• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,917
Ne kužim kakve kontrole sada a isplaćuje se za 2022 godinu.
Gdje sad npr oni mogu vidjeti da li sam ja posijao soju i kukuruz lani ako je sada to izorano ili je pšenica na tim parcelama?
Što to točno sada kontroliraju?nemaju para pa odugovlače.
Mogli su reći,nema para,čekajte Uskrs i amen...
 

bukovac77

Aktivni član
Tu od
2 Srp 2018
Poruka
161
Svake god su bile kontrole ali predujam je išao redovito, ne kužim od kud sad ove god tolike kontrole svakom dr gosp, očito su sve ove god išli uvijek istima, ne kužim da o nečijem povratku s bolovanja ovisi nečiji poticaj, poslije nove god je izašao zakon da do 15og moraš riješiti plaće i doprinose što je za dvoje ljudi mjesečno 10000kn.. Kod njih se to nitko ne pita...a di je sve ostalo...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,917
Surfajući bespućima interneta upišem plaćanja za mlade,odem na Irsku stranicu,i tamo piše da se aplicira do 15.5,a isplaćuje se jednokratno so 1.12...
Kod nas ga usitne u cente...da li to netko kontrolira?
Koliko se para "udijeli" bankama za karikiram 3 milijuna naloga umjesto 500 tisuća.
Nek je nalog 0.2-0.3€,ode fina para na zrak,vjerovatno i to ide iz EU omotnice.
 

Poljo2022

Član
Tu od
8 Tra 2022
Poruka
41
Naravno da moze,Uredbe EU su nam dostupne,jedna veca prijava komisiji,moguca tuzba,prethodno zahtjev za mirno rjesenje spora s obzirom da se radi o drzavnom tijelu a za koje nepravilnosti i nezakonitosti je odgovorna RH.Ima pravnih lijekova koliko redovnih toliko i izvanrednih.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
658
Pa dal' mozemo sta napraviti tu posto od HPK nikakve koristi 😢
Možemo. Odemo u Irsku.
Kontroliraju zemljište, barem kod mene. I imam prijavljenu mjeru za stajski pa i to. Realno, kontrole su mogle krenuti u 10om mjesecu,a ne 2.
 

Poljo2022

Član
Tu od
8 Tra 2022
Poruka
41
HPK u potpunosti zaobici na nacin kako oni zaobilaze nas,tamo su podobni i zato sve tako funkcionira odnosno ne funkcionira.
Komer potpisujem sve sto si naveo jer se poravnanje vrsi samo jednom sukladno Uredbi EU,isplate se takodjer izvrsavaju kako je propisano a ne u 227 obroka.
Komisija ili je mutava ili se i tamo zlorabi polozaj i ovlast ili nase akreditacijsko tijelo APPRRR predaje krivotvorenu dokumentaciju s obzirom da je sve u potpunoj suprotnosti i nesukladnoscu sa propisima odnosno Uredbim EU pa cak i nasim Zakonom i pravilnikom.

Svaki Vas rad fotografirajte geolokacijom i vadite na stik za slucaj da se tel pokvari ili izgubi.Kad krenu prigovarati imate dokaze.Pozivaju se na GTF i to tek ako oni to zatraze a nemozete retroaktivno dokazivati nista a kamoli ici protiv uredskih stakora koji su placeni da ne znaju i jos k tome ne znaju.
Poljoprivreda je postala kombinacija administracije i šaha.
 

Houdini

Član
Tu od
4 Sij 2022
Poruka
72
Svake godine netko ima kontrole. Ali onima koji nemaju bi trebali isplatiti.
Od 2019. kontrole nemam. Ove godine 2 parcele su mi "žute" u monitoringu, šta dobijem dobijem.. drugu isplatu dobio nisam
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,609
Ma ima ga broji šušku pa se nemre javit a i hajduk mijenja nik.
Meni teta iz agencije rekla da bi predujmovi i poticaji trebali ići drugi tjedan pošto su kontrole skoro gotove,to bilo u srijedu. Naravno bil sam fin i argumentiran.
A i danas osvanule neke odluke o kontrolama u AGRONETU
 

boskobuha25

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2017
Poruka
196
Ode nam Boško Buha u inozemstvo, a ja i dalje navijam za ajduk
A joj vi bili uvjiek slavite prije reda ,šiljiš ražanj a pantagana još u šumi ..sačekaj ti 27.2 pa slavi a ja evo još u redu za kartu za Irsku ..a što se tiče obečane gajbe molim adresu admina pa pošaljem neko irsrko pivo a on neka dalje šalje dobitniku. upravo ukrcan i dižemo se ..lijep pozdrav svim napačenim seljacima lijepe naše te što htriju isplatu potpora od Boška iz poljorivrednog aviona za Irsku

Avion je kupljen 1992 prvi vlasnik baba iz Njemačke ,od opreme ima plišanog medu i mirišljavi borić

sory zbog off topic krivac by hajduk
 

Prilozi

  • 250px-Antonov_An-2_9A-DIZ_of__Air_Tractor__at_Lučko.jpg
    250px-Antonov_An-2_9A-DIZ_of__Air_Tractor__at_Lučko.jpg
    5.3 KB · Pregleda: 28
Posljednje uređivanje:

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,609
Boško jel nam budeš slal ovakove razglednice ili magnete
:giggle:
 

Prilozi

  • IMG_20230218_175225.jpg
    IMG_20230218_175225.jpg
    32.6 KB · Pregleda: 23

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,354
Ljudi moji mi se ovdje zezamo, a zapravo je jako žalosno.

Rokovi bi se trebali znati i rokovi bi se trebali poštivati. Bez toga nema uspješnog dugoročnog poslovanja.

Imam 2 člana uže obitelji koji rade za državu. Jel mislite da su njima božićnice, plaće, regres, dar za djecu, itd. Itd. Kasnile i dana?

Ljudi imaju kredite, rade dugoročne planove na temelju svoje proizvodnje. A poticaji su ukalkulirani u tu proizvodnju.

Kud ne znaš hoćeš uspjeti proizvesti, pa onda ne znaš hoćeš i pošto uspjeti prodati, pa se moliš da ti bude plaćeno.

Onda još čekaš te poticaje na koje si računao a oni se s našim parama zajebavaju.

Gle sad ovo. Ja na minus ulažem u nasad i plaćam kamate jer ne mogu čekati da sjednu poticaji.

Jel itko ikad dobio kamate što kasne poticaji?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh