će umanjena. ne znam kolika su tocno umanjenja.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kolege su dobro rekli, bilo je 50kn otvaranje OPG-a ( mislim da su to bili biljezi), to ti je u biti upisnik poljoprivrednih proizvođača. Ideš U APPRRR sa osobnom i posjedovnim listovima svoje zemlje, ugovorima o zakupu tuđe zemlje. Za zemlju za koju se sada ne dobiva poticaj ćeš do 2020 dobivat ostatke iz nac. rezerve (sića), ako je netko na toj zemlji do sada dobivao poticaj dobivat ćeš isti iznos do 2020. ( osim ako ta osoba nije bila mladi/mali poljoprivrednik a ti nisi). Znači moraš ta prava prenest na sebe. Opet ako su te tvoje parcele upisane u arkod onda prije nego ih ti upišeš na sebe mora osoba koja ih ima na sebe doć i sebe ispisat sa tih parcela, dok to ne napravi ti se ne možeš upisat.
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Kad se upises u upisnik, otvorjo si opg. Ako si zaposlen, ne placas doprinose, ako nisi, placas 550 kn mjesecno. To vrijedi do 80.500 kn prihoda godisnje. Tko ima veci prihod od toga, postaje obveznik porezne prijave pa na to idu porezi i doprinosi.

Ukupna primanja na račun ne smiju biti veća od 240 000 KN, ukoliko je onda postaje porezni obveznik.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
To sto ti navodis je za ulazak u pdv, a od 80500 ide porez na dohodaj.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh