• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Znači li to da će sada biti isplaćen po ovim sada dobivenim odlukama i da to iznosi 27% ukupnog iznosa?:icon_exclaim:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ove odluke su ti 100% iznos osnovnog plaćanja za prošlu godinu.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
Manjo nije li tebi bilo bolje da se upišeš kao mali poljoprivrednik,oni bi trebali dobivati fiksno 5000kn poticaja?
Nitko od voćara ništa ne piše..očito su zadovoljni:)
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
ja i jesam mali poljoprivrednik,jel oni to sami automatski stavljaju pod male poljoprivrednike,sad me bas zanima koliki ce biti potiaj za tih 1,10 hektara,za prava mi pise 182
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Znači li to da će sada biti isplaćen po ovim sada dobivenim odlukama i da to iznosi 27% ukupnog iznosa?:icon_exclaim:

Ne znači. Pročitajte si još barem 5 puta što piše na tim odlukama za koju su to godinu odluke. A ako vam opet nije jasno, onda još 5 puta pročitajte.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ako si pod "mladi" poljoprivrednik imaš obvezu u roku godine dana završiti neki tečaj.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ne pišemo o mladima nego o malima. Iznos nije fiksan 5000kn nego je to najveći iznos. Ako imaš 1ha kukuruze dobit ćeš 2000-2500kn.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Krenilo je..
Sjelo na racun za preraspodjeljeno placanje oko 60 kuna za 1 ha
 

zemljanin

Član
Tu od
23 Stu 2016
Poruka
50
Pozdrav, jedno brzo pitanje ako netko zna odgovor.

Imamo 3 ha oranica (bila je zob) i 4 ha pasnjaka (od kojih su 3 ekoloski) i 80 ovaca.

Jutros je sjelo 1000 (jednu tisucu) kn poticaja. Nikako ne mozemo objasnit taj izracun pa me zanima tko bi to mogao Gdje pise? Ima li vama smisla?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
Ja sam skuzio da je za male fiksan iznos bez obzira na povrsinu...ali iskreno nisam se pretjerano time bavio jer nisam u tome..
Sada bi trebalo sjesti osnovno,zeleno i preraspodijeljeno..
Zeko preraspodijeljeno je uvijek manje od osnovnog..ali nek pomalo sjeda.meni još nije ništa.
 

zemljanin

Član
Tu od
23 Stu 2016
Poruka
50
Hvala, ali to mi ne pomaze za ovaj slucaj. Nema stavke za eko a i ne znam za zelena placanja.
Koju sluzbu u agenciji trazim da mi kazu tocan iznos (zatrazeni)?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
Neznam čemu filozofije.kako da mi znamo koliko ti trebaš dobiti kad neznamo ni za šta ti je sjelo 1000kn.
Da li osnovno,preraspodijeljeno,zeleno ili neko treće..?
Meni lanjske odluke nemaju veze sa lanjskom isplatom tako da vjerovatno ni oni neznaju koliko trebaš dobiti i po kojoj računici..
 

zemljanin

Član
Tu od
23 Stu 2016
Poruka
50
Ne pitam da mi se ovdje odgovori na moje pitanje nego GDJE se mogu dobit odgovori...
Nije ni bitno jer iznos koji je nesrazmjerno mali je vjerojatno za vocnjak, koji zaboravih spomenuti. Tako da nista, hvala!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
Teško da ćeš u agenciji dobiti konkretan odgovor jer neznaju ga niti oni..Tako je to kod nas.
 

mihajlo

Član
Tu od
28 Sij 2014
Poruka
154
Vječno pitanje...KOLIKO JA TREBAM DOBITI ZA ....? Iz iskustva znam da to nitko nzna ,tek kad zavrsi isplata ,znas koliko si dobio.Znam jedno,da ja za 1,92h voćnjaka nedobijem vezanu potporu u iznosu 1200 hektar,jer je najmanja povrsina za to 2h !!! Dok je za povrce dovoljno 1h ! E sad posadi ti hektar voća ,a hektar povrća !
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
Pozdrav, jedno brzo pitanje ako netko zna odgovor.

Imamo 3 ha oranica (bila je zob) i 4 ha pasnjaka (od kojih su 3 ekoloski) i 80 ovaca.

Jutros je sjelo 1000 (jednu tisucu) kn poticaja. Nikako ne mozemo objasnit taj izracun pa me zanima tko bi to mogao Gdje pise? Ima li vama smisla?

Nekaj ti sigurno piše uz uplatu. Ako je sjela jučer vjerojatno je za vočnjak, danas večinom preraspodjeljeno a do kraja tjedna osnovno plačanje.
Ali slobodno pročitaš i ovaj članak :http://www.agroklub.com/financiranje/od-sutra-krece-isplata-potpora-za-100-tisuca-opg-a/28989/

Ove godine bi trebalo doči do promjene prakse i nakon isplate avansa i donošenja proračuna (znači oko 15.12.2016.) bi trebala na agronet stići rješenja koliko će biti isplačeno svakom korisniku (agronet).
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh