• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja danas 450 dignuo s bankomata za što je nemam pojma .
I tako malo pomalo navodno do 15 . 3 ce sjedat rekao mi jedan čovjek da je zvao agenciju
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
Tako i treba,pa ne može se imati pašnjak ,a stoka da ne postoji, Izvolite gospodo nabaviti stoku ,pa s njom na ispašu. Za to i služe pašnjaci.Ima takvih i puno drugih nepravilnosti na pretek. Tek su zagrebli po površini,ali ipak se kreče..:(clap):
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Sad će fasovat i "ekološki" orasi. Ili ekološka ili PVP, pa biraj. Kako smo mi glup narod, pa to nema nigdje. Zbog nečije pohlepe će pravi ekološki proizvođači voća i povrća izgubiti dio poticaja, a jebivjetri koji orase jednom godišnje kose i troše na njih 100 kn/ha i onako nisu imali nikakvih troškova, pa im je svejedno dobili 4800 ili 7800 kn.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Pa ne znam da će fasovat pravi ekološki proizvođači oraha i lješnjaka.....
Ako če mo mak na konac a izgleda da hočemo, zašto ne bi fasovali ostali voćari, ostali ratari pa i ostali stočari.....jbg ako je bal nek je maskenballl kužiš....
Sam sam ekološki proizvođač oraha i lješnjaka..osobno nemam ništa protiv uvođenja reda, ali ne da se red provodi selektivno....
Npr..... kako je moguće da se primi poticaj za pašnjak a opg nema stoku...
...........kako je moguće da se prijavi 100 ha žita, kuruze, djeteline, pa se ne gnoji pa se ne šprica szb, niti kultivira, pa na kraju nema niti prinosa, a znamo da su naši prinosi ispod svih prosjeka.

Zato mene nebrine kada dođu u kontrolu:
Po 1 ha lijeske sam uložio početnih ulaganja više od 40 000 kn, imam račune..
Ja minimalni urod moram čekat 3 godine, jbg to je tako, i sad će mi neko reć da pošto nemam još ploda da će mi ukinut pvp poticaj...
I sad to isto povuci paralelu i za nasad oraha....
I sad mi reci da li će ukinuti poticaje stočarima na kravu kozu ovcu koja još ne doji pa ne proizvodi mlijeko.......to bih volio vidjet... ili na kravu koja ima tele pa ga doji pa ti više nemožeš predat mlijeko pa ti ne da pvp..... onako naprvu uvjeren sam da je ekipa iz ministarstva po neznam koji put skočila ali prvo nije rekla hop...
Sada će ići masovne žalbe prigovori i to sa pravom, jer će poštene proizvođaće oštetiti i to tak bude neki prijelazni period- vakuum. E onda kada skontaju da stvar baš i ne drži vodu, onda će to malo poriktat, morat će ići više u kontrolu.....
Eto zna se koliko jedan ratar mora potrošit plavog dizela po 1 ha
Zna se koliko agrotehnike treba: gnojenje oranje tanjuranje sjetva kultiviranje gnojenje špricanje berba sušenje čiščenje itd i koliko to sve košta.
Zna se koliki su očekivani prinosi. E pa bato ako imaš prinose ispod prosjeka , neka dođe kontrola i neka ukinu poticaj......
Evo samo jedan primjer....
U svakoj grani poljoprivrede ima muljatora: stočarstvu, ratarstvu, vočarstvu vinogradarstvu......
Po meni je nepravedno etiketirati samo ekološke proizvođače oraha, jer smradova ima i u ratarstvu i stočarstvu povrčarstvu itd....
A vi kontrole i dektive naše samo izlazite na terene jer i hrvu i itp-a boli uvo za kontrolu, jer normalno rade svoj posao...:icon_e_biggrin:
Pa kom obojci kom opanci
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
S kojom granom proizvodnje se baviš da se toliko čudiš poticajima? Meni je lani ispalo skoro 3500kn/ha..
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Kako je to moguce i kod mene je oko 1680 kn po hektaru..

S7 edge koristeći Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Ne znam bas kako se moze muljati sa poticajima u stocarstvu, zapravo znam da ne moze..
Pa za kravu koja jos ne daje mlijeko imamo naziv, junica, i za nju nam nitko ni nece dati poticaj dok se ne oteli..
Nekad su za kravu davali 1200 kn, sad dobijemo neku sicu koja nije vrijedna spomena..
Za tov junadi isto vise ne znam koliko se dobiva..

Inace, od kako sam poceo radit poljoprivredu, tj od svoje 13. god. tvrdim da je stocarstvo daleko najteza grana poljoprivrede za raditi, pogotovo krave, jos pogotovo sad dok se moramo boriti za jebenih 2 kn za litru mlijeka, otisla je volja i zivci, sve u tri materine..
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ovi komentari nekad djeluju ko igra pokvarenog telefona :D:
@hrva, radi se o tome da ćeš ti i svaki drugi proizvođač orasa sada morati birati hoćete li koristiti PVP ili ekološki potica. Znači, dobit ćeš 3000 kn po ha manje. Ne ulazim u tvoj način rada, vjerujem da radiš onako kako bi trebalo, ali sad ćeš i ti i svi ostali koji tako radite dobiti 3000 kn po ha manje zato što je veliki broj ljudi na račun orasa muzao pare od države. O tome se radi. Ne radi se o inspekciji, nego o novim uredbama. A nije ni čudno, imamo 5230 ha oraha, a nemamo ploda ni za gužvaru, kako je jedan gospodin rekao.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Bole, vi se borili da svi imamo jednako, a mi se borili da svatko dobije po zaslugama.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Momci, ne bi se htio miješati, ali opet idete u krivom smjeru. U međusobnoj svađi nitko od nas nema koristi, ali da je pošteno da razjebu koje kakve "poljoprivredne poduzetnike" bez i jednog grla stoke, a koji vuku lijepe pare na neviđeno, pošteno je. Svojevremeno je bratić od moga kuma htio pokrenuti farmu krava muzara, imao je sve preduvjete za "poduhvat", bio je pukovnik HV, družio se sa "pravom ekipom" (HDZ+ hrvatske šume) čak je u igri bila nekakva gotova farma sa zemljištem, i kad me dotični pitao, s obzirom da se znamo od djetinjstva, kako TO izgleda, pitao sam ga tko će raditi na farmi, normalni odgovor mu je bio da neće on, nego će uzeti nekakve odrpance da rade za njega za sitne pare, a on će raditi svoje poslove. Odgovorio sam ga od takve gluposti, jer koliko god bi on te ljude malo plačao, oni bi mu manje brinuli za posao, a više kako da ga zajebu. U pitanju je bilo oko stotinjak ha zemljišta i još koje kakve kombinacije, u glavnom da je htio dobio bi zemlje koliko hoće . Tu je naš problem.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
ovi komentari nekad djeluju ko igra pokvarenog telefona :d:
@hrva, radi se o tome da ćeš ti i svaki drugi proizvođač orasa sada morati birati hoćete li koristiti pvp ili ekološki potica. Znači, dobit ćeš 3000 kn po ha manje. Ne ulazim u tvoj način rada, vjerujem da radiš onako kako bi trebalo, ali sad ćeš i ti i svi ostali koji tako radite dobiti 3000 kn po ha manje zato što je veliki broj ljudi na račun orasa muzao pare od države. O tome se radi. Ne radi se o inspekciji, nego o novim uredbama. A nije ni čudno, imamo 5230 ha oraha, a nemamo ploda ni za gužvaru, kako je jedan gospodin rekao.

pa dobro jel ti kužiš da se ***** već 10 godina i ulažem i ulažem i ulažem a još nisam prodao kile oraha i sad ti mene je*eš....
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
Nitko ne spominje od neku večer kako konje u lonjskom polju imaju cijele godine(a nesmije se od 11-4mjeseca) i nemaju brige sa hranom,čišćenjem ,vodom a poticaji stižu...i da zna se čiji su konji samo se šuti o tome..
Mi smo opet sami krivi za sve to..ako znaš za nekoga tko "lovi u mutnom" treba ga prijaviti i amen..iako nekad te prijave ko da pošalješ u bunar...već sam se nekoliko puta uvjerio u to sam.
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
pa dobro jel ti kužiš da se ***** već 10 godina i ulažem i ulažem i ulažem a još nisam prodao kile oraha i sad ti mene je*eš....

A ja ću da te pitam sad za ozbiljno, jesi li se pokušao prignuti i ubrati koji, naravno ako si zasadio orahe ili ljesku prema preporuki struke da si trebao barem za sebe imati. Pa ja od svojih par ljeski i oraha koje sam zasadio u dvorištu imam i orahaha i ljeski već na godine (oraha nešto malo, ali lješnjaka za cijelo selo).

Problem je kaj su mnogi išli u investiciju ekološke proizvodnje oraha i sličnih kultura bez namjere da za 5, 10 ili 20 godina uberu ikakav plod, već su vidjeli da će godišnje dobiti toliko poticaja minus toliko za doprinose i minimalno održavanje jednako toliko kuna mi ostane.

Ispričavam se ako ti nisi išao tom logikom.

Evo ovo sad su ulovili stočare bez stoke, makar je dio od tih imao stoku/krave ali su ih rasprodali zbog krize u stočarstvu.

Što se tiče da je neko dobio 1700, radi se o rataru, a da je netko dobio 3500, radi se o vočaru ili povrčaru. Koja je razlika, pa povrčar ima više posla na tom jednom hektaru nego ratar na 10ha kukuruza (pa da ga i ručno pobere).
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Evo neću te više jebat, a ti smiri živce i ponovo pročitaj što sam napisao. U zadnjih 2-3 posta. Ne mogu ti nacrtat, ali valjda ćeš shvatit ako još jednom pročitaš.
Ja znam 2-3 čovjeka koji su posadili orah s namjerom da prodaju plod. A znam paralelno barem 10-12 koji su ih posadili samo da uzmu poticaj. I sad će zbog tih 10-ak onih 2-3 izgubit skoro pola poticaja. Ako si ti u onih 2-3, onda ćeš valjda shvatiti što sam napisao s prvim komentarom. A ako si u onih 10-ak, onda probaj posadit avokado ili ananas.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Tvrdim i dalje, da je stocarstvo, tj. mljekarstvo, najtezi oblik poljoprivredne proizvodnje, pa nek me pobije s suprotnim argumentima ko moze, i mislim da bi za tu granu poljoprivrede trebali biti najveci poticaji..
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Tvrdim i dalje, da je stocarstvo, tj. mljekarstvo, najtezi oblik poljoprivredne proizvodnje, pa nek me pobije s suprotnim argumentima ko moze, i mislim da bi za tu granu poljoprivrede trebali biti najveci poticaji..

Ivane svakom je na njegovom poslu tesko i svak misli da je drugome lakse,,,


Drzim da se osjetno bolje zivjelo prije nego li su nas poceli poticati,,,
sto se mene tice ukinuo bih sve poticaje a sve nas prepustio trzistu i realnim cijenama na njemu,,,
naravno uz kontrolu uvoznog lobija,,,
i jos na kraju ogranicio bi vlasnistvo na maximalno 50 ha po opg-u
pa tko voli nek izvoli,,,

Da prostite meni se gadi kad cujem ljude koji kazu da rade preko 50 ha a ako nema poticaja nemaju za sjeme ili zastitna sredstva,,,:icon_confused:
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Evo neću te više jebat, a ti smiri živce i ponovo pročitaj što sam napisao. U zadnjih 2-3 posta. Ne mogu ti nacrtat, ali valjda ćeš shvatit ako još jednom pročitaš.
Ja znam 2-3 čovjeka koji su posadili orah s namjerom da prodaju plod. A znam paralelno barem 10-12 koji su ih posadili samo da uzmu poticaj. I sad će zbog tih 10-ak onih 2-3 izgubit skoro pola poticaja. Ako si ti u onih 2-3, onda ćeš valjda shvatiti što sam napisao s prvim komentarom. A ako si u onih 10-ak, onda probaj posadit avokado ili ananas.

Pametnome dosta: neka kontrolne državne službe rade svoj posao.....
Nagađanja: tko što kako i zašto ne vode nikud....
:icon_mrgreen:
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
A ja ću da te pitam sad za ozbiljno, jesi li se pokušao prignuti i ubrati koji, naravno ako si zasadio orahe ili ljesku prema preporuki struke da si trebao barem za sebe imati. Pa ja od svojih par ljeski i oraha koje sam zasadio u dvorištu imam i orahaha i ljeski već na godine (oraha nešto malo, ali lješnjaka za cijelo selo).

Problem je kaj su mnogi išli u investiciju ekološke proizvodnje oraha i sličnih kultura bez namjere da za 5, 10 ili 20 godina uberu ikakav plod, već su vidjeli da će godišnje dobiti toliko poticaja minus toliko za doprinose i minimalno održavanje jednako toliko kuna mi ostane.

Ispričavam se ako ti nisi išao tom logikom.

Ja nisam išao tom logikom i nisu potrebne isprike....
Sada govorim općenito.....
Očito je to i takvo shvačanje, posljedica neznanja ili čega već jala zlobe, kada ljudi pljuju po ekološkim proizvođačima bilo čega ( jabuka kruški paprike ljekovitog bilja), u smislu "dobiješ 10000 kn po hektaru" a ne sagneš se nijednom ili pokosiš livadu dva put godišnje.......
A neuk i neupučen čovjek ne shvaća da pljuje po kraljici, po biseru poljoprivredne proizvodnje-ekološkoj proizvodnji.
Pa jesu li se ljudi nekad zapitali :
Jebemumiša, pa zašto je i Europa ( Hrvatska je prepisala EU pravilnike i standarde, ali se ne drži i europskih visina poticaja), dala i propisala puno veće poticaje za ekološku proizvodnju.....???
Konvencionalna proizvodnja - najmanji poticaji
Ekološka proizvodnja - veći poticaju u odnosu na konvencionalnu.
Integrirana proizvodnja - najveći poticaji.....

Stvar je u uvjetima koje moraš ostvariti:
Konvencionalna proizvodnja - najmanji poticaji- najmanje opsežni uvjeti proizvodnje.
Ekološka proizvodnja - veći poticaju u odnosu na konvencionalnu,-veći i opsežniji uvjeti proizvodnje u odnosu na konvencionalnu proizvodnju.
Integrirana proizvodnja - najveći poticaji i najopsežniji uvjeti za istu proizvodnju......

I sad na kraju za itp-a:
Pa zašto i ti ne posadiš eko orah, pa i ti kupiš dobar poticaj????
:icon_pidu:
Ili još bolje: posadi ljekovito bilje. Otkup je zagarantiran, prijavi ekološku proizvodnju, dobiš po 1 ha 20000 kn poticaja....
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh