• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Tinmark

Član
Tu od
7 Velj 2016
Poruka
53
Da li si ove godine prijavljivao poticaj u agenciji,a što se tiče visine poticaja to je teško znati jer i u agenciji kažu da je naš sustav kompliciran pa zavisi od gospodarstva do gospodarstva imamo različite vrijednosti naših hektara. Tak da
nemamo svi jednaka prava.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Prije su ti bile cifre nešto preko 2000kn/ha, opet kao što kolega kaže ovisno o tome gdje se nalazi, samom OPG-u... Ali ako si tek sada otvorio OPG onda do 2020 nećeš dobit ništa, osim ako netk drugi nije radio tu zemlju i prenio ti prava na plaćanja.
 

rus820

Novi član
Tu od
29 Lis 2016
Poruka
2
Zemlju imam na ugovor i nešto je moje,meni nisu tako rekli da nemam pravo na poticaj ,jer opg je tek otvoren i pitao sam u savjetodavnoj najmanje je 200e pa na dalje.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Da samo što je referentna godina bila 2015.g. i nema novih prava na plaćanja do 2020.g. Dobit možeš nešto iz nacionalne rezerve a to ti bude godišnje za jedne ćevape.
Druga stvar je ako je netko do sada dobivao poticaje za tu zemlju i prenio ti prava.
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
Zemlju imam na ugovor i nešto je moje,meni nisu tako rekli da nemam pravo na poticaj ,jer opg je tek otvoren i pitao sam u savjetodavnoj najmanje je 200e pa na dalje.

dobro ti kaže kolega hele, ako si mladi poljoprivrednik onda ćeš dobiti vjerojatno punu cijenu poticaja ako nisu ništa mijenjali ali ako nisi, dobit ćeš izgleda 1000 kn (ako i to dobiješ). ako ti netko da pravo od prošlih vlasnika, onda punu cijenu dobijaš
 
Posljednje uređivanje:

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
729
Otvorim agronet, kad ono vidim odluke za 2015 godinu. Iznenadjuje me da na apprrr to nisu objavili, kao ni poljoprivredni portali.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Odluke su donesene za 2015 godinu, s točnim iznosima uplata tijekom 2016 godine i jednim djelom u 10 mjesecu 2015 godine. Znači odluke se donose nakon svih isplata, malo nelogično ali je tako. Logičnije bi bilo da se odluke prikažu prije isplata da se vide iznosi koje čemo dobiti.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
729
QNa kraju odluke pise da mozes podnijeti prigovor u roku od 30 dana i pise adresa
 

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
262
Znam to ali jel ima tko iskustva s žalbama
Meni ne štima račun kad pomnožim prava sa hektarima a na odlukama nema smanjenja.
 

Eros

Član
Tu od
11 Velj 2015
Poruka
78
POZOR!!!

Agencija je pocela slati odluke o povratu dio novaca za ekolosku poljoprivredu.
Ja sam dobio dns takoder tu odluku za preko 100tkn.
Navodno da sam krivo prijavio povrsine u ekoloskoj proizvodnji, a da kao stanica koja nas kontrolira je navelo da sam jos u prelaznom razdoblju, a sudecim po njihovim papirima nije tako navela.
Uglavnom ne znaju kako da kazu da su sluzbenici APPRRR zaribali cijelu stvar o visini koliko kome treba isplatiti, pa na takav huliganski nacin traze novce nazad.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Da , ali i hvalio si se kak si iznenađen sa iznosom :D

Jel se slažeš da su pogrješili ili ?


Ja još nemam odlluku od eko... al nije mi pretplaćeno.
 
Posljednje uređivanje:

Eros

Član
Tu od
11 Velj 2015
Poruka
78
Da , ali i hvalio si se kak si iznenađen sa iznosom :D

Jel se slažeš da su pogrješili ili ?


Ja još nemam odlluku od eko... al nije mi pretplaćeno.

Niti malo se ne slazem!!
Od 2011 sam u eko i trebali bi mi jos 3 puta toliko isplatiti koliko su mi ukrali, a ti valjda radis u agenciji kad ih toliko stitis hahah.

Cek cek, tek sada stizu odluke, nikad nije kasno :cool2:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Ma sam iznosim zapažanje..
I meni fali za prošle godine, al to je prošlo svršeno vrijeme.

Za ovu godiinu zna se koliko si trebao dobit po ha u cent, a moguće je da su pretplatili i logično je da će tražit povrat.

Ja sam imao slučaj da su mi "navodno" pretplatili neko osnovno, pa su mi to uzeli u sljedećoj isplati.

A ovo o čem ti pišeš , 100k kn, to je prilično velika cifra, lako se to utvrdi jel pretplaćeno il nije.
 

Eros

Član
Tu od
11 Velj 2015
Poruka
78
Ma sam iznosim zapažanje..
I meni fali za prošle godine, al to je prošlo svršeno vrijeme.

Za ovu godiinu zna se koliko si trebao dobit po ha u cent, a moguće je da su pretplatili i logično je da će tražit povrat.

Ja sam imao slučaj da su mi "navodno" pretplatili neko osnovno, pa su mi to uzeli u sljedećoj isplati.

A ovo o čem ti pišeš , 100k kn, to je prilično velika cifra, lako se to utvrdi jel pretplaćeno il nije.

Ma to da mozes izracunati u cent po ha mozes okaciti macku o rep, jer se ne znam koliko oni nadodaju na 80% od omotnice tj. ni oni to ne znaju.
Ma pare nisu problem, para NEMA!!! :icon_fU:
Mogu dobiti samo desni bubreg :)
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
A konkretno sam mislio za eko da se može u cent izračunat.

Imaš par mjera x xy ha i tjt.

Ugl, ako su pretplatili, odbit će ti pri sljedećoj isplati (nakon proteka roka za žalbu) i nemaš brige :D
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh