• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
A ako radis negdje u firmi, jel i onda taj porez moras platiti i prijaviti??

A 240000 ulazis u pdv, sa otprilike, koje povrsine ratarskih kultura imas taj prihod????
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Ovisi ako recimo kukuruz ili pšenicu prodaješ bez računa, i na račun ti samo sjeda potpora neka ti je potpora po ha 2500 kn moš radit bez brige 90 ha.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
I jos sve kupujes preko racuna pa trazis povrat pdv-a svake godina. Idila. Porezna bi te obozavala.
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
To sto ti navodis je za ulazak u pdv, a od 80500 ide porez na dohodaj.
A od 80500 do 240000 je maltene isto kao i da si u sustavu PDV-a,davanja prema državi su ista a nemaš pravo na povrat PDV-a i obavezno moraš raditi poreznu prijavu.Ako si zaposlen,moraš pribrajati i taj prihod
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
A ako radis negdje u firmi, jel i onda taj porez moras platiti i prijaviti??

A 240000 ulazis u pdv, sa otprilike, koje povrsine ratarskih kultura imas taj prihod????

Ako radiš do 80500kn ne plaćaš doprinose ni porez, od tog iznosa pa do 230 000kn si obveznik poreza na dohodak a preko tog iznosa ulazak u sustav pdv-a.
Ove godine se puno njih hvali da imaju prinose kukuruze po ha i preko 10 tona, pa ispada da ti je dosta 24ha ratarenja.

Ovisi ako recimo kukuruz ili pšenicu prodaješ bez računa, i na račun ti samo sjeda potpora neka ti je potpora po ha 2500 kn moš radit bez brige 90 ha.


PRIJAVA U REGISTAR POREZNIH OBVEZNIKA NA​
DOHODAK (Obrazac RPO)​
- u roku od​
8 dana od pocetka obavljanja djelatnosti poljoprivrede,

- ako je poljoprivrednik obveznik poreza na dodanu vrijednost prema posebnom zakonu,​
- ako po osnovi poljoprivrede u poreznom razdoblju ostvari ukupni godišnji primitak veci od​
35 % iznosa propisanog za obvezni ulazak u sustav poreza na dodanu vrijednost​
(230.000,00 kn) prema Zakonu o porezu na dodanu vrijednost (80.500,00 kn),​
- ako ostvaruje poticaje na nacin i pod uvjetima propisanim posebnim zakonima
(u prethodnoj kalendarskoj godini ostvario više od 48.000,00 kn primitaka od izravnih
placanja i IAKS mjera ruralnog razvoja).
Obveznik poreza na dohodak postaje
nositelj gospodarstva

http://www.savjetodavna.hr/adminmax/savjeti/letak_vodic_porez_OPG_10_6_2013.pdf

https://www.porezna-uprava.hr/HR_pu...nje djelatnosti poljoprivrede i sumarstva.pdf

http://www.poslovni-info.eu/sadrzaj/porezi/opg-oporezivanje-i-obvezna-osiguranja/
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
šta ono kaže zakon,koj postotak sad ide,.........al šta vredi kad neznaš ni kolika su ti prava,ja sam prošle,tj ove godine zakinut otprilike za 20.30 tskn........
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Labavi daj nemoj je*at, koliko ti to onda zemlje obrađujes i pod kojim kulturama za toliki iznos?
Koliko si poticaja primio u prosloj godini kad su te ze toliko okinuli?
Kako znas da su te toliko okinuli ako neznas kolika su ti prava?
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Kako prodat bez racuna zito i kukuruz sa povrsine 90 hektara?
Labavi proma dosta poticaja jer uzgaja duhan a tamo je to velika stavka
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Nije pitanje kako tj. kome prodat. Nade se uvijek.
Smjesno pa i opasno je da netko savjetuje da sav urod prodajes na crno.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Nadji nekog velikog s kime si dobar,predaš na njegovo ime kukuruz i on ti da keš, najbezbolnije.
Ali ako imaš 90ha,valjda neki vrag i zaradiš pa onda i porez platiš i mirno spavaš.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Pa covjek je izjavio prodas na crno pa pitam kome jbt to su ipak dobre kolicine da posijes zito tipa 500 tona. Kako/kome kuzimo se. Ak radis to sve logicno da radis na racun a ak nest provuces sa strane zasto ne, samo to sigurno nije ni 200 ni 500 tona. I jel bi ti kao veliki dao cisti kes nekome a ti se jebavao s porezom i prikazao sve. Glupost
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
A zašto uopće prodati na crno? Svakako ide cijena + PDV ako si u sustavu, a ako nisi taj PDV nećeš ni dobiti, ja koji radim dosta manje od 90ha pa mi se isplati biti u sustavu. Žao mi je što nisam otišao puno ranije.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Labavi daj nemoj je*at, koliko ti to onda zemlje obrađujes i pod kojim kulturama za toliki iznos?
Koliko si poticaja primio u prosloj godini kad su te ze toliko okinuli?
Kako znas da su te toliko okinuli ako neznas kolika su ti prava?
prvo ,reko sam OTPRILIKE i MISLIM nisem reko da je sigurno,kolko sam točno primil neznam točno ni sam jer nekad se znalo po ha tolko,po kili tolko,sad više neznaš ko pije ko plača.......naravno bilo je duga i prvo se lijepa naša namirila sebe,iskreno riješenja o prijeboju od fine nisam ni čitao,samo prosljeđivao do knjigovođe,al daj ti porazgovaraj sa još nekim duhancem tak da ne ispane da ja foliram i samo cmoljim,ako hočeš detaljno i točno izračun,obrati se Aragoviću,predsjedniku udruge..........ja obrađujem tek oko 12 ha zemlje al nama dosta nose kile.....odnosno poticaj po kili,pozdrav

i još nešto plemeniti......ak misliš da je to puno poticaja,prijeđi na duhan i zarađuj:(rofl):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Neka hvala ti na ponudi, ja sam se duhana nauzivao u mladim danima kad nije bilo poticaja i kad su terenci u kuferima nosili i nudili novac a moji nisu imali kuraza (citaj hrabrosti) zaduzivati se, jer bila je to sramota ako si zavrsio godinu u minusu,,,
danas su neka druga vremena, druge vrste duhana i druge tehnologije ali rosa i gubitak zdravlja su ostali i dalje tako da jos jednom hvala na ponudi ali nemam vise tih ambicija,,,

Sto se tice tvojih poticaja i prijeboja, jbmu pa nemozes reci da si okinut ako ti je dio poticaja drzava uzela da bi namirila tvoja dugovanja,,,:rolleyes:
ti si taj dio dobio isplacen i zato sam moral napisati onaj post da te malo bocnem,,, :(giggle):

I molim lijepo nemojte Vi duhanci cmoljiti jer bar je Vasa roba trazena u svakom geadu,,,
jos samo ako imate muda zarada je zagarantirana,,,
c085.gif
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Labavi, ovo ti je zadnje upozorenje. Ili piši kak spada, ili ti poruke budu brisane
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh